Jak dać dostęp do moich usług innemu użytkownikowi?

Najlepszy hosting dla stron WWW

Znajdziesz tutaj instrukcje jak dać dostęp do usług w Panelu klienta na nowej platformie home.pl.

Jak dać dostęp? Jakie są sposoby udostępnienia moich usług lub Panelu klienta?

Istnieje kilka metod udostępniania usług (np. w celu zarządzania ich ustawieniami). Jedne polegają na nadaniu dostępu do Panelu klienta, a drugie na udostępnieniu danych do serwera FTP, bazy danych itp.

Jak dać dostęp do moich usług w Panelu klienta home.pl?

Tworzenie użytkowników z dostępem do moich usług w Panelu klienta home.pl

Za pomocą Panelu klienta możesz utworzyć kolejne konta użytkowników, które będą miały dostęp do Twojego Panelu klienta. Do utworzonych użytkowników możesz przydzielać różne uprawnienia (użytkownika lub administratora). Dodatkowo możesz ustalać, do których licencji użytkownik będzie miał dostęp (dotyczy tylko usług opartych na licencjach, np. Office 365, Acronis Backup itp.).

W zależności od tego jakie uprawnienia nadasz użytkownikowi, będzie on albo administratorem Twojego konta w home.pl albo użytkownikiem pojedynczych licencji, np. licencji Office 365, Acronic Backup.

Funkcja przydzielania użytkowników do poszczególnych licencji jest dostępna tylko wtedy, gdy posiadasz przy swoim koncie usługi, które mogą zostać w ten sposób przypisane do użytkownika (np. zakupione licencje).

W home.pl możesz przekazać dostęp do Panelu klienta lub swoich usług na kilka sposobów, np. możesz:

 • zezwolić/przekazać prawa do zarządzania całym kontem innej osobie,
  • utworzenie nowego użytkownika – możesz utworzyć nowe konto użytkownika w Panelu klienta, który będzie posiadać dostęp do całego Twojego konta oraz wszystkich Twoich usług. Dane abonenta pozostaną bez zmian. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o tworzeniu nowego użytkownika w Panelu klienta.
  • cesja konta na inną osobę/firmą – proces ten umożliwia zmianę danych abonenta na inną osobę lub firmę. Po wykonaniu cesji, zostaną zmienione dane abonenta. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o realizacji cesji elektronicznej w Panelu klienta.
 • przekazać możliwość zarządzania domeną innej osobie (innemu klientowi home.pl) bez przekazywania mu praw własności oraz danych dostępu do swojego konta. Dane abonenta domeny pozostaną bez zmian. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o przekazywaniu zarządzania domeną w home.pl.
 • zarządzać licencjami wydanymi w ramach poszczególnych usług, np. Office 365, Acronis  Backup. Możesz utworzyć dodatkowych użytkowników oraz przypisać im uprawnienia do zarządzania konkretnymi licencjami. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o przypisywaniu dostępu do zakupionych licencji konkretnym użytkownikom w Panelu home.pl.

WAŻNE! W Panelu klienta nie możesz utworzyć użytkowników, którzy zostaną przypisani do zarządzania tylko jedną konkretną usługą (np. hosting lub sklep internetowy). Użytkowników możesz jedynie przypisać do usług opartych o licencje, np.: Office 365, Acronis Backup, programy antywirusowe.

Przykład: Po utworzeniu w Panelu klienta nowego użytkownika z przypisaną do niego licencją Office 365, osoba ta może korzystać z usługi Office 365, np. tworzyć dokumenty Word, itp..

Przypisując takiemu użytkownikowi licencję uprawniającą do korzystania z Office 365, możesz nadać użytkownikowi uprawnienia administratora lub użytkownika. Administrator w takim przypadku sprawuje opiekę nad całą usługą (kontem licencji), zarządza licencjami oraz administruje chmurą Office 365. W Panelu klienta taki użytkownik nie posiada uprawnień do zarządzania innymi usługami Twojego konta w home.pl.

Poradnik wideo: przekaż zarządzanie domeną innemu klientowi home.pl

Mój informatyk potrzebuje dostępu do mojego serwera / hostingu w home.pl

Zgodnie z powyższymi informacjami, możesz przekazać osobie trzeciej dostęp do całego konta (czyli do wszystkich usług i możliwości ich konfiguracji) lub nadać dostęp do pojedynczej licencji (np. licencji użytkownika Office 365). Możesz także (jeśli użytkownik ten też jest klientem home.pl), przekazać możliwość zarządzania domeną.

Co zrobić, jeśli użytkownik potrzebuje dostępu do konkretnych usług, np. dostępu do ustawień hostingu / serwera?

 • Zmiana parametrów serwera, zmiana ustawień domeny: większość zmian ustawień hostingu oraz domeny możesz dokonać samodzielnie w Panelu klienta home.pl. W tym celu niezbędne będzie uzyskanie od informatyka informacji jakie zmiany chce wprowadzić, a następnie, korzystając z pomocy BOK lub Centrum Pomocy, możesz wprowadzić te zmiany po zalogowaniu do Panelu klienta. W nielicznych sytuacjach zmiana konfiguracji serwera może być możliwa poza Panelem klienta home.pl, np. na serwerze FTP.
 • Dostęp do serwera FTP: w sytuacji, gdy potrzebujesz dać komuś dostęp do swojego serwera FTP, to istnieje możliwość utworzenia użytkownika FTP, który będzie miał dostęp do zawartości całego Twojego serwera lub tylko do konkretnego katalogu. Jeśli Ty potrzebujesz dostać się do swojego serwera FTP, to taki dostęp możesz uzyskać poprzez WebFTP, czyli aplikację dostępną po zalogowaniu się do Panelu klienta.
 • Zarządzanie bazami danych: za pomocą Panelu klienta możesz uzyskać do baz danych utworzonych na Twoim serwerze. Po zalogowaniu do Panelu klienta możesz przejść do tworzenia, edycji lub usuwania wybranych baz danych. Zarządzanie zawartością bazy danych odbywa się przez narzędzie phpMyAdmin, do którego dostęp nie wymaga dostępu do Panelu klienta (wystarczy, że podasz nazwę bazy danych oraz jej hasło dostępu, aby osoba nie mająca dostępu do Panelu klienta, miała dostęp do wskazanej bazy danych).
 • Zarządzanie kontami e-mail: skrzynki e-mail są tworzone na hostingu i są jego częścią. W Panelu klienta home.pl nie ma możliwości podejrzenia zawartości konta e-mail bez znajomości hasła dostępu do wybranego konta e-mail. Tworzenie skrzynek e-mail, kasowanie i edycja, a także zmiana hasła to proste czynności, które możesz wykonać samodzielnie po zalogowaniu się do Panelu klienta home.pl.

Bądź ostrożny podczas udostępniania swoich usług innym osobom. Po udostępnieniu Panelu klienta, użytkownik z uprawnieniami administratora może mieć dostęp do Twoich danych abonenta oraz do wszystkich plików znajdujących się na serwerze.

Pomimo, że w dużym uproszczeniu przekazanie dostępu do konfiguracji wybranej usługi jest najprostszym rozwiązaniem i zdecydowanie najłatwiejszym z punktu widzenia użytkownika, to może przyczynić się do utraty danych lub dostępu osób nieuprawnionych.

WAŻNE! Jeśli nie znalazłeś w tym artykule informacji o możliwości przekazania kontroli nad wybraną usługą lub oczekujesz innego rozwiązania, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

W naszej ofercie dostępna jest także usługa odpłatnej pomocy administratorów home.pl o nazwie: Profesjonalne usługi IT. Operacje na plikach czy bazach danych znajdujących się na serwerze mogą zostać zrealizowane przez naszych specjalistów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie będziesz musiał udostępniać swojego serwera osobom trzecim i będziesz mógł być pewny, że wprowadzone zmiany będą wykonane poprawnie, a wszystkie dane Twojego konta pozostaną bezpieczne. Kliknij tutaj, aby sprawdzić ofertę Profesjonalnych usług IT w home.pl.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Najczęściej zadawane pytania
Dodatkowe narzędzia hostingu
Statystyki serwera (nowe)
Połączenie SSH
Statystyki serwera (stare)
WebFTP
Autoinstalator
Kontrola wersji (SVN)
Listy mailingowe
Poczta home.pl
Obsługa poczty webmail
Programy pocztowe
Nowa platforma home.pl
Częste pytania
Bezpieczeństwo
Instalacje
Panel klienta
Domeny
Hosting
Serwer Apache
Bazy danych
Certyfikaty SSL
Zamawianie SSL
Instalacja i konfiguracja SSL
Poczta e-mail
WordPress Hosting SSD
Dodatki od partnerów
Poprzednia platforma home.pl
Certyfikaty SSL
Zamawianie certyfikatów SSL
Konfiguracja i instalacja SSL
Panel home.pl
Informacje podstawowe
Pulpit
Usługi
Płatności
Profil
Centrum Pomocy
Operacje w Panelu home.pl
Serwery
WebFTP
Informacje podstawowe
Konfiguracja serwerów
Serwery Unix
Serwery Windows
Obsługa baz danych
phpMyAdmin (MySQL)
phpPgAdmin (PgSQL)
myLittleAdmin (MSSQL)
Sklep internetowy eSklep
Panel usługi eSklep
RODO w sklepie internetowym
Panel sklepu internetowego
Pierwsze kroki
Promocja sklepu
Sprzedaż
Pierwsze uruchomienie
Dodatki od partnerów
Asortyment
Klienci
Integracje
Inne integracje
Systemy aukcyjne
Baza produktów
Aplikacje
App store
Aplikacja mobilna
Marketing
Modyfikacja wyglądu
Dokumentacja
Dla deweloperów
Style graficzne
Inne zagadnienia
Raporty i statystyki
Zawartość
Filmy instruktażowe
Konfiguracja sklepu
Rozliczenia i dokumenty
Faktury
Zmiana danych (cesja)
Rozliczenia i płatności
Dokumenty do pobrania
Produkty i usługi
Kreator Stron WWW
eCommerce
Moduły
Ustawienia
Szablony
Nawigacja
Publikacja i dodatki
Szybki start
Prestahosting
Profesjonalne usługi IT
Certyfikaty SSL
Przywracanie danych
Udostępnienie logów
Operacje na plikach i bazach danych
WordPress
Terminal płatniczy SumUp
Wordpress hosting SSD
Domeny
Informacje podstawowe
Rejestracja / opłacanie
Konfiguracja domen
Transfer domen
Giełda domen
Dodatki do domen
Serwery VPS
Skrzynki e-mail
Microsoft Exchange
Cloud Email Xchange
Obsługa skrzynek w Panelu home.pl
Jak zarejestrować Personal email lub Business email?
Bezpieczeństwo
eKsięgowość
Reklama internetowa
Reklama Allegro Ads
Tworzenie stron WWW
Contact LEADer
Reklama banerowa Google
Zakupy Google
Google Ads (AdWords)
eKampanie Google
SEMSTORM
Pozycjonowanie
rankingCoach
Baza wiedzy
Facebook
Systemy CMS
Internet w praktyce
Przydatne programy
Konfiguracja programów FTP
Zagadnienia techniczne
.htaccess
mod_rewrite
Kursy i specyfikacje
Kurs HTML
Kurs PHP
Kurs SQL
Rejestracja usług
RODO w home.pl
English
Website Builder
Control Panel
Webmail
FTP
Office 365
WordPress
SSL certificate
Aplikacje w marketplace
SimplySign
SiteLock - ochrona WWW
Dropsuite Email Backup
CCleaner
Antywirus Kaspersky
Dropbox - dysk w chmurze
Płatności PayU
Programy antywirusowe AVAST
Office 365
AVG PC TuneUp
Reklama na start
Google AdWords
Zareklamuj stronę WWW na Facebook
Cloud Email Xchange
Brand24
Microsoft OneDrive
FreshMail.pl
Tłumaczenia online
G Suite - poczta Gmail
Program prowizyjny
Acronis Backup
Informacje podstawowe
Ustawienia dodatkowe
Panel użytkownika
Panel administratora
lub