Jak uruchomić wiele sklepów Prestashop na jednej usłudze?

W ramach oferty home.pl znajdziesz usługi dedykowane instalacji sklepu PrestaShop. Specjalnie dla naszych Klientów, zautomatyzowaliśmy cały proces instalacji Prestashop. Dzięki temu masz pewność, że zawsze instalujesz najnowszą a zarazem stabilną wersję oprogramowania, a instalacja przebiega bez żadnych przeszkód.

SPIS TREŚCI

Sprawdź obecną ofertę na usługę Hostingu PrestaShop, aby potwierdzić ilość możliwych do wykonania instalacji Prestashop.

Jak uruchomić wiele sklepów Prestashop na jednej usłudze?

W przeciwieństwie do usługi eSklep oferowanej w bezpiecznym i przyjaznym dla Klientów modelu SaaS, Hosting PrestaShop opiera się na dedykowanej platformie hostingu współdzielonego, kompatybilnej z wymaganiami popularnej aplikacji Prestashop. W praktyce oznacza to, że na jednej usłudze dedykowanego hostingu możesz zainstalować nawet kilkanaście sklepów Prestashop.

Nie musisz znać się na instalacji aplikacji na serwerze, nie musisz też pobierać żadnych dodatkowych plików z sieci Internet. Tak samo szybko i prosto jak zarejestrowałeś usługę i uruchomiłeś swoją pierwszą stronę, uruchomisz także kolejne.

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl do usługi Hosting PrestaShop.
 2. Przejdź do sekcji menu Usługi WWW i kliknij w nazwę wybranej usługi, np. Hosting PrestaShop Biznes
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - Kliknij w nazwę usługi PrestaHosting
 3. W sekcji Instalacje kliknij Nowa aby rozpocząć instalowanie kolejnej aplikacji.
  Panel klienta home.pl - Usługi WWW - PrestaHosting - Instalacje - Kliknij przycisk Nowa aby rozpocząć instalowanie kolejnej aplikacji
 4. Przejdź proces instalacji aplikacji wskazując m.in. adres e-mail administratora oraz login.
  Szczegółowe informacje dot. procesu automatycznych instalacji na hostingu w home.pl opisaliśmy w osobnym artykule. Tu także znajdziesz film obrazujący cały proces.
 5. Na Twój adres oraz wskazany przez Ciebie adres administratora przesłana zostanie wiadomość zawierającą podstawowe dane dostępu do panelu nowego (kolejnego) sklepu PrestaShop.

Jak po raz pierwszy zalogować się do panelu sklepu internetowego?

 1. Otwórz wiadomość e-mail, którą otrzymasz po zakończeniu instalacji Prestashop,
 2. Kliknij link: adres panelu administracyjnego, aby przejść do logowania do zaplecza sklepu,
 3. Podczas pierwszego logowania skorzystaj z loginu i hasła wskazanych w wiadomości e-mail
 4. Dodatkowe informacje o logowaniu do panelu sklepu znajdziesz w osobnym artykule: przeczytaj więcej.
Po udanym logowaniu od razu zmień hasło do panelu sklepu. Pierwsze hasło zostało wygenerowane automatycznie. Zadbaj o silne i bezpieczne hasło. Nowe hasło ustalisz wybierając przycisk Twój profil w prawnym górnym rogu panelu.

W kolejnym kroku sklep przeprowadzi Cię przez kreatora wstępnej konfiguracji. Wskaż podstawowe informacje o sklepie, formy dostawy i dane kontaktowe. Wszystkie ustawienia będziesz mógł edytować, usunąć lub dodać na nowo w późniejszym czasie.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting z instalatorem Prestashop

Poznaj stabilny hosting przeznaczony dla znanej platformy sklepów internetowych – PrestaShop.