Jak zmienić ustawienia głównej skrzynki pocztowej na hostingu?

Informujemy, że poniższe opcje mogą nie być dostępne w Twoim panelu klienta co jest związane ze zmianami w konfiguracji usług. Zaloguj się do poczty Webmail aby dokonać zmian – www.poczta.home.pl

Podczas konfiguracji usługi hostingowej możesz zmieniać ustawienia dla poszczególnych kont e-mail, np. możesz ustawić przekierowanie poczty.Możesz także zmienić ustawienia przekierowania poczty w domenie, np. z góry decydując o przekierowaniu całej poczty przychodzącej na istniejące lub nieistniejące konta e-mail w domenie na inny wybrany adres e-mail.

Podczas konfiguracji hostingu warto również zainteresować się ustawieniami głównego konta e-mail. Po zakończonej rejestracji serwera w home.pl, tworzone jest jedno tzw. konto główne, które spełnia funkcje skrzynki e-mail oraz konta FTP. Przykładowo, jeśli posiadasz serwer pod adresem “serwer123456.home.pl”, to główne konto ma adres e-mail serwer123456@home.pl.

W ustawieniach konta głównego możesz ustawić m.in.: przekierowanie poczty. Główne konto e-mail stosowane jest przy funkcji Catch-all, a więc mechanizmu przechwytującego całą pocztę wysłaną. na nieistniejące adresy e-mail w domenach przypisanych do Twojego hostingu w home.pl.

Jak zmienić ustawienia głównej skrzynki e-mail na hostingu?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Po lewej stronie ekranu wybierz menu: Usługi WWW.
  Panel klienta home.pl - Przejdź od sekcji menu Usługi WWW
 3. Kliknij nazwę wybranego serwera, dla którego chcesz zmienić ustawienia konta głównego.
 4. Na wyświetlonym ekranie znajdź sekcję: Konta e-mail i kliknij przycisk: Opcje.
 5. Wybierz opcję: Przekierowania, aby przejść do zmiany ustawień dla konta głównego.

Przekierowania dla konta głównego konta e-mail na hostingu

Możesz ustawić przekierowanie, aby wszystkie wiadomości e-mail wysyłane na adres e-mail konta głównego były przekierowane na wybrany przez Ciebie adres e-mail, np. który na bieżąco sprawdzasz.

 • Opcja Pozostaw kopię wiadomości: umożliwia przekierowanie wiadomości na wskazane drugie konto pocztowe, ale kopia wiadomości zostanie zapisana na pierwszej skrzynce e-mail. Więcej informacji.
 • W sekcji: Powiadomienia: wskaż na jakie adresy e-mail będą wysyłane powiadomienia o nadejściu poczty na konto główne. Wysyłane powiadomienia zawierają tylko temat oraz fragment otrzymanej wiadomości. Tym sposobem możesz skonfigurować powiadamianie SMS, jeśli operator komórkowy na to pozwala.

Więcej szczegółowych informacji o ustawianiu przekierowań dla skrzynki e-mail znajdziesz pod tym adresem.

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.