Jak sprawdzić hasło Wi-Fi w Windows 10?

Hasło do sieci Wi-Fi umożliwia użytkownikom podłączenie dowolnego urządzenia do sieci domowej Internet. Zwykle możesz je znaleźć na urządzeniu do którego chcesz się podłączyć lub ustalasz je indywidualnie. Może także zdarzyć się, że posiadasz już skonfigurowany komputer z systemem Windows 10 podłączony do sieci Wi-Fi ale nie pamiętasz hasła do Internetu. Skorzystaj z narzędzi Windows 10 aby odczytać hasło i podłączyć nowe urządzenie.

SPIS TREŚCI

Sieć Wi-Fi zapewnia bezprzewodową łączność urządzenia z siecią Internet. To wygodne rozwiązanie, np. kiedy korzystasz z komputerów przenośnych. Nie musisz każdorazowo zmieniać hasła na routerze/modemie Wi-Fi chcąc podłączyć nowe urządzenie. W systemie Windows 10 znajdziesz prosty mechanizm, który wyświetla aktualnie używane hasło dla połączenia z siecią Wi-Fi.

Jak sprawdzić hasło Wi-Fi w Windows 10?

Sprawdzenie hasła do sieci Wi-Fi możesz wykonać w ustawieniach sieciowych w panelu administracyjnym. Taka weryfikacja nie wymaga wiedzy technicznej. Postępuj zgodnie z instrukcją:

 1. Przejdź do systemu Windows 10 > Menu Windows > Ustawienia.
  Jak sprawdzić hasło Wi-Fi w Windows 10?
 2. Kliknij Sieć i Internet.Jak sprawdzić hasło Wi-Fi w Windows 10?
 3. Wybierz Centrum sieci i udostępniania.Jak sprawdzić hasło Wi-Fi w Windows 10?
 4. Kliknij w wybraną sieć Wi-Fi do której jesteś podłączony.Jak sprawdzić hasło Wi-Fi w Windows 10?
 5. Wybierz Właściwości sieci bezprzewodowej.
 6. Przejdź do zakładki Zabezpieczenia i kliknij Pokaż znaki.
  Jak sprawdzić hasło Wi-Fi w Windows 10?

W polu Klucz zabezpieczeń sieciowych znajdziesz aktualnie używane hasło do sieci Wi-Fi. Skopiuj je i wprowadź do innego urządzenia, które chcesz podłączyć. Konfigurację nowego urządzenia przeprowadź w standardowy sposób wyszukując aktywną sieć Wi-Fi i wprowadzając hasło po wyświetleniu monitu.

Dostępne sieci Wi-Fi znajdziesz w  ustawieniach Sieć i Internet a także na pasku akcji po lewej stronie ekranu:

Jak sprawdzić hasło Wi-Fi w Windows 10?

W tym samym miejscu możesz wykonać aktualizację hasła do sieci Wi-Fi, np. jeśli zmieniłeś je wcześniej. Jeśli chcesz zmienić hasło do sieci Wi-Fi taką konfigurację wykonasz na poziomie panelu administratora modemu lub routera.

Czytaj więcej:

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie