Jak utworzyć bazę danych na hostingu w home.pl?

W artykule znajdziesz instrukcję, jak utworzyć bazę danych na hostingu za pomocą Panelu klienta na nowej platformie home.pl.

Bazy danych stosowane są do optymalnego przechowywania danych, które wymagane jest do poprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW (np. CMS). Korzystają z nich praktycznie wszystkie najpopularniejsze aplikacje – WordPress, Joomla!, aplikacje do zbierania statystyk czy silniki sklepów internetowych. W home.pl z bazą danych możesz się łączyć z dowolnej aplikacji.

 

WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi Pomocy Premium oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Jak utworzyć bazę danych na serwerze w home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Usługi WWW
 3. Kliknij nazwę serwera, na którym chcesz utworzyć bazę danych (w zależności od typu serwera będziesz mógł utworzyć bazy: MySQL 5.7 i 8.0 oraz PgSQL).
 4. Znajdź sekcję o nazwie: Bazy danych (na dole wyświetlonego ekranu) i kliknij przycisk: Utwórz, aby utworzyć nową bazę danych na wybranym serwerze.
  Tworzenie bazy danych w panelu home.pl
 5. Na ekranie będzie wyświetlony formularz tworzenia nowej bazy danych:
  Proces tworzenia bazy danych w panelu home.pl

  • Typ bazy danych – wybierz typ bazy danych: MySQL 5.7, 8.0 lub PgSQL.
  • Nazwa bazy – wpisana nazwa zostanie użyta w pełnej nazwie bazy danych (np. 00000574_przyrostek).
  • Hasło bazy danych – wpisz hasło do bazy danych.
   WAŻNE! Podczas definiowania hasła nie wpisuj polskich znaków diakrytycznych (np. ą, ś, ć, ń itd.). Więcej informacji o tworzeniu bezpiecznych i silnych haseł znajdziesz tutaj.
  • Opcjonalny komentarz – możesz wpisać w tym miejscu komentarz, który pomoże w przyszłości zidentyfikować tę bazę danych (znalezienie bazy danych na podstawie jej nazwy może być trudne).
 6. Kliknij przycisk: Wyślij w dolnej części ekranu, aby utworzyć bazę danych. Po kliknięciu przycisku Wyślij, baza danych zostanie utworzona, a ty zostaniesz przekierowany do listy utworzonych baz danych na wybranym serwerze.

Dodatkowe informacje na temat obsługi baz danych w home.pl

Podczas instalacji systemów zarządzania treścią (CMS) lub innych aplikacji należy podać adres serwera MySQL w jednej z przedstawionych form:
 • localhost (dla MySQL 5.7) lub mysql8 (dla MySQL 8.0)
 • serwer123456.home.pl (gdzie “serwer123456”, to nazwa serwera w home.pl)
Pamiętaj, że nazwa użytkownika bazy danych jest taka sama jak nazwa utworzonej bazy danych! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o połączeniu z bazą danych MySQL na serwerze w home.pl.

Narzędzia do obsługi baz danych

 • Instrukcje jak w phpMyAdmin połączyć się do wybranej bazy danych MySQL znajdziesz pod tym adresem.
 • Instrukcje jak w phpPgAdmin połączyć się do wybranej bazy danych PgSQL znajdziesz pod tym adresem.
Sprawdź, jak utworzyć bazę danych na hostingu w poprzednim Panelu klienta home.pl:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie