Co to jest PrestaShop?

PrestaShop to platforma opensource umożliwiająca prowadzenie sklepu internetowego. To jedno z najpopularniejszych narzędzi tego typu, zawierające gotowe funkcje, które czynią ten system mocnym konkurentem dla wielu innych narzędzi do uruchomienia sprzedaży online. Chociaż dla wielu użytkowników widoczne jest podobieństwo do popularnego systemu CMS, PrestaSHop jest dostosowany wyłącznie do obsługi eCommerce, podczas gdy WordPress nadaje się zarówno do prowadzenia witryn internetowych jak również eCommerce.

SPIS TREŚCI

Co to jest PrestaShop?

Planujesz uruchomić sklep internetowy? PrestaShop to platforma e-commerce o otwartym kodzie źródłowym, którą możesz pobrać i zainstalować całkowicie za darmo. Nie jest ona jednak w pełni darmowa, dlatego że do jej uruchomienia konieczne jest posiadanie hostingu oraz możesz potrzebować kilka modułów, płatnych, zapewniających dodatkowe funkcje i integracje.

Przede wszystkim PrestaShop to oprogramowanie stworzone z myślą o sklepach internetowych. Jest bardzo podobne do popularnego CMS WordPress, ale w odróżnieniu od niego koncentruje się wokół narzędzi do sprzedaży i promocji produktów, a nie prowadzenia witryn informacyjnych. Zawiera szereg narzędzi niezbędnych do zbudowania udanego sklepu internetowego.

To bardzo popularne rozwiązanie dla e-commerce. Firma, która stworzyła to rozwiązanie, istnieje od 2007 roku i dziś świadczy usługę na całym świecie. Jej misją jest opracowanie światowej klasy oprogramowania e-commerce poprzez innowacje open source.

PrestaShop to rozwiązanie dla użytkowników, którzy mają niewielkie doświadczenie techniczne i chcieliby uruchomić sklep internetowy. Nie jest to trudne dla mniej wprawionych użytkowników, ale jeśli chcesz osiągnąć zadowalające efekty, może przydać się pomoc programisty. Powodem może być natura oprogramowania open source, które stwarza ogromną elastyczność i możliwość personalizacji aplikacji. Możesz korzystać z gotowych modułów, także płatnych, ale możesz też poprosić o przygotowanie spersonalizowanych funkcji dla swojego sklepu. Warto pamiętać, że PrestaShop oferuje pełne wsparcie w obsłudze za pomocą własnego  zespołu technicznego jak również ogromnej społeczności, która każdego dnia dostarcza przydatnych informacji i wymienia się ciekawymi rozwiązaniami.

Hosting pod PrestaShop

W ofercie home.pl znajdziesz usługi, które umożliwiają uruchomienie sklepu internetowego opartego o platformę PrestaShop. Możesz to wykonać na dwa sposoby, korzystając z typowego hostingu współdzielonego, na którym zainstalujesz ten popularny system e-commerce (może wymagać dodatkowej konfiguracji lub zmian w parametrach serwera) oraz z dedykowanej usługi Hosting PrestaShop, która jest od pierwszego uruchomienia dostosowana pod wymagania PrestaShop i posiada dedykowany do tego instalator.

  • Hosting współdzielony home.pl: możesz na nim uruchomić sklep internetowy PrestaShop. Instalacja i uruchomienie sklepu może wymagać dodatkowych czynności obsługowych, dlatego jeśli masz pytania, skorzystaj ze wsparcia na forum.home.pl.
  • Hosting dedykowany dla PrestaShop (zalecany): jeśli zależy Ci na rejestracji usługi przygotowanej do obsługi PrestaShop, zarówno pod względem konfiguracji serwera jak również parametrów wydajnościowych, ta usługa będzie najlepszym wyborem.

Usługi dedykowane dla PresaShop posiadają funkcjonalność PrestaOptimum, gwarantującą stabilne działanie sklepu opartego na oprogramowaniu PrestaShop. Oprogramowanie serwera jest idealne dopasowane do wymagań PrestaShop zgodnie z dokumentacją DevDocs. W tym przygotowaliśmy oprogramowanie Apache 2.4 z najnowszymi wersjami interpretera PHP, nowe wersje baz danych MySQL, a nad stabilnym działaniem sklepu czuwa akcelerator Zend OPcache i najnowsza wersja ionCube.

Sklep internetowy w home.pl

Jeśli szukasz odpowiedniego oprogramowania dla swojego sklepu internetowego, powinieneś także zainteresować się usługą sklepu internetowego home.pl. To popularne rozwiązanie cieszy się ogromnym uznaniem naszych klientów, oferując prostą w obsłudze, a zarazem zaawansowaną w funkcje i integracje usługę. Dodatkowo możesz skorzystać ze wsparcia społeczności użytkowników dzięki forum.home.pl i innych forów internetowych, oraz skontaktować się z dedykowanym zespołem wsparcia home.pl.

Zarejestruj usługę:

Skorzystaj ze wsparcia:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.