Jak odinstalować aplikacje w Windows 10?

Korzystanie z Windows 10 daje ogromne możliwości instalowania i używania milionów aplikacji przygotowanych dla tego systemu. Programy graficzne, edytory tekstu, narzędzia, systemy sieciowe, gry komputerowe i wiele innych. Z czasem może okazać się, że ich nadmiar powoduje spowolnienie pracy komputera oraz zwiększa ryzyko infekcji. Warto przejrzeć i odinstalować aplikacje, z których nie korzystasz lub dla których producent nie przewiduje już wsparcia i aktualizacji.

Posiadanie aktualnych aplikacji zainstalowanych w systemie Windows 10 zapewnia mu stabilne i szybkie działanie. Zadbaj o to aby posiadane aplikacje były aktualizowane oraz korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań. Zbyt wiele aplikacji może wpływać na prędkość działania systemu, jego stabilność. Nieaktualizowane i pochodzące z nieznanego źródła aplikacje to otwarta droga dla hakerów i infekcji komputerowych.

W zarządzaniu aplikacjami oraz wydajnością systemu pomoże Tobie oprogramowanie AVG PC TuneUp. Łatwe odinstalowywanie aplikacji, czyszczenie „ciasteczek” i rejestru, optymalizacja pamięci. Jeśli często pobierasz, instalujesz lub korzystasz ze starszego oprogramowania, warto zabezpieczyć komputer oprogramowaniem antywirusowym.

Jak odinstalować aplikacje w Windows 10?

Nie musisz posiadać wiedzy technicznej aby odinstalować aplikacje z Windows 10. Oto instrukcja, jak odinstalować dowolny program w systemie Windows 10:

 1. Uruchom urządzenie z systemem Windows 10.
 2. Przejdź do systemu Windows 10 > Menu Windows > Ustawienia.
  Przejdź do panelu sterowania systemu Windows
 3. Przejdź do sekcji Aplikacje.
  W panelu sterowania Windows 10 wybierz Aplikacje aby odinstalować oprogramowanie
 4. Na liście odszukaj interesującą Cię aplikację i kliknij w nią.
 5. Kliknij Odinstaluj.Na liście kliknij w aplikację do odinstalowania i potwierdź jej usunięcie z systemu Windows 10
 6. Potwierdź odinstalowanie aplikacji. W niektórych przypadkach mogą pojawić się dodatkowe kroki, np. komunikaty generowane przez aplikację, a nawet konieczność ponownego uruchomienia komputera.
 7. Aplikacja została odinstalowana.
Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie