Jak usunąć bazę danych z hostingu?


Bazy danych stosowane są do optymalnego przechowywania danych, które wymagane jest do poprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW (np. CMS). Korzystają z nich praktycznie wszystkie najpopularniejsze aplikacje – WordPress, Joomla, aplikacje do zbierania statystyk czy silniki sklepów internetowych. W beta.home.pl z bazą danych możesz łączyć się z dowolnej aplikacji.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Pojęcie usuwania bazy danych może pojawić się podczas odinstalowywania aplikacji z serwera, która została zainstalowana wcześniej za pomocą Autoinstalatora. Podczas odinstalowywania aplikacji, nie jest usuwana baza danych. Usunięcie bazy danych należy wykonać samodzielnie, np. z pomocą poniższej instrukcji.

Jak usunąć bazę danych z hostingu beta.home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Kliknij opcję menu: Hosting, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel Klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Hosting
 3. Kliknij przycisk: Zarządzaj przy nazwie hostingu (serwera), z którego chcesz usunąć bazę danych.
  Panel Klienta home.pl - Hosting - Kliknij przycisk Zarządzaj przy nazwie hostingu (serwera), z którego chcesz usunąć bazę danych
 4. W sekcji Bazy danych kliknij przycisk: Lista baz danych, aby wyświetlić listę utworzonych baz danych na wybranym serwerze (hostingu).
  Panel Klienta home.pl - Hosting - Zarządzaj - Bazy danych - Kliknij przycisk Lista baz danych
 5. Na ekranie zostanie wyświetlona lista wszystkich baz danych, które są utworzone na wybranym serwerze. Zaznacz wybraną bazę danych i kliknij przycisk: Usuń.
  Możesz zaznaczyć wiele baz danych, aby usunąć ich więcej podczas jednego procesu.
  Panel Klienta home.pl - Hosting - Zarządzaj - Bazy danych - Lista baz danych - Zaznacz wybraną bazę danych i kliknij przycisk Usuń
 6. Potwierdź chęć usunięcia wybranej bazy danych z serwera za pomocą przycisku: Ok.
  Panel Klienta home.pl - Hosting - Zarządzaj - Bazy danych - Lista baz danych - Usuń - Potwierdź chęć usunięcia wybranej bazy danych z serwera za pomocą przycisku Ok
 7. Na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący o usunięciu wybranej bazy danych.
  Panel Klienta home.pl - Hosting - Zarządzaj - Bazy danych - Lista baz danych - Komunikat informujący o usunięciu wybranej bazy danych
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty Pomocy Premium. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub