Nie pamiętam hasła do Poczty Onet.pl. Jak zmienić hasło?

Zmiana hasła do konta pocztowego Onet.pl może okazać się przydatna, w sytuacji gdy hasło zostało zapamiętane w przeglądarce, a nie znamy go lub jeśli zwyczajnie go zapomnieliśmy.

SPIS TREŚCI

 

Poszukujesz usług poczty elektronicznej? Oczekujesz stałej ich dostępności online, wysokiej jakości obsługi oraz możliwości rozwoju? Sprawdź ofertę home.pl, porozmawiaj ze specjalistami: Hosting, Domeny, SSL Certyfikaty, Oprogramowanie antywirusowe czy Office 365. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy wdrożeniu usług i rozwiązań w Twojej firmie? Pomoc techniczna: 24h/7/365 – kliknij i zadzwoń!  We are talking in English.

Poniższy poradnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces zmiany hasła do konta pocztowego Onet.pl i umożliwi konfigurację skrzynki e-mail na serwerach pocztowych home.pl.

W przypadku konfiguracji usług w home.pl, hasło do konta pocztowego Onet.pl może być użyte, m.in. podczas konfiguracji:

Jak zmienić hasło do Poczty Onet.pl? Nie znam obecnego hasła

W celu zmiany hasła do konta pocztowego Onet.pl konieczne będzie posiadanie nazwy konta e-mail. Zmiana hasła do konta pocztowego Onet.pl może być dostępna tylko, jeśli skonfigurowałeś taką opcję w ustawieniach skrzynki pocztowej.

Jeśli zmiana hasła nie jest możliwa, skontaktuj się z dostawcą usługi, czyli z serwisem WP.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Firma home.pl nie jest operatorem poczty WP.pl i nie świadczy wsparcia w zakresie zmiany hasła, odzyskiwania i obsługi konta pocztowego WP.pl.
 1. Przejdź na stronę logowania Poczty Onet.pl pod adresem: https://poczta.onet.pl.
 2. Kliknij przycisk: Nie pamiętam hasła, który dostępny jest w oknie logowania do Poczty Onet.pl.Logowanie do Poczty Onet.pl - kliknij: Nie pamiętam hasła.
 3. Podaj adres e-mail konta pocztowego Onet.pl, do którego chcesz zmienić hasło, potwierdź, że nie jesteś robotem, zaznaczając reCaptcha i kliknij przycisk: Przejdź dalej, aby przejść do kolejnego kroku.
 4. Podaj adres e-mail konta pocztowego, do którego chcesz zmienić hasło, zaznacz reCaptcha (zabezpieczenie formularza) i przejdź niżej, aby wybrać metodę zmiany hasła.
  Jak zmienić hasło do konta pocztowego w Onet.pl? Metody zmiany hasła do skrzynki e-mail.
 5. Skorzystaj z jednej z dostępnych form odzyskiwania hasła do konta pocztowego Onet.pl.

  WAŻNE! Wyświetlone w tym miejscu opcje zmiany hasła są dostępne tylko wtedy, kiedy zostały wcześniej skonfigurowane w ustawieniach konta. Mechanizm Poczty Onet.pl wymaga wskazania przynajmniej jednej formy odzyskiwania hasła, np. za pomocą numeru telefonu komórkowego lub pomocniczego adresu e-mail.

  Uzupełnij dane, dzięki którym łatwo i szybko odzyskasz dostęp do swojej skrzynki.

 6. Jeśli skonfigurowałeś opcje odzyskiwania hasła, po kliknięciu w jedną z nich, rozpoczęta zostanie procedura zmiany hasła.
  • Po wybraniu opcji SMS, będziesz mógł wysłać płatną wiadomość SMS, która umożliwi zmianę hasła. Przepisz otrzymany w wiadomości SMS kod i podaj nowe hasło dostępu.
  • Skorzystaj z opcji Alternatywny adres, aby otrzymać wiadomość e-mail z kodem. Przepisz otrzymany w wiadomości e-mail kod i podaj nowe hasło dostępu do konta.

  Zmiana hasła do skrzynki pocztowej w Onet.pl za pomocą płatnego SMS.

 7. Skorzystaj z opcji: Alternatywny adres, aby otrzymać wiadomość e-mail z linkiem do zmiany hasła.
  WAŻNE! Możesz skorzystać z tej metody resetu hasła, jeśli na Twoim koncie w Poczcie Onet.pl jest dodany alternatywny adres e-mail do kontaktu.
  Zmiana hasła do skrzynki e-mail w Poczcie Onet.pl. Wyślij wiadomość na alternatywny adres e-mail.
 8. W wiadomości e-mail przesłanej na dodatkowy adres pocztowy otrzymasz link umożliwiający zmianę hasła.Jak zmienić hasło dostępu do konta e-mail Onet Poczta?
 9. Wprowadź nowe hasło, przepisz kod ReCaptcha i kliknij przycisk: OK, aby zmienić hasło na nowe.

Jak zmienić hasło do Poczty Onet.pl? Znam obecne hasło

Jeśli znasz obecne hasło dostępu do poczty Onet.pl, ale chcesz je zmienić na nowe, np. silniejsze hasło lub masz podejrzenie, że poprzednie hasło mogło zostać ujawnione, zrobisz to w profilu konta (po zalogowaniu się do Poczty Onet.pl).

 1. Przejdź na stronę logowania Poczty Onet.pl pod adresem: https://poczta.onet.pl.
 2. Podaj adres e-mail, czyli login oraz obecne hasło dostępu.
  Logowanie do Poczty Onet.pl. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail.
 3. Po zalogowaniu do skrzynki e-mail, w prawym górnym rogu ekranu rozwiń menu profilu i wybierz opcję: Ustawienia konta.
  Poczta Onet.pl - przejdź do sekcji: Ustawienia konta, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.
 4. Po lewej stronie przejdź do sekcji: Hasło i wprowadź aktualnie ustawione hasło do Poczty Onet.pl, a następnie wskaż nowe hasło dostępu. Kliknij przycisk: Zapisz, aby potwierdzić zmianę hasła.
  Zmiana hasła do skrzynki e-mail w Onet.pl - wskaż obecne i nowe hasło dostępu.

Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła w Poczcie Onet.pl?

Jeśli nie pamiętasz hasła do konta pocztowego Onet.pl lub chcesz skorzystać z opcji odzyskiwania hasła, konieczne jest skonfigurowanie takich opcji w profilu konta (po zalogowaniu się do Poczty Onet.pl).

W celu odzyskania hasła do konta pocztowego Onet.pl możesz:

 • podać numer telefonu komórkowego, na który otrzymasz kod SMS niezbędny do zmiany hasła,
 • dodać pomocniczy adres e-mail, na który otrzymasz link do zmiany hasła dla konta pocztowego Onet.pl.
Pamiętaj, że opcje odzyskiwania hasła do konta pocztowego Onet.pl ustawiasz podczas pierwszego uruchomienia skrzynki e-mail. Ze względu na powyższe procedury oraz status bezpłatnego, ogólnodostępnego konta e-mail, ilość danych wymaganych do rejestracji konta jest mocno ograniczona. Zmiana hasła jest więc możliwa tylko za pomocą danych wskazanych przez użytkownika.

Ustawienia odzyskiwania hasła w Poczcie Onet.pl - wskaż numer telefonu, adres e-mail i miejscowość.

Pamiętaj, że brak ustawionych opcji odzyskiwania hasła może uniemożliwić Ci ponowny dostęp do konta pocztowego Onet.pl. Rozwiązania te stosowane są na bezpłatnych skrzynkach e-mail, których rejestracja nie wymaga podawania danych personalnych, a weryfikacja użytkownika jest ograniczona.

Decydując się na Pocztę home.pl, możesz odzyskać hasło za pomocą swojego konta klienta oraz wniosku o zmianę hasła. Poczta home.pl dodatkowo posiada kopie zapasowe wiadomości e-mail, które w każdej chwili możemy dla Ciebie przywrócić. W home.pl Twoja poczta e-mail jest bezpieczna, prywatna i pozbawiona reklam.

Jak włączyć lub wyłączyć opcje odzyskiwania hasła w Poczcie Onet.pl?

Aby włączyć opcję odzyskiwania hasła w Poczcie Onet.pl, należy uzupełnić dodatkowe dane kontaktowe takie jak: numer telefonu komórkowego oraz kontaktowy adres e-mail. Jeśli informacje te nie zostaną wskazane w profilu konta w Poczcie Onet.pl, to resetowanie hasła nie będzie dostępne.

 1. Przejdź na stronę logowania Poczty Onet.pl pod adresem: https://poczta.onet.pl.
 2. Podaj adres e-mail, czyli login oraz hasło dostępu.
  Logowanie do Poczty Onet.pl. Zaloguj się do skrzynki e-mail.
 3. Po zalogowaniu do skrzynki e-mail, w prawym górnym rogu ekranu rozwiń menu profilu i wybierz opcję: Ustawienia Konta.
  Po zalogowaniu, przejdź do sekcji: Ustawienia konta, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.
 4. W sekcji: Dane prywatne możesz sprawdzić aktualny numer telefonu oraz adres e-mail. Za pomocą przycisku: Edytuj możesz zmienić te dane na inne.
  Uzupełnij dane prywatne (numer telefonu i adres e-mail), które umożliwią później odzyskanie dostępu do konta e-mail.

Jak zmienić hasło przy popularnych kontach e-mail innych dostawców (np. Gmail, O2, Onet)?

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.