Czy do korzystania z usługi Office 365 wymagany jest Internet?


UWAGA! Od 21.04.2020 funkcjonuje nowa nazwa pakietu aplikacji. Pakiety Office 365 Business Essentials, Business i Business Premium zmieniły nazwy na Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 dla firm oraz Microsoft 365 Business Standard. Ich funkcjonalność pozostaje niezmieniona.

Office 365 jest rozbudowanym pakietem aplikacji biurowych, którego część funkcji oparta jest na usługach chmurowych. Te, ze względu na potrzebę połączenia z serwerami Microsoft lub dyskiem OneDrive, wymagają połączenia internetowego. Dowiedz się, które wersje pakietu Office 365 mogą działać bez internetu.

Połączenie internetowe potrzebne jest do pracy z aplikacjami Office zależnie od wersji, z której korzystasz. Jeśli chcesz pracować bez dostępu do sieci, upewnij się, że Twój pakiet Office 365 zawiera możliwość pobrania i instalacji klasycznych aplikacji na komputer.

Czy można pracować z Office 365 bez internetu?

Możliwość pracy offline dostępna jest w pakietach pozwalających na instalację klasycznych aplikacji Office na komputerze. W ofercie home.pl, pakiety Office 365 Business oraz Business Premium zawierają taką możliwość. Internet jest wymagany tylko w celu pobrania i aktywacji usługi na komputerze. Po zainstalowaniu usługi możesz rozpocząć pracę z dokumentami.

Office 365 bez Internetu

Uwaga! Aplikacje klasyczne są niedostępne w pakiecie Office 365 Business Essentials. Jeśli z niego korzystasz dostęp do aplikacji internetowych wymaga połączenia z siecią.

Praca z klasycznymi aplikacjami Office 365 bez internetu oznacza brak dostępu do sporej części funkcji usługi, jak współtworzenia dokumentów, udostępniania plików czy Autozapisu zmian dokumentów w chmurze OneDrive. Połączenie internetowe jest również wymagane w celu zarządzania usługą Office 365, np. zmiany ustawień użytkownika lub synchronizacji zmian w plikach.

Pamiętaj! Jeśli przez 31 dni nie połączysz się z internetem, aplikacje pakietu Office 365 przejdą w tryb ograniczonej funkcjonalności! Oznacza to, że będziesz mógł wyświetlać i drukować dokumenty, lecz ich edytowanie będzie zablokowane.

Raz na jakiś czas warto połączyć się z internetem, aby pakiet Office 365 oraz inne aplikacje na komputerze mogły pobrać aktualizacje. Mogą one wprowadzać nowe funkcje oraz naprawiać luki w zabezpieczeniach programów. Zapewni to najlepsze działanie pakietu oraz pozwoli na synchronizację danych, aby nie utracić dokumentów w wypadku uszkodzenia lub zgubienia urządzenia.

Jak używać dokumentów z chmury Office 365 bez internetu?

Z zainstalowaną aplikacją OneDrive na Twoim komputerze, pracując offline, ostatnio edytowane pliki Word czy Excel będą dostępne. Po przywróceniu połączenia internetowego, usługa OneDrive automatyczne zsynchronizuje wprowadzone zmiany. Pozwala Ci to pracować w podróży lub w miejscu, gdzie nie ma stabilnego połączenia z siecią.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrane pliki lub foldery będą zawsze dostępne offline (przechowywane na komputerze i w chmurze) możesz oznaczyć je do przechowania na lokalnym dysku.

  1. Wejdź w folder usługi OneDrive na swoim komputerze.
    Office 365
  2. Wybierz folder lub plik, który chcesz by był dostępny bez połączenia internetowego. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zawsze przechowuj na tym urządzeniu.
    Office 365 offline
  3. Ikona w polu Stan zmieni się na wypełniona kolorem zielonym. Oznacza to, że wybrany plik lub folder będzie zawsze dostępny na Twoim urządzeniu, a jego zmiany będą na bieżąco synchronizowane z usługą OneDrive.

Aby dowiedzieć się więcej o znaczeniach ikon Stanu usługi OneDrive, kliknij tutaj.

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie