Jak zmienić hasło do Poczty Gazeta.pl? Nie pamiętam hasła

Poczta wybrana przez tysiące firm

Zmiana hasła do konta pocztowego Gazeta.pl może okazać się przydatna, w sytuacji gdy hasło zostało zapamiętane w przeglądarce, a nie znamy go lub jeśli zwyczajnie go zapomnieliśmy.

Poszukujesz usług poczty e-mail? Oczekujesz stałej dostępności online, wysokiej jakości obsługi oraz możliwości rozwoju? Sprawdź ofertę home.pl, porozmawiaj ze specjalistami: Hosting, Domeny, SSL Certyfikaty, Oprogramowanie antywirusowe czy Office 365. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy wdrożeniu usług i rozwiązań w Twojej firmie? Pomoc techniczna: 24h/7/365 – kliknij i zadzwoń!

Poniższy poradnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces zmiany hasła do konta pocztowego Gazeta.pl i umożliwi konfigurację skrzynki e-mail na serwerach pocztowych home.pl.

W przypadku konfiguracji usług w home.pl, hasło do konta pocztowego Gazeta.pl może być użyte, m.in. podczas konfiguracji:

Jak zmienić hasło do Poczty Gazeta.pl? Nie znam obecnego hasła

W celu zmiany hasła do konta pocztowego Gazeta.pl konieczne będzie posiadanie nazwy konta e-mail. Zmiana hasła do konta pocztowego gazeta.pl może być dostępna tylko, jeśli skonfigurowałeś taką opcję w ustawieniach skrzynki pocztowej.

Podczas tworzenia konta poczty w serwisie gazeta.pl jednym z obowiązkowych pól do wypełnienia jest pole: Aktualny adres e-mail. W tym miejscu podajesz zewnętrzny adres e-mail, który posłuży Ci do odzyskiwania hasła w przyszłości. W przeciwieństwie do wielu innych usługodawców darmowej poczty, np. Onet.pl, Interia.pl, WP.pl, to poczta gazeta.pl wymaga podania pomocniczego adresu e-mail już na etapie tworzenia konta.

Podaj aktualny adres e-mail poczty gazeta.pl.

Jeśli zmiana hasła nie jest możliwa, skontaktuj się z dostawcą usługi, czyli z serwisem Gazeta.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Firma home.pl nie jest operatorem poczty Gazeta.pl i nie świadczy wsparcia w zakresie zmiany hasła, odzyskiwania i obsługi konta pocztowego .
 1. Przejdź na stronę logowania do poczty gazeta.pl i skorzystaj z przycisku: Nie pamiętam hasła.Okno logowania do Poczty Gazeta.pl. Zmiana hasła do Poczty Gazeta.pl.
 2. Wpisz adres e-mail lub login, dla którego chcesz zmienić hasło. Kliknij Dalej.Zmiana hasła do poczty gazeta.pl - podaj dane konta.
 3. Na Twój pomocniczy adres e-mail zostanie wysłana wiadomość e-mail. Zmiana hasła do poczty gazeta.pl - odbierz wiadomość e-mail.
 4. Kliknij link znajdujący się w wiadomości e-mail, aby zmienić hasło do poczty gazeta.pl.Zmiana hasła do poczty gazeta.pl - kliknij link w odebranej wiadomości e-mail.
 5. Nadaj nowe hasło dostępu i kliknij Dalej. Hasło zostało zmienione.Zmiana hasła do Poczty Gazeta.pl - wprowadź nowe hasło.
 6. Zaloguj się ponownie do swojej poczty e-mail w serwisie Gazeta.pl.

Jak zmienić hasło do poczty gazeta.pl? Znam obecne hasło

 1. Przejdź na stronę logowania do poczty gazeta.pl i zaloguj się do swojej skrzynki e-mail.
  Zmiana hasła do Poczty Gazeta.pl - logowanie do konta pocztowego.
 2. W prawym rogu ekranu rozwiń opcje i wybierz Ustawienia konta.Zmiana hasła w poczcie gazeta.pl - przejdź do ustawień konta pocztowego.
 3. Przejdź do zakładki: Zmień hasło.Poczta gazeta.pl - widok ustawień konta - wprowadź obecne i nowe hasło do skrzynki e-mail.
 4. W tym miejscu możesz ustalić nowe hasło dostępu. W celu autoryzacji podaj aktualne hasło, następnie wprowadź nowe hasło dostępu i zapisz zmiany.

Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła w Poczcie Gazeta.pl?

 1. Przejdź na stronę logowania do poczty gazeta.pl i zaloguj się do swojej skrzynki e-mail.
  Zmiana hasła do Poczty Gazeta.pl - logowanie do konta poczty e-mail.
 2. W prawym rogu ekranu rozwiń opcje i wybierz Ustawienia konta.Poczta gazeta.pl - przejdź do ustawień konta pocztowego.
 3. Przejdź do zakładki: Bezpieczeństwo.
  Poczta gazeta.pl - zakładka bezpieczeństwo - włącz reset hasła.
 4. W tym miejscu możesz wprowadzić opcje odzyskiwania hasła, np. wprowadzić alternatywny adres e-mail, na który otrzymasz link do zmiany hasła lub będziesz mógł ustawić pytanie pomocnicze.
 5. Poczta gazeta.pl oferuje także opcje odzyskiwania hasła za pomocą kodu bezpieczeństwa. Kod ten możesz zobaczyć w panelu opcji, ale by jego działanie miało sens, konieczne jest jego zapamiętanie np. w menadżerze haseł. Dzięki temu w miarę konieczności będziesz mógł użyć tego kodu przy odzyskiwaniu dostępu do konta, np. nawet wtedy, gdy zapomnisz całego adresu e-mail.

Jak zmienić hasło przy popularnych kontach e-mail innych dostawców (np. Gmail, O2, Onet)?

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie