Jak utworzyć bazę danych na hostingu w home.pl?

Najlepszy hosting dla stron WWW

W artykule znajdziesz instrukcję, jak utworzyć bazę danych na hostingu za pomocą Panelu klienta na nowej platformie home.pl.

Bazy danych stosowane są do optymalnego przechowywania danych, które wymagane jest do poprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW (np. CMS). Korzystają z nich praktycznie wszystkie najpopularniejsze aplikacje – WordPress, Joomla!, aplikacje do zbierania statystyk czy silniki sklepów internetowych. W home.pl z bazą danych możesz się łączyć z dowolnej aplikacji.

 

WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi Pomocy Premium oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Jak utworzyć bazę danych na serwerze w home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Usługi WWW
 3. Kliknij nazwę serwera, na którym chcesz utworzyć bazę danych (w zależności od typu serwera będziesz mógł utworzyć bazy: MySQL, PgSQL i/lub MSSQL).
 4. Znajdź sekcję o nazwie: Bazy danych (na dole wyświetlonego ekranu) i kliknij przycisk: Utwórz, aby utworzyć nową bazę danych na wybranym serwerze.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer - Bazy danych - Kliknij przycisk Utwórz, aby utworzyć nową bazę danych na wybranym serwerze
 5. Na ekranie będzie wyświetlony formularz tworzenia nowej bazy danych:
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Serwer - Bazy danych - Utwórz - Uzupełnij formularz tworzenia nowej bazy danych

  • Typ bazy danych – wybierz typ bazy danych: MySQL lub PgSQL.
  • Nazwa bazy – wpisana nazwa zostanie użyta w pełnej nazwie bazy danych (np. 00000574_przyrostek).
  • Hasło bazy danych – wpisz hasło do bazy danych.
   WAŻNE! Podczas definiowania hasła nie wpisuj polskich znaków diakrytycznych (np. ą, ś, ć, ń itd.). Więcej informacji o tworzeniu bezpiecznych i silnych haseł znajdziesz tutaj.
  • Opcjonalny komentarz – możesz wpisać w tym miejscu komentarz, który pomoże w przyszłości zidentyfikować tę bazę danych (znalezienie bazy danych na podstawie jej nazwy może być trudne).
 6. Kliknij przycisk: Wyślij w dolnej części ekranu, aby utworzyć bazę danych. Po kliknięciu przycisku Wyślij, baza danych zostanie utworzona, a ty zostaniesz przekierowany do listy utworzonych baz danych na wybranym serwerze.

Dodatkowe informacje na temat obsługi baz danych w home.pl

Podczas instalacji systemów zarządzania treścią (CMS) lub innych aplikacji należy podać adres serwera MySQL w jednej z przedstawionych form:
 • localhost
 • serwer123456.home.pl (gdzie “serwer123456”, to nazwa serwera w home.pl)
Pamiętaj, że nazwa użytkownika bazy danych jest taka sama jak nazwa utworzonej bazy danych! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o połączeniu z bazą danych MySQL na serwerze w home.pl.

Narzędzia do obsługi baz danych

Sprawdź, jak utworzyć bazę danych na hostingu w poprzednim Panelu klienta home.pl:

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie