Nie pamiętam hasła do konta Gmail? Jak zmienić hasło do Gmail?

Zmiana hasła do konta zewnętrznego, np. obsługiwanego na serwerach Google (konta w domenie @gmail.com) może okazać się przydatne w sytuacji, gdy hasło zostało zapamiętane w przeglądarce, a nie znamy go lub jeśli zwyczajnie je zapomnieliśmy.

SPIS TREŚCI

Poszukujesz usług poczty elektronicznej? Oczekujesz stałej ich dostępności online, wysokiej jakości obsługi oraz możliwości rozwoju? Sprawdź ofertę home.pl, porozmawiaj ze specjalistami: Hosting, Domeny, SSL Certyfikaty, Oprogramowanie antywirusowe czy Office 365. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy wdrożeniu usług i rozwiązań w Twojej firmie? Pomoc techniczna: 24h/7/365 – kliknij i zadzwoń!  We are talking in English.

W przypadku konfiguracji usług w home.pl, hasło do konta pocztowego Gmail może być użyte, m.in. podczas konfiguracji:

Znam adres e-mail, ale nie pamiętam hasła

 1. Przejdź na stronę rozwiązywania problemów z logowaniem Google.
 2. Wybierz Nie znam swojego hasła i podaj adres e-mail konta, do którego chcesz zmienić hasło.
  Google - Problemy z logowaniem? - Podaj adres e-mail konta, do którego chcesz zmienić hasło.
 3. W kolejnym kroku Google może poprosić Cię o przepisanie kodu z obrazka. Odszyfruj znaki i wprowadź je w dedykowanym polu.
  Google - Problemy z logowaniem? - Pomoc dotycząca konta - Odszyfruj znaki i wprowadź je w dedykowanym polu.
 4. Podaj ostatnie hasło, jakie pamiętasz do swojego konta. Jeśli podasz złe, nic się nie stanie, jeśli podasz dobre hasło, system poinformuje Cię o udanym logowaniu.Google - Problemy z logowaniem? - Pomoc dotycząca konta - Podaj ostatnie hasło jakie pamiętasz do swojego konta.
  • Jeśli podałeś dobre hasło, nastąpi logowanie do konta. Na tym etapie masz możliwość przejść do konta Google lub zresetować hasło (np. zmienić je na nowe, inne).
  • Jeśli podałeś złe hasło, system rozpocznie procedurę weryfikacji własności konta. W zależności od ilości danych jakie podałeś na etapie rejestracji i użytkowania konta, weryfikacja może odbyć się poprzez wysłanie kodu SMS, pytania pomocnicze lub przesłanie dodatkowej wiadomości weryfikacyjnej na inne konto pocztowe.
   Google - Problemy z logowaniem? - Pomoc dotycząca konta - Kod weryfikacyjny - Odbierz kod weryfikacyjny wysłany za pomocą SMS na podany numer telefonu.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie

Do procedury zmiany hasła, możesz także podejść, klikając na stronie logowania przycisk Potrzebujesz pomocy.

Nie pamiętam adresu e-mail i hasła dostępu

Sytuacja rzadko spotykana, ale realna, szczególnie jeśli adres e-mail nie był łatwy do zapamiętania, np. zawierał dodatkowe znaki, cyfry, itp. lub z jakichś powodów przestaliśmy z niego korzystać dawno temu, a chcemy odzyskać zgromadzone wiadomości e-mail czy kontakty.

 1. Przejdź na stronę rozwiązywania problemów z logowaniem Google.
 2. Wybierz: Nie znam swojej nazwy użytkownika.
  Google - Problemy z logowaniem? - Zaznacz opcję: Nie znam swojej nazwy użytkownika.
 3. System Google poprosi Cię o podanie pomocniczych danych kontaktowych: adresu e-mail lub numeru telefonu. Wprowadź dane i przejdź do kolejnego kroku.
  Google - Problemy z logowaniem? - Nie pamiętasz nazwy użytkownika? - Wpisz pomocnicze dane kontaktowe

  • Jeśli wskazane dane okażą się poprawne, system Google zaproponuje Ci nazwę użytkownika oraz dalszą procedurę zmiany hasła do konta.
   Google - Problemy z logowaniem? - Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
  • Jeśli wskazane dane okażą się niepoprawne, system Google poinformuje Cię o braku konta, które spełnia wskazane parametry (dane dodatkowe).
 4. Jeśli wyświetlony jest komunikat informujący, że nie ma kont z wprowadzonym adresem e-mail, spróbuj zastosować inne adresy e-mail, które być może zostały użyte. Jeśli żaden z tych sposobów nie odnosi skutku, istnieje możliwość, że podczas logowania popełniono literówkę.
  Google - Problemy z logowaniem? - Nie pamiętasz nazwy użytkownika? - Pomoc dotycząca konta - System Google nie znalazł kont pasujących do podanych informacji
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie

Znam adres e-mail i hasło dostępu, ale chcę je zmienić

 1. Zaloguj się do swojego konta Google, np. na gmail.com, youtube.com lub innego systemu Google.
 2. W górnej części ekranu kliknij opcje konta i wybierz: Moje konto.
  Konto Google - Wybierz Moje konto
 3. Przejdź do sekcji Logowanie i bezpieczeństwo i wybierz Logowanie w Google.Konto Google - Moje konto - Logowanie i bezpieczeństwo - Wybierz opcję Logowanie w Google
 4. Przejdź do ustawień hasła.Konto Google - Moje konto - Logowanie i bezpieczeństwo - Hasło i metoda logowania - Przejdź do ustawień hasła
 5. Wprowadź i zapisz nowe hasło dostępu do konta Google.
  WAŻNE! Pamiętaj, że po zmianie hasła do konta Google, konieczne może być także jego zaktualizowanie w innych aplikacjach, systemach, telefonie, tablecie, itp.

Jak zmienić hasło przy popularnych kontach e-mail innych dostawców (np. Gmail, O2, Onet)?

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie