Jak zmienić hasło do Poczty Gazeta.pl? Nie pamiętam hasła

Zmiana hasła do konta pocztowego Gazeta.pl może okazać się przydatna, w sytuacji gdy hasło zostało zapamiętane w przeglądarce, a nie znamy go lub jeśli zwyczajnie go zapomnieliśmy.

Poszukujesz usług poczty e-mail? Oczekujesz stałej dostępności online, wysokiej jakości obsługi oraz możliwości rozwoju? Sprawdź ofertę home.pl, porozmawiaj ze specjalistami: Hosting, Domeny, SSL Certyfikaty, Oprogramowanie antywirusowe czy Office 365. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy wdrożeniu usług i rozwiązań w Twojej firmie? Pomoc techniczna: 24h/7/365 – kliknij i zadzwoń!

Poniższy poradnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces zmiany hasła do konta pocztowego Gazeta.pl i umożliwi konfigurację skrzynki e-mail na serwerach pocztowych home.pl.

W przypadku konfiguracji usług w home.pl, hasło do konta pocztowego Gazeta.pl może być użyte, m.in. podczas konfiguracji:

Jak zmienić hasło do Poczty Gazeta.pl? Nie znam obecnego hasła

W celu zmiany hasła do konta pocztowego Gazeta.pl konieczne będzie posiadanie nazwy konta e-mail. Zmiana hasła do konta pocztowego gazeta.pl może być dostępna tylko, jeśli skonfigurowałeś taką opcję w ustawieniach skrzynki pocztowej.

Podczas tworzenia konta poczty w serwisie gazeta.pl jednym z obowiązkowych pól do wypełnienia jest pole: Aktualny adres e-mail. W tym miejscu podajesz zewnętrzny adres e-mail, który posłuży Ci do odzyskiwania hasła w przyszłości. W przeciwieństwie do wielu innych usługodawców darmowej poczty, np. Onet.pl, Interia.pl, WP.pl, to poczta gazeta.pl wymaga podania pomocniczego adresu e-mail już na etapie tworzenia konta.

Podaj aktualny adres e-mail poczty gazeta.pl.

Jeśli zmiana hasła nie jest możliwa, skontaktuj się z dostawcą usługi, czyli z serwisem Gazeta.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Firma home.pl nie jest operatorem poczty Gazeta.pl i nie świadczy wsparcia w zakresie zmiany hasła, odzyskiwania i obsługi konta pocztowego .
 1. Przejdź na stronę logowania do poczty gazeta.pl i skorzystaj z przycisku: Nie pamiętam hasła.Okno logowania do Poczty Gazeta.pl. Zmiana hasła do Poczty Gazeta.pl.
 2. Wpisz adres e-mail lub login, dla którego chcesz zmienić hasło. Kliknij Dalej.Zmiana hasła do poczty gazeta.pl - podaj dane konta.
 3. Na Twój pomocniczy adres e-mail zostanie wysłana wiadomość e-mail. Zmiana hasła do poczty gazeta.pl - odbierz wiadomość e-mail.
 4. Kliknij link znajdujący się w wiadomości e-mail, aby zmienić hasło do poczty gazeta.pl.Zmiana hasła do poczty gazeta.pl - kliknij link w odebranej wiadomości e-mail.
 5. Nadaj nowe hasło dostępu i kliknij Dalej. Hasło zostało zmienione.Zmiana hasła do Poczty Gazeta.pl - wprowadź nowe hasło.
 6. Zaloguj się ponownie do swojej poczty e-mail w serwisie Gazeta.pl.

Jak zmienić hasło do poczty gazeta.pl? Znam obecne hasło

 1. Przejdź na stronę logowania do poczty gazeta.pl i zaloguj się do swojej skrzynki e-mail.
  Zmiana hasła do Poczty Gazeta.pl - logowanie do konta pocztowego.
 2. W prawym rogu ekranu rozwiń opcje i wybierz Ustawienia konta.Zmiana hasła w poczcie gazeta.pl - przejdź do ustawień konta pocztowego.
 3. Przejdź do zakładki: Zmień hasło.Poczta gazeta.pl - widok ustawień konta - wprowadź obecne i nowe hasło do skrzynki e-mail.
 4. W tym miejscu możesz ustalić nowe hasło dostępu. W celu autoryzacji podaj aktualne hasło, następnie wprowadź nowe hasło dostępu i zapisz zmiany.

Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła w Poczcie Gazeta.pl?

 1. Przejdź na stronę logowania do poczty gazeta.pl i zaloguj się do swojej skrzynki e-mail.
  Zmiana hasła do Poczty Gazeta.pl - logowanie do konta poczty e-mail.
 2. W prawym rogu ekranu rozwiń opcje i wybierz Ustawienia konta.Poczta gazeta.pl - przejdź do ustawień konta pocztowego.
 3. Przejdź do zakładki: Bezpieczeństwo.
  Poczta gazeta.pl - zakładka bezpieczeństwo - włącz reset hasła.
 4. W tym miejscu możesz wprowadzić opcje odzyskiwania hasła, np. wprowadzić alternatywny adres e-mail, na który otrzymasz link do zmiany hasła lub będziesz mógł ustawić pytanie pomocnicze.
 5. Poczta gazeta.pl oferuje także opcje odzyskiwania hasła za pomocą kodu bezpieczeństwa. Kod ten możesz zobaczyć w panelu opcji, ale by jego działanie miało sens, konieczne jest jego zapamiętanie np. w menadżerze haseł. Dzięki temu w miarę konieczności będziesz mógł użyć tego kodu przy odzyskiwaniu dostępu do konta, np. nawet wtedy, gdy zapomnisz całego adresu e-mail.

Jak zmienić hasło przy popularnych kontach e-mail innych dostawców (np. Gmail, O2, Onet)?

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.