Gdzie znajdę dane dostępu FTP do serwera w home.pl?

Do serwera FTP możesz połączyć się za pomocą danych FTP hostingu lub konta FTP. Każdy serwera (hosting) posiada swój unikalny host FTP oraz nazwę użytkownika FTP. Dodatkowo możesz utworzyć kolejne konta FTP, czyli dodatkowych użytkowników, którzy również będą mieli dostęp do całego lub do fragmentów serwera FTP.

Jeśli posiadasz serwer w home.pl i chcesz umieścić na nim pliki, to w tym celu użyj tzw. klienta FTP. Klient FTP jest to program umożliwiający połączenie się z serwerem i przesłanie plików z dysku Twojego komputera na serwer. Na serwerze możesz umieścić stronę WWW lub przechowywać pliki celem ich udostępniania poprzez Internet.

Pod tym adresem znajdziesz instrukcje konfiguracji nowego połączenia z serwerem FTP w popularnym programie Total Commander. Pamiętaj, że konfiguracja we wszystkich klientach FTP jest dosłownie analogiczna (podczas konfiguracji wpisujesz te same dane logowania). Jedyna różnica między klientami FTP to interfejs wybranej aplikacji.

Poradnik Video: Gdzie znajdę dane dostępu FTP do serwera w home.pl?

Gdzie znajdę dane dostępu FTP do hostingu w home.pl?

Aby połączyć się z serwerem FTP potrzebujesz znać dane dostępu FTP, które możesz znaleźć w Panelu klienta:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij nazwę serwera, dla którego chcesz poznać dane dostępu do serwera FTP.
 4. W sekcji Konta FTP będą wyświetlone takie informacje jak:
  • Host FTP – czyli adres serwera FTP, który będzie potrzebny podczas konfigurowania połączenia FTP.
  • Główny login FTP – czyli login, który będzie potrzebny podczas konfigurowania połączenia FTP.Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer - W sekcji Konta FTP sprawdź informacje
 5. Nie znasz hasła? W module Serwer WWW kliknij Ustawienia > Hasło dostępu.Panel klienta home.pl - Usługi WWW - W sekcji Serwer WWW kliknij Ustawienia i wybierz opcję Hasło dostępu

Powyższy schemat umożliwia pobranie i skonfigurowanie w/w połączenia w dowolnym kliencie FTP. Możesz także w module Konta FTP kliknąć OPCJE > WebFTP aby połączyć się z FTP w oknie przeglądarki. Takie połączenie nie wymaga logowania.

Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer - Konta FTP - Kliknij przycisk Opcje i wybierz WebFTP, aby połączyć się z FTP w oknie przeglądarki

Jeśli skorzystałeś z przycisku Utwórz, utworzyłeś dodatkowe konta FTP na swoim serwerze. Schemat logowania może zmienić się w w zależności od wprowadzonej konfiguracji. Sprawdź w jaki sposób skonfigurować i zalogować się  za pomocą utworzonego konta FTP.

Za pośrednictwem Panelu klienta home.pl nie ma możliwości podglądu jakie jest obecne hasło do serwera. Za pomocą Panelu klienta home.pl możesz tylko zmienić to hasło dostępu na inne. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zmienić hasło do serwera.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak połączyć się z serwerem FTP za pomocą tych danych.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie