Blokada serwera FTP na hostingu w home.pl

Najlepszy hosting dla stron WWW

Panel klienta home.pl - Serwer FTP - Rodzaje blokad serwera FTP - Blokuj dostęp do serwera FTP lub Blokuj anonimowego użytkownika FTP

 • Zablokuj dostęp do serwera FTP dla konta głównego – zaznaczając tę opcję, główny użytkownik serwera nie będzie mógł połączyć się z serwerem FTP (nawet jeśli zna hasło). Pojęcie głównego użytkownika serwera należy rozumieć jako konto główne serwera. Przykładowo, jeśli posiadasz serwer o nazwie “serwer123456”, to nazwa Twojego głównego użytkownika to “serwer123456”. Po włączeniu tej blokady, inne konta FTP, które zostały utworzone na serwerze, będą mogły nadal łączyć się z serwerem FTP.
  WAŻNE! Całkowita blokada serwera FTP powoduje również blokadę dostępu do serwera FTP dla anonimowego użytkownika! Pamiętaj, że użytkownicy kont FTP będą mieli nadal aktywny dostęp do serwera FTP! Blokada obowiązuje tylko dla konta głównego oraz anonimowego użytkownika!
 • Zablokuj dostęp do serwera FTP dla anonimowego użytkownika (dotyczy katalogu /pub) – zaznaczając tę opcję, blokujesz dostęp do serwera FTP wszystkim osobom, które korzystają z połączenia “anonymous”. Osoba zalogowana anonimowo na serwerze FTP ma dostęp jedynie do zawartości katalogu /pub. Po nałożeniu tej blokady, anonimowe połączenie z serwerem FTP nie będzie możliwe.
  WAŻNE! Pamiętaj, że po włączeniu blokady FTP dla anonimowego użytkownika, połączenie z serwerem FTP po podaniu właściwych danych autoryzacyjnych (np. konta FTP) będzie możliwe!

Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa istnieje możliwość zablokowania serwera FTP dla konta głównego serwera, czyli dla konta FTP, które dostępne jest natychmiast po zarejestrowaniu i uruchomieniu serwera. Funkcja blokady serwera FTP jest bardzo użyteczna, gdyż możemy umożliwiać łączenie się z serwerem FTP tylko w momencie, gdy naprawdę tego potrzebujemy, wyłączając w ten sposób możliwość nieautoryzowanego dostępu.

Po zablokowaniu serwera FTP, główny użytkownik serwera nie będzie mógł połączyć się z serwerem FTP (nawet jeśli zna hasło). Jeżeli jednak utworzyłeś kolejne konta FTP (po zarejestrowaniu i uruchomieniu serwera), to blokada serwera FTP nie obejmie tych dodatkowych kont FTP i połączenie za ich pośrednictwem nadal będzie możliwe.

WAŻNE! Pojęcie głównego użytkownika serwera należy rozumieć jako konto główne serwera. Przykładowo, jeśli posiadasz serwer pod adresem “serwer123456.home.pl”, to nazwa Twojego konta głównego na tym serwerze to “serwer123456”.
WAŻNE! W obecnej formie funkcja blokady serwera FTP umożliwia blokadę tylko dla konta głównego serwera. Po włączeniu blokady, inne konta FTP, które zostały utworzone na serwerze, będą mogły nadal łączyć się z serwerem FTP. Oznacza to, że jeśli do łączenia z serwerem FTP, korzystasz z innych kont FTP, niż konto główne serwera, to nadal będziesz mógł się łączyć z serwerem FTP poprzez te inne konta FTP.

Jak zablokować serwer FTP w home.pl?

Aby połączyć się z serwerem FTP potrzebujesz znać dane dostępu FTP, które możesz znaleźć w Panelu klienta home.pl:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Przejdź do sekcji menu Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do zakładki Usługi WWW
 3. Przejdź do wybranego hostingu, np. Hosting StartHosting Biznes lub WordPress Hosting SSD klikając w niego.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Przejdź do wybranego hostingu
 4. W sekcji: KontaFTP wybierz Opcje > Blokada dostępu
 5. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, który umożliwia nałożenie blokady FTP.
 6. Ustaw wybraną blokadę i kliknij przycisk: Wyślij, aby zapisać zmiany.
Wprowadzone ustawienia dla blokady serwera FTP zostaną natychmiast zaktualizowane po zapisaniu zmian.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie