Popularne błędy przy Prestashop na hostingu

W home.pl oferujemy specjalny hosting skonfigurowany pod Prestashop! Skorzystaj z dedykowanej oferty Hosting PrestaShop stworzonej do współpracy z Prestashop. Wybierz jeden z dostępnych pakietów usługi i uruchom sklep Prestashop jednym kliknięciem.

W home.pl możesz teraz zarejestrować pakiety hostingowe dopasowane idealnie do PrestaShop. Jest to specjalny hosting dla PrestaShop, na którym Twój sklep będzie działał stabilnie. Nasi administratorzy zadbali, aby usługa była dostosowana do wymagań aplikacji PrestShop.

 • wydajny i nowoczesny serwer,
 • łatwa instalacja PrestaShop – instalator aplikacji uruchomi zawsze najnowszą, stabilną wersję sklepu PrestaShop,
 • wiele sklepów, wiele domen, wiele certyfikatów SSL – możesz prowadzić kilka sklepów na jednym serwerze, każdy we własnej domenie, każdy z własnym certyfikatem SSL,
 • dostęp do plików sklepu – masz pełną kontrolę nad każdym instalowanym sklepem PrestaShop i możesz edytować jego pliki kiedy tylko tego potrzebujesz,
 • rozbudowany mechanizm kopii bezpieczeństwa – kopia Twoich sklepów będzie dostępna przez 7 dni z dostępem przez FTP i SSH (w zależości od typu usługi, który posiadasz),
 • Wysokie parametry serwera CPU / RAM / MaxCGI – Hosting PrestaShop oferuje dużo wyższe parametry bezpieczeństwa, aby każdy Twój sklep mógł działać wydajnie i stabilnie.
Jeśli chcesz uruchomić Prestshop w home.pl, to nie zastanawiaj się dłużej, skorzystaj ze specjalnego hostingu dla Prestashop, który dostępny jest w home.pl.

SPIS TREŚCI

Podczas instalacji PrestaShop wyświetlają się błędy (np. HTTP 500)

Jeśli podczas instalacji PrestaShop wyświetlane są błędy typu HTTP 500, to skorzystaj z poniższej wskazówki.

PrestaShop - Installation Assistant - Przykładowy komunikat błędu HTTP 500 error podczas instalacji PrestaShop na hostingu w home.pl

Rys. Przykładowy komunikat błędu HTTP 500 error podczas instalacji PrestaShop na hostingu w home.pl.

Jak pozbyć się błędu HTTP 500 podczas instalacji PrestaShop?

 1. W katalogu głównym serwera (/public_html) dodaj na czas instalacji w pliku php.ini poniższy wpis:

  opcache.enable=0
  

  Powyższy wpis dodany do pliku php.ini spowoduje wyłączenie mechanizmu OPCache na Twoim serwerze. Po zakończonej instalacji aplikacji PrestaShop sugerujemy ponownie włączyć OPCache na wybranym hostingu.

  Zwróć uwagę, w którym katalogu na serwerze FTP umieszczasz plik php.ini. Jeśli domena, pod którą wyświetlana jest strona WWW, jest przekierowana na katalog wraz z separacją serwisu, to plik php.ini trzeba umieścić do tego katalogu. Jeśli domena jest przekierowana bez separacji serwisu, to plik należy umieścić w katalogu głównym serwera FTP.
 2. Następnie zmień używaną na serwerze wersję PHP na 5.6. Więcej informacji o zmianie wersji PHP na serwerze w home.pl znajdziesz pod tym adresem.

Po wprowadzeniu dwóch powyższych zmian, instalacja PrestaShop przebiegnie pomyślnie.

Po zainstalowaniu PrestaShop na zwykłym hostingu wyświetlają się błędy

Poniżej znajdziesz informacje na temat kilku popularnych błędów występujących w trakcie i po instalacji Prestashop na tradycyjnym hostingu w home.pl. Dotyczy to zarówno usług rejestrowanych przed 26 maja 2018 (środowisko IdeaWebServer) oraz po 26 maja 2018 (środowisko Apache).

WAŻNE! Poniższe błędy nie zostały odnotowane w ramach usług Hosting PrestaShop, czyli specjalnego hostingu dla PrestShop, który dostępny jest w ofercie home.pl.

Jeśli posiadasz hosting oparty o środowisko IdeaWebServer (poprzednia platforma home.pl, rejestracja przed 26 maja 2018 roku), to przyczyną niedogodności może być dyrektywa FilesMatch. Dyrektywa ta nie jest obsługiwana w środowisku IdeaWebServer. Rozwiązaniem jest skorzystanie z dyrektywy Files.

 • Prestashop jest aplikacją, która jest kompatybilna przede wszystkim przy użyciu środowiska Apache na serwerze. Teraz w home.pl możesz skorzystać z nowej oferty na hosting. Wszystkie usługi rejestrowane po 26 maja 2018 roku, dostępne w ofercie home.pl, oparte są o środowisko Apache.

Błąd „Bad configuration file” po zainstalowaniu PrestaShop na hostingu w home.pl

Po zainstalowaniu nowej instalacji aplikacji Prestashop, możesz zauważyć, że strona będzie wyświetlana nieprawidłowo. Kolejnym symptomem mogą być problemy z wgraniem nowego szablonu graficznego dla Prestashop (przy czym występuje błąd: „Bad configuration file”).

Przykład zablokowania dostępu do wszystkich plików z wyłączeniem jpg|gif|png:

<Files ~ "\.*">
Order allow,deny
Deny from all
</Files>
AllowOverride All
<Files ~ "\.(jpg|gif|png)">
Order allow,deny
Allow from all
</Files>

PrestaShop nie działa prawidłowo po instalacji na zwykłym hositngu w home.pl

W przypadku aplikacji sklepu internetowego Prestashop, która nie działa prawidłowo po zakończonej instalacji, należy zmodyfikować dwa poniższe pliki htaccess:

 • /themes/.htaccess
 • /modules/.htaccess

Znajdź w tych plikach następującą treść:

<FilesMatch "\.tpl$">
Deny from all
</FilesMatch>

i następnie zamień ją na:

<Files ~ "\.tpl$">
Deny from all
</Files>

Po zapisaniu zmian i wysłaniu poprawnych plików na serwer FTP. Aplikacja Prestashop będzie wówczas działać poprawnie na serwerze w home.pl.

Mam nadal problem z instalacją  i uruchomieniem PrestaShop

Jeśli masz problem z instalacją PrestaShop zachęcamy Cię przede wszystkim do skorzystania z dedykowanej oferty hostingu – Hosting PrestaShop. Usługa ta posiada środowisko pracy dostosowane do wymagań aplikacji PrestaShop. Instalacja w obrębie tej usługi przebiega bez problemu, podobnie jak uruchomienie i działanie sklepu.

Na dedykowanej stronie ofertowej – kliknij tutaj – znajdziesz także informacje o zespole eCommerce i wsparciu dla obsługi PrestaShop.

Jeśli to Twój pierwszy sklep internetowy, możesz także rozważyć rejestrację i uruchomienie eSklepu – sklepu internetowego z oferty home.pl. Jest to usługa dedykowana dla użytkowników, którzy przede wszystkim chcą skoncentrować się na sprzedaży, a nie zarządzaniu, obsłudze i modyfikacji sklepu od strony technicznej.

Więcej informacji
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.