Jak pobrać i uruchomić usługę Office 365?


Office 365 to ten sam pakiet Office, który już znasz, ale o wiele lepszy! Office 365 to Twoje biuro obsługiwane w chmurze, dzięki temu dostęp do aplikacji i plików możesz uzyskać niemal z każdego miejsca — komputera PC, komputera Mac, tabletów oraz innych urządzeń mobilnych.

Microsoft Office - Logo Office 365 - Pakiet biurowy

Po opłaceniu usługi Office 365, będziesz mógł rozpocząć korzystanie z pakietu Office 365

Przy pakiecie OFFICE 365 ESSENTIALS oraz ENTERPRISE E1 otrzymujesz dostęp online do aplikacji Office 365, np. przez przeglądarkę na komputerze PC, komputerze MAC lub innych urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że będziesz mógł korzystać z aplikacji Office 365 tylko przez przeglądarkę. Przy innych planach, np. OFFICE 365 BUSINESS oraz OFFICE 365 BUSINESS PREMIUM otrzymujesz dodatkowo możliwość instalacji aplikacji Office 365 na komputerze lokalnym lub urządzeniu mobilnym (smartfon, tablety Windows, iPad itd.).

Office 365 licencjonowany jest na użytkownika, nie na urządzenie. Oznacza to, że zakupiona licencja Office 365 pozwala na korzystanie z pakietu biurowego na 5 komputerach lub innych urządzeniach jednocześnie, a licencje pomiędzy poszczególnymi urządzeniami możesz przenosić kiedy tylko chcesz. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w dobie XXI wieku, gdzie w gospodarstwach domowych jest coraz więcej urządzeń tego typu.

Jak pobrać i uruchomić usługę Office 365?

 1. Po opłaceniu zamówienia (PayU lub przelew bankowy), w wiadomości e-mail od home.pl otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com. Więcej informacji o logowaniu do panelu administracyjnego znajdziesz pod tym adresem.

  Office 365 - Zaloguj się do Panelu Administracyjnego

 2. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego https://login.microsoftonline.com, w zależności od wybranego pakietu, będziesz mieć możliwość uruchomienia aplikacji Office 365 on-line przez przeglądarkę (Office Web Apps) i/lub pobrania i zainstalowania aplikacji Office 365 na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

  Office 365 - Panel klienta - Przykładowy widok ekranu głównego

  • W celu uruchomienia aplikacji Office 365 online, kliknij odpowiednią ikonę:

  Office 365 - Ekran główny - Wybierz i kliknij w odpowiednią ikonę

  • W celu pobrania i zainstalowania aplikacji Office 365, kliknij przycisk “Zainstaluj” widoczny pod ikonami dostępnych aplikacji.

   Office 365 - Ekran główny - Kliknij przycisk Zainstaluj

 3. W nowym widoku, po lewej stronie ekranu odnajdziesz dostępne aplikacje, które możesz zainstalować w ramach posiadanej licencji. Wybierz interesujące Cię oprogramowanie, a następnie kliknij jego nazwę.
  Office 365 - Ekran główny - Zainstaluj - Wybierz oprogramowanie
 4. Przechodząc do poszczególnych zakładek z aplikacjami, zobaczysz informacje o dostępnym oprogramowaniu oraz możliwość zarządzania instalacjami, które pozwolą określić, gdzie i kiedy instalowałeś już wybrane oprogramowanie.

  Office 365 - Ekran główny - Zainstaluj - Wybrane oprogramowanie - Kliknij przycisk Zainstaluj

 5. Kliknij przycisk “Zainstaluj” aby rozpocząć proces instalacji. Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji, która zainicjuje cały proces pobierania plików instalacyjnych oraz sfinalizuje go. Zatwierdź pobieranie aplikacji. Jeśli nie uruchomi się automatycznie, przejdź do folderu z pobranymi plikami i uruchom program.
  Office 365 - Ekran główny - Zainstaluj - Wybrane oprogramowanie - Zatwierdź pobieranie aplikacji

 6. Dalsza część instrukcji opisuje proces pobierania i instalacji aplikacji Office 365 na komputerze lokalnym. Po kliknięciu przycisku “Zainstaluj teraz” rozpocznie się proces pobierania i instalacji aplikacji Office 365. Podczas instalacji realizowanej w tle możesz korzystać ze swoich programów, ale nie wyłączaj komputera oraz dostępu do Internetu.

  Office 365 - Pobrana aplikacja - Przykładowy widok komunikatu Instalacja pakietu Office odbywa się w tle

 7. Podczas trwania instalacji w tle, na ekranie zostanie wyświetlona prezentacja na temat Office 365. Zapoznaj się z przedstawionymi w prezentacji informacjami.

  Office 365 - Pobrana aplikacja - Instalacja - Prezentacja na temat Office 365 - Witamy w nowym pakiecie Office

 8. Podczas instalacji zostanie wyświetlony ekran, w którym należy określić ustawienia poufności informacji oraz zaakceptować warunki Umowy licencyjnej pakietu Microsoft Office.

  Office 365 - Pobrana aplikacja - Instalacja - Określ ustawienia poufności informacji oraz zaakceptuj warunki umowy

 9. W następnym etapie instalacji zostaniesz poproszony o zdefiniowanie wyglądu pakietu Office 365.

  Office 365 - Pobrana aplikacja - Instalacja - Zdefiniuj wygląd pakietu Office 365

 10. Po zainstalowaniu pakietu Office 365, na ekranie zostanie wyświetlony poniższy komunikat. Kliknij przycisk “Zobacz”, aby w postaci prostej prezentacji poznać mnóstwo wspaniałych, nowych rzeczy, które oferuje pakiet Office 365.

  Office 365 - Pobrana aplikacja - Instalacja - Kliknij przycisk Zobacz, aby w postaci prostej prezentacji poznać mnóstwo wspaniałych, nowych rzeczy

 11. Pakiet Microsoft Office obsługuje wiele różnych formatów plików. Po zakończeniu instalacji pakietu Office 365 możesz zostać poproszony o zdefiniowanie formatu plików, którego chcesz używać jako domyślnego w programach typu Microsoft Word, Microsoft Excel itp.

  Sugerujemy wybranie opcji “Formaty Office Open XML”, który obsługuje wszystkie funkcje pakietu Microsoft Office.

  Office 365 - Pobrana aplikacja - Zakończenie instalacji - Zdefiniuj format plików, którego chcesz używać

 12. Instalacja Office 365 na komputerze lokalnym została zakończona. Możesz rozpocząć korzystanie z usługi.

Office 365 - Pobrana aplikacja - Zakończenie instalacji - Rozpocznij korzystanie z usług

Powyższa instrukcja opisuje proces pobierania i instalacji pakietu Office 365 na komputerze lub innym urządzeniu. Wyjątkiem są pakiety BUSINESS ESSENTIALS oraz ENTERPRISE E1, które umożliwiają dostęp do Office 365 tylko w wersji on-line przez przeglądarkę (Office Web Apps).
Jak zalogować się do usługi Office 365?
Poprzedni
Gdzie mogę zarządzać swoją usługą Office 365?
Następny

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie