Czym jest tzw. konto główne na serwerze?

Pojęcie konta głównego na serwerze w home.pl pojawia się podczas użytkowania niektórych funkcji, np. catch-all, połączenie SFTP, połączenie SSH, blokada serwera FTP.

Po zakończonej rejestracji serwera w home.pl tworzone jest jedno tzw. konto główne, które spełnia funkcje skrzynki e-mail oraz konta FTP. Przykładowo, jeśli posiadasz serwer pod adresem „serwer123456.home.pl”, nazwa Twojego konta głównego na tym serwerze to „serwer123456”.

WAŻNE! Hasło dostępu do konta głównego jest takie samo jak podczas logowania się w Panelu klienta home.pl do usługi „serwer123456”.

Konto główne posiada adres e-mail: „serwer123456@serwer123456.home.pl”. Pojemność tej skrzynki e-mail zależy od Twoich ustawień podziału pojemności serwera. Przykładowo, jeśli ustawiłeś, aby 50 GB pojemności było przeznaczone na pocztę e-mail, to pojemność konta głównego będzie wynosić 50 GB minus pojemność wykorzystywana przez inne skrzynki e-mail założone na tym serwerze.

WAŻNE! Jeśli zalogowałeś się w Poczcie home.pl do konta głównego (np. „serwer123456”), jest to równoznaczne z tym, że zalogowałeś się do głównej skrzynki e-mail o adresie: „serwer123456@serwer123456.home.pl”. Instrukcje jak zmienić ustawienia głównego konta e-mail znajdziesz pod tym adresem.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie