Jak dodać konto e-mail Onet.pl do Poczty w home.pl?

Możesz skonfigurować konto pocztowe Onet.pl w Poczcie home.pl jako konto zewnętrzne. Korzystanie z Poczty home.pl umożliwia podpięcie zewnętrznego konta e-mail do skrzynki pocztowej w home.pl. Dzięki takiemu rozwiązaniu z poziomu jednej aplikacji pocztowej (dostępnej pod adresem: https://poczta.home.pl) będziesz mógł zarządzać wieloma skrzynkami pocztowymi.

SPIS TREŚCI

Poszukujesz usług poczty elektronicznej? Oczekujesz stałej ich dostępności online, wysokiej jakości obsługi oraz możliwości rozwoju? Sprawdź ofertę home.pl, porozmawiaj ze specjalistami: Hosting, Domeny, SSL Certyfikaty, Oprogramowanie antywirusowe czy Office 365. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy wdrożeniu usług i rozwiązań w Twojej firmie? Pomoc techniczna: 24h/7/365 – kliknij i zadzwoń!  We are talking in English.
Funkcja konta zewnętrznego pozwala wyświetlać wiadomości e-mail z wielu kont pocztowych za pomocą jednego panelu Poczty home.pl. Dzięki tej możliwości nie musisz przelogowywać się do wielu paneli obsługujących pocztę e-mail. Wystarczy, że zalogujesz się do jednego konta, z którego będziesz mógł wyświetlić wiadomości e-mail z innych kont (zewnętrznych).

Funkcja konta zewnętrznego jest najczęściej stosowana w celu:

 • odbierania wiadomości e-mail z kilku skrzynek e-mail na jednym koncie w home.pl,
 • przeniesienia wiadomości e-mail z zewnętrznego serwera na skrzynkę e-mail w home.pl.

Jak włączyć obsługę konta pocztowego Onet.pl w Poczcie home.pl?

 1. W Poczcie home.pl zaloguj się do skrzynki e-mail, na której chcesz utworzyć konto zewnętrzne.
 2. Po zalogowaniu kliknij przycisk: Dodaj konto e-mail, który znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Poczta home.pl - kliknij przycisk: Dodaj konto e-mail, aby dodać konto zewnętrzne.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlone okno, które służy do automatycznej konfiguracji nowego konta zewnętrznego. Wybierz jakie konto chcesz dodać, Gmail czy Inne. Jeśli chcesz skonfigurować konto pocztowe Onet.pl, to wybierz opcję: Dodaj inne konto pocztowe.Dodaj konto e-mail - poczta.home.pl
 4. Podaj adres e-mail i hasło dostępu do skrzynki pocztowej Onet.pl. Kliknij: Dodaj, aby zakończyć konfigurację. Jeśli nie pamiętasz lub nie znasz hasła do konta pocztowego Onet.pl, możesz spróbować zmienić hasło.Konfiguracja konta zewnętrznego Onet.pl - wpisz adres e-mail oraz hasło dostępu.
 5. Po wpisaniu adresu e-mail i hasła do konta pocztowego Onet.pl konto zewnętrzne zostanie dodane. Po dodaniu konta Onet.pl zostanie ono automatycznie zsynchronizowane z Pocztą home.pl.
  Poczta Onet.pl to jeden z popularniejszych dostawców bezpłatnej (posiadającej reklamy) poczty e-mail w polskim Internecie. Z tego powodu proces konfiguracji zewnętrznego konta e-mail został uproszczony do niezbędnego minimum.
  Konto zewnętrzne - widok listy folderów po dodaniu konta zewnętrznego w Poczcie home.pl.

Po zakończeniu konfiguracji otrzymasz dostęp do Poczty Onet.pl z poziomu skrzynki e-mail utworzonej w home.pl. Konto będzie widoczne po lewej stronie ekranu. Po rozwinięciu struktury katalogów otrzymasz dostęp do całej zawartości konta.

Dodanie konta zewnętrznego nie powoduje synchronizacji książki adresowej. Przeniesienie książki adresowej powinieneś wykonać ręcznie – skorzystaj z funkcji importu książki adresowej.

Jak wysłać wiadomość e-mail przy pomocy konta zewnętrznego?

Po zakończeniu konfiguracji konta pocztowego Onet.pl jako konta zewnętrznego Poczta home.pl rozpozna je jako dodatkowe konto pocztowe. Podczas redagowania nowej wiadomości e-mail możesz wskazać, z jakiego adresu e-mail chcesz skorzystać podczas wysyłki.

Możesz wybrać adres e-mail Twojego konta pocztowego w home.pl lub innego konta zewnętrznego, np. Poczty Onet.pl. Wysłana w ten sposób wiadomość e-mail będzie widoczna w folderze wysłane, a także jej kopia zostanie umieszczona na koncie pocztowym Onet.pl.

Oznacza to, że jeśli kiedyś będziesz chciał skorzystać z zewnętrznego konta pocztowego, np. w aplikacji dostawcy usługi, to nadal będziesz miał dostęp do historii wszystkich wiadomości e-mail (czyli również tych wysłanych z poziomu konta zewnętrznego skonfigurowanego w Poczcie home.pl).

Wysyłanie wiadomości e-mail za pomocą konta zewnętrznego Onet.pl.

Jak ustawić konta zewnętrzne przy kontach e-mail innych dostawców (np. Gmail, O2, Onet)?

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.