Jak usunąć bazę danych z hostingu?

W artykule znajdziesz instrukcję, jak usunąć bazę danych z hostingu na nowej platformie home.pl

Bazy danych stosowane są do optymalnego przechowywania danych, które wymagane jest do poprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW (np. CMS). Korzystają z nich praktycznie wszystkie najpopularniejsze aplikacje – WordPress, Joomla, aplikacje do zbierania statystyk czy silniki sklepów internetowych. W home.pl z bazą danych możesz łączyć się z dowolnej aplikacji.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.
Pojęcie usuwania bazy danych może pojawić się podczas odinstalowywania aplikacji z serwera, która została zainstalowana wcześniej za pomocą Autoinstalatora. Podczas odinstalowywania aplikacji, nie jest usuwana baza danych. Usunięcie bazy danych należy wykonać samodzielnie, np. z pomocą poniższej instrukcji.

Jak usunąć bazę danych z hostingu home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Jak wyświetlić listę kont FTP utworzonych na serwerze?
 3. Kliknij w nazwę usługi hostingu na którym chcesz zarządzać bazami danych.
 4. W sekcji Bazy danych skorzystaj z opcji Wszystko aby wyświetlić listę utworzonych baz. Kliknij Utwórz aby dodać nową bazę danych.
  Lista baz danych na hostingu w home.pl
 5. Na ekranie zostanie wyświetlona lista wszystkich baz danych, które są utworzone na wybranym serwerze. Zaznacz wybraną bazę danych i kliknij przycisk: Usuń.
  Możesz zaznaczyć wiele baz danych, aby usunąć ich więcej podczas jednego procesu.
  Usuwanie bazy danych w panelu klienta home.pl
 6. Potwierdź chęć usunięcia wybranej bazy danych z serwera za pomocą przycisku: Kontynuuj.
 7. Na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący o usunięciu wybranej bazy danych.
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać operacji na bazie danych, możesz skorzystać z oferty Pomocy Premium. Import/eksport lub inna operacja na bazie danych może zostać wykonana przez administratorów home.pl w ramach oferty Pomocy Premium. Oznacza to, że operacja na bazie danych zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi oraz po opłaceniu tego zamówienia.
Korzystasz z poprzedniej platformy home.pl? Sprawdź:

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie