Dlaczego nie mogę skonfigurować poczty Gmail jako zewnętrznego konta e-mail?


 

Korzystanie z Poczty home.pl umożliwia podpięcie zewnętrznego konta e-mail do skrzynki pocztowej w home.pl. Dzięki takiemu rozwiązaniu z poziomu jednej aplikacji pocztowej (poczta.home.pl) będziesz mógł zarządzać wieloma skrzynkami pocztowymi.

Funkcja konta zewnętrznego pozwala wyświetlać wiadomości e-mail z wielu kont pocztowych za pomocą jednego panelu Poczty home.pl. Dzięki tej możliwości nie musisz przelogowywać się do wielu paneli obsługujących pocztę e-mail. Wystarczy, że zalogujesz się do jednego konta, z którego będziesz mógł wyświetlić wiadomości e-mail z innych kont (zewnętrznych).

Ze względów bezpieczeństwa oraz restrykcyjnych ustawień systemów zabezpieczeń, wielu zewnętrznych operatorów poczty uniemożliwia włączenie subskrypcji i wyświetlenie wiadomości e-mail za pośrednictwem funkcji kont zewnętrznych. Jednym z takich operatorów jest Google (gmail.com).

Podczas konfiguracji konta zewnętrznego, które utrzymywane jest w serwisie gmail.com, może zostać wyświetlony komunikat błędu o treści: Weryfikacja serwera imap.googlemail.com nie powiodła się z powodu nieprawidłowych poświadczeń. Komunikat ten nie oznacza nieprawidłowych danych,  lecz uniemożliwienie połączenia z kontem Gmail z uwagi na ustawienia zabezpieczeń.

W poniższym artykule dowiesz się w jaki sposób zmienić ustawienia zabezpieczeń Gmail w celu skonfigurowania zewnętrznego konta pocztowego, które obsługiwane jest na serwerach Gmail.

Jak włączyć obsługę zewnętrznego konta e-mail w Poczcie home.pl?

 1. Zaloguj się do skrzynki e-mail, na której chcesz utworzyć konto zewnętrzne.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zalogować się do skrzynki e-mail.
 2. Po zalogowaniu do wybranej skrzynki e-mail, kliknij przycisk Dodaj konto e-mail, który znajduje się po lewej stronie ekranu.
  WAŻNE! Konto zewnętrzne możesz dodać również po przejściu do opcji menu “Ustawienia”. Po wyświetleniu ustawień, po lewej stronie ekranu należy wybrać opcję “Konta e-mail i społecznościowe”.

  Poczta home.pl - Kliknij przycisk Dodaj konto e-mail

 3. W nowym oknie wprowadź dane dostępowe do swojego konta poczty Gmail:
  • login czyli adres e-mail, np. jankowalski@gmail.com
  • hasło dostępu do skrzynki pocztowej.
   Poczta home.pl - Dodaj konto e-mail - Wprowadź dane dostępowe do swojego konta poczty Gmail

   Podanie hasła dostepu jest warunkiem koniecznym dla poprawnej konfiguracji poczty. Pamiętaj, że Poczta home.pl działa z użyciem bezpiecznego, szyfrowanego połączenia https:// uzyskanego dzięki użyciu certyfikatu SSL. Taka konfiguracja jest bezpieczna.
 4. Poczta home.pl automatycznie skonfiguruje i zsynchronizuje skrzynkę e-mail z serwerem Gmail.Poczta home.pl - Dodaj konto e-mail - Formularz - Konto zostało pomyślnie dodane
 5. Konto pojawi się w menu nawigacji Poczta, po lewej stronie.Poczta home.pl - Menu nawigacji - Widok utworzonego konta

Nie mogę dodać konta e-mail założonego w serwisie Gmail

Podczas konfiguracji konta zewnętrznego, które utrzymywane jest w serwisie gmail.com, może zostać wyświetlony komunikat błędu o treści: Weryfikacja serwera imap.googlemail.com nie powiodła się z powodu nieprawidłowych poświadczeń. Komunikat ten nie oznacza nieprawidłowych danych,  lecz uniemożliwienie połączenia z kontem Gmail z uwagi na ustawienia zabezpieczeń.
Poczta home.pl - Dodaj konto e-mail - Formularz - Komunikat o uniemożliwieniu połączenia z kontem Gmail z uwagi na ustawienia zabezpieczeń

W momencie wykonywania tej konfiguracji i pojawienia się komunikatu, możliwe że otrzymasz wiadomość e-mail od Gmail informującą o zablokowanej próbie logowania. Oznacza to, że Twoje konto e-mail w systemie Gmail nie jest skonfigurowane do obsługi w zewnętrznych aplikacjach pocztowych.

Jak przy koncie Gmail włączyć dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji?

 1. Przejdź pod adres: https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps, aby przejść do konfiguracji swojego konta w systemie Gmail.
 2. Jeśli jesteś już zalogowany i posiadasz więcej kont Gmail to upewnij się w prawym górnym rogu ekranu czy jesteś zalogowany do prawidłowego konta w Gmail, dla którego chcesz zmienić ustawienia.
 3. Włącz dostęp dla “mniej bezpiecznych aplikacji”, czyli dla zewnętrznych aplikacji typu sklep eSklep.
 4. Po zapisaniu zmian, powiadomienie o zmianie konfiguracji otrzymasz w wiadomości e-mail przesłanej na Twoje konto Gmail.

Konto Gmail - W ustawieniach włącz dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji

Po zmianie wyżej wymienionych ustawień, przejdź ponownie do konfiguracji konta zewnętrznego w Poczcie home.pl. Włączenie dostępu dla mniej bezpiecznych aplikacji nie oznacza, że Twoje konto e-mail jest wystawione na zagrożenie.

Niezależnie z jakiego systemu pocztowego, aplikacji czy serwera poczty korzystasz, pamiętaj o ustaleniu silnego hasła dostępu. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o bezpiecznym haśle.

Poczta e-mail bez limitu załącznika

1,5 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub