Jak uruchomić certyfikat SSL na platformie PrestaShop?

Aby prowadzić bezpieczną i skuteczną sprzedaż w sklepie internetowym, musisz zabezpieczyć swoją domenę certyfikatem SSL. Dowiedz się, jak włączyć certyfikat bezpieczeństwa na platformie PrestaShop.

SPIS TREŚCI

Certyfikat SSL dla sklepu internetowego

Każdy sklep internetowy musi posiadać domenę zabezpieczoną certyfikatem SSL, który chroni dane przechodzące przez witrynę, jak np. płatności przelewem online. Dzięki certyfikatowi bezpieczeństwa domena (a wraz z nią cały sklep) stają się bardziej wiarygodne dla algorytmu Google, co pozytywnie wpływa na widoczność witryny w wynikach wyszukiwarki. Pamiętaj jednak, że sam certyfikat nie pozycjonuje sklepu, tylko sprawia, że nie będzie wyświetlał się na samym końcu, za innym stronami internetowymi, które go nie mają (jest ich nadal wiele).

Jakie kroki musisz wykonać przed uruchomieniem certyfikatu SSL?

Zanim przystąpisz do uruchomienia certyfikatu SSL na platformie PrestaShop, musisz go najpierw aktywować, czyli kolejno: wskazać domenę, którą będzie miał zabezpieczać, zweryfikować i zainstalować na serwerze (szczegółowy opis aktywacji certyfikatu SSL znajdziesz poniżej).

Instrukcje, jak zarejestrować, zamówić, potwierdzić i zainstalować certyfikat SSL znajdziesz w naszej bazie wiedzy:

Po wykonaniu wszystkich czynności opisanych w powyższych krokach, możesz przystąpić do uruchomienia certyfikatu dla PrestaShop.

Uruchomienie certyfikatu SSL na platformie PrestaShop

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego PrestaShop.
 2. Przejedź do zakładki: Konfiguruj Ogólny i sprawdź, czy certyfikat SSL jest dostępny w panelu → wybierz Kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy Twój sklep obsługuje HTTPS.
  Jak uruchomic certyfikat na prestashop
 3. Pojawi się komunikat Niewłaściwy token: Bezpośredni dostęp do tego linku może spowodować luki w bezpieczeństwie sklepu. Wybierz opcje Tak, rozumiem ryzyko.
  Włącz protokół SSL na wszystkich stronach
 4. Włącz certyfikat i kliknij w Zapisz.
  Uruchomienie certyfikatu SSL na platformie PrestaShop
 5. Po zapisaniu zmian pojawi się możliwość włączenia protokołu SSL na wszystkich stronach. Przesuń suwak w prawo, aby włączyć funkcje i ponownie zapisz zmiany.
  prestashop-ssl-sklep-internetowy
 6. Witryna Twojego sklepu PrestaShop została zabezpieczona certyfikatem SSL.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting z instalatorem Prestashop

Poznaj stabilny hosting przeznaczony dla znanej platformy sklepów internetowych – PrestaShop.