Czy do korzystania z usługi Office 365 wymagany jest Internet?


Dostęp do sieci Internet wymagany jest tylko w celu pobrania, dokonania instalacji i następnie aktywacji zakupionej usługi Office 365 na wybranym urządzeniu. Po zainstalowaniu oprogramowania Office 365 na komputerze lub innym urządzeniu, będziesz mógł korzystać z takich aplikacji jak Word czy Excel tak jak do tej pory, czyli będąc offline.
Dostęp do połączenia internetowego jest oczywiście czasem potrzebny, np. w celu zarządzania kontem lub wykonania aktualizacji oprogramowania. Jeden z paneli administracyjnych, służący do zarządzania kontem subskrypcji Office 365 dostępny jest pod adresem: https://portal.office.com.
Połączenie internetowe jest niezbędne tylko przy pakietach Office 365 Business Essentials oraz ENTERPRISE E1, które umożliwiają tylko dostęp online do aplikacji Office 365 (przez przeglądarkę). Oznacza to, że po zamówieniu pakietu Business Essentials lub ENTERPRISE E1, nie będziesz mógł pobrać i zainstalować Office 365 na urządzeniu.

Aby korzystać z pakietu Office 365 Business nie musisz być zawsze online!

Połączenie internetowe jest niezbędne w sytuacjach, gdy chcesz uzyskać dostęp do aplikacji Office 365 online (przez przeglądarkę). Office 365 dostępny przez przeglądarkę nie posiada aż tylu funkcji co standardowe aplikacje Word, Excel czy PowerPoint. Jeśli nie wystarcza Ci funkcjonalność aplikacji online, skorzystaj z możliwości zainstalowania tymczasowej lub stałej instalacji Office 365 na urządzeniu (np. komputer lub tablet).
Pamiętaj, że Office 365 to ten sam pakiet Office, który już znasz, ale o wiele lepszy! Office 365 to Twoje biuro obsługiwane w chmurze, dzięki temu dostęp do aplikacji i plików możesz uzyskać niemal z każdego miejsca — komputera PC, komputera Mac, tabletów oraz innych urządzeń mobilnych.

Pracuj na 5 różnych urządzeniach - Kup 1 licencję i zainstaluj na 5 dowolnych urządzeniach: PC, Mac, urządzenia mobilne

Smartfon lub inne urządzenie mobilne zintegrowane z Office 365, umożliwi stały dostęp do dokumentów, poczty, kalendarzy i kontaktów firmowych – gdziekolwiek jesteś. Office 365 z dostępnym połączeniem internetowym umożliwi Ci stały kontakt z całym zespołem – w każdej chwili możesz sprawdzić kto jest dostępny i wysłać mu wiadomość błyskawiczną lub e-mail.
W ramach pakietów Office 365 Business oraz Office 365 Business Premium możesz dodatkowo pobrać i zainstalować aplikacje Office 365 aż na 5 urządzeniach (np. komputer, laptop, tablet, smartfon). Natomiast w przypadku braku dostępu do swojego komputera, będziesz mógł skorzystać z aplikacji Office 365 z poziomu przeglądarki (wersja online).

Microsoft Office - Oficjalne logo Office 365

Jedną z korzyści wynikających z posiadania pakietu Business lub Business Premium jest możliwość pracy w trybie offline. Oznacza to, że nie musisz być podłączony do sieci, aby móc korzystać z aplikacji typu Word, Excel itd. Przy kolejnym połączeniu się z siecią Internet, cała praca zostanie automatycznie zsynchronizowana, dzięki czemu dokumenty będą zawsze aktualne.
Klasyczna wersja pakietu Office jest również automatycznie aktualizowana po nawiązaniu połączenia internetowego. Dzięki temu Twoje narzędzia pracy będą zawsze aktualne, gdy jesteś połączony z siecią Internet.
 Jak skonfigurować domenę w Office 365?
Poprzedni
  Migracja poczty z innych usług do Office 365
Następny

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie