Czym jest tzw. “konto główne” na serwerze?

Najlepszy hosting dla stron WWW

Pojęcie konta głównego na serwerze w home.pl pojawia się podczas użytkowania niektórych funkcji, np. catch-all, połączenie SFTP, połączenie SSH, blokada serwera FTP.

Po zakończonej rejestracji serwera w home.pl, tworzone jest jedno tzw. konto główne, które spełnia funkcje skrzynki e-mail oraz konta FTP. Przykładowo, jeśli posiadasz serwer pod adresem “serwer123456.home.pl”, nazwa Twojego konta głównego na tym serwerze to “serwer123456”.

WAŻNE! Hasło dostępu do konta głównego jest takie samo jak podczas logowania się w Panelu klienta home.pl do usługi “serwer123456”.

Konto główne posiada adres e-mail, np. “serwer123456@home.pl”. Pojemność tej skrzynki e-mail zależy od Twoich ustawień podziału pojemności serwera. Przykładowo, jeśli ustawiłeś, aby 50GB pojemności było przeznaczonej na pocztę e-mail, to pojemność konta głównego będzie wynosić 50GB minus pojemność wykorzystywana przez inne skrzynki e-mail założone na tym serwerze.

WAŻNE! Jeśli zalogowałeś się w Panelu klienta home.pl do konta głównego, jest to równoznaczne z tym, że zalogowałeś się do serwera. Będziesz mógł tworzyć nowe skrzynki e-mail, konta FTP itp.
WAŻNE! Jeśli zalogowałeś się w Poczcie home.pl do konta głównego (np. “serwer123456”), jest to równoznaczne z tym, że zalogowałeś się do skrzynki e-mail “serwer123456@home.pl”.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie