Jak pobrać i uruchomić usługę Office 365?


Office 365 to ten sam pakiet Office, który już znasz, ale o wiele lepszy! Office 365 to Twoje biuro obsługiwane w chmurze, dzięki temu dostęp do aplikacji i plików możesz uzyskać niemal z każdego miejsca — komputera PC, komputera Mac, tabletów oraz innych urządzeń mobilnych.

Po opłaceniu usługi Office 365, będziesz mógł rozpocząć korzystanie z pakietu Office 365

Przy pakiecie OFFICE 365 ESSENTIALS oraz ENTERPRISE E1 otrzymujesz dostęp online do aplikacji Office 365, np. przez przeglądarkę na komputerze PC, komputerze MAC lub innych urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że będziesz mógł korzystać z aplikacji Office 365 tylko przez przeglądarkę. Przy innych planach, np. OFFICE 365 BUSINESS oraz OFFICE 365 BUSINESS PREMIUM otrzymujesz dodatkowo możliwość instalacji aplikacji Office 365 na komputerze lokalnym lub urządzeniu mobilnym (smartfon, tablety Windows, iPad itd.).

Office 365 licencjonowany jest na użytkownika, nie na urządzenie. Oznacza to, że zakupiona licencja Office 365 pozwala na korzystanie z pakietu biurowego na 5 komputerach lub innych urządzeniach jednocześnie, a licencje pomiędzy poszczególnymi urządzeniami możesz przenosić kiedy tylko chcesz. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w dobie XXI wieku, gdzie w gospodarstwach domowych jest coraz więcej urządzeń tego typu.

Jak pobrać i uruchomić usługę Office 365?

 1. Po opłaceniu zamówienia (PayU lub przelew bankowy), w wiadomości e-mail od home.pl otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego: https://login.microsoftonline.com. Więcej informacji o logowaniu do panelu administracyjnego znajdziesz pod tym adresem.

  o365logino.png

 2. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego https://login.microsoftonline.com, w zależności od wybranego pakietu, będziesz mieć możliwość uruchomienia aplikacji Office 365 on-line przez przeglądarkę (Office Web Apps) i/lub pobrania i zainstalowania aplikacji Office 365 na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

  • W celu uruchomienia aplikacji Office 365 online, kliknij odpowiednią ikonę:

  o31-wspolpracuj.jpg

  • W celu pobrania i zainstalowania aplikacji Office 365, kliknij przycisk “Zainstaluj” widoczny pod ikonami dostępnych aplikacji.

 3. W nowym widoku, po lewej stronie ekranu odnajdziesz dostępne aplikacje, które możesz zainstalować w ramach posiadanej licencji. Wybierz interesujące Cię oprogramowanie, a następnie kliknij jego nazwę.
 4. Przechodząc do poszczególnych zakładek z aplikacjami, zobaczysz informacje o dostępnym oprogramowaniu oraz możliwość zarządzania instalacjami, które pozwolą określić, gdzie i kiedy instalowałeś już wybrane oprogramowanie.

 5. Kliknij przycisk “Zainstaluj” aby rozpocząć proces instalacji. Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji, która zainicjuje cały proces pobierania plików instalacyjnych oraz sfinalizuje go. Zatwierdź pobieranie aplikacji. Jeśli nie uruchomi się automatycznie, przejdź do folderu z pobranymi plikami i uruchom program.

 6. Dalsza część instrukcji opisuje proces pobierania i instalacji aplikacji Office 365 na komputerze lokalnym. Po kliknięciu przycisku “Zainstaluj teraz” rozpocznie się proces pobierania i instalacji aplikacji Office 365. Podczas instalacji realizowanej w tle możesz korzystać ze swoich programów, ale nie wyłączaj komputera oraz dostępu do Internetu.

  o32.jpg

 7. Podczas trwania instalacji w tle, na ekranie zostanie wyświetlona prezentacja na temat Office 365. Zapoznaj się z przedstawionymi w prezentacji informacjami.

  o33.jpg

 8. Podczas instalacji zostanie wyświetlony ekran, w którym należy określić ustawienia poufności informacji oraz zaakceptować warunki Umowy licencyjnej pakietu Microsoft Office.

  o34.jpg

 9. W następnym etapie instalacji zostaniesz poproszony o zdefiniowanie wyglądu pakietu Office 365.

  o36-wyglad.jpg

 10. Po zainstalowaniu pakietu Office 365, na ekranie zostanie wyświetlony poniższy komunikat. Kliknij przycisk “Zobacz”, aby w postaci prostej prezentacji poznać mnóstwo wspaniałych, nowych rzeczy, które oferuje pakiet Office 365.

  o37.jpg

 11. Pakiet Microsoft Office obsługuje wiele różnych formatów plików. Po zakończeniu instalacji pakietu Office 365 możesz zostać poproszony o zdefiniowanie formatu plików, którego chcesz używać jako domyślnego w programach typu Microsoft Word, Microsoft Excel itp.

  Sugerujemy wybranie opcji “Formaty Office Open XML”, który obsługuje wszystkie funkcje pakietu Microsoft Office.

  o38.jpg

 12. Instalacja Office 365 na komputerze lokalnym została zakończona. Możesz rozpocząć korzystanie z usługi.

o50.jpg

Powyższa instrukcja opisuje proces pobierania i instalacji pakietu Office 365 na komputerze lub innym urządzeniu. Wyjątkiem są pakiety BUSINESS ESSENTIALS oraz ENTERPRISE E1, które umożliwiają dostęp do Office 365 tylko w wersji on-line przez przeglądarkę (Office Web Apps).
Jak zalogować się do usługi Office 365?
Poprzedni
Gdzie mogę zarządzać swoją usługą Office 365?
Następny
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub