Jak zmienić hasło do Poczta WP.pl? Nie pamiętam hasła

Zmiana hasła do konta pocztowego WP.pl może okazać się przydatna, w sytuacji gdy hasło zostało zapamiętane w przeglądarce, a nie znamy go lub jeśli zwyczajnie go zapomnieliśmy. Logując się do poczty WP możesz także usunąć konto WP.

SPIS TREŚCI

Poszukujesz usług poczty elektronicznej? Oczekujesz stałej ich dostępności online, wysokiej jakości obsługi oraz możliwości rozwoju? Sprawdź ofertę home.pl, porozmawiaj ze specjalistami: Hosting, Domeny, SSL Certyfikaty, Oprogramowanie antywirusowe czy Office 365. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy wdrożeniu usług i rozwiązań w Twojej firmie? Pomoc techniczna: 24h/7/365 – kliknij i zadzwoń!  We are talking in English.

Poniższy poradnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces zmiany hasła do konta pocztowego WP.pl i umożliwi konfigurację skrzynki e-mail na serwerach pocztowych home.pl.

W przypadku konfiguracji usług w home.pl, hasło do konta pocztowego WP.pl może być użyte, m.in. podczas konfiguracji:

Jak zmienić hasło do Poczty WP.pl? Nie znam obecnego hasła

W celu zmiany hasła do konta pocztowego WP.pl konieczne będzie posiadanie nazwy konta e-mail. Zmiana hasła do konta pocztowego WP.pl może być dostępna tylko, jeśli skonfigurowałeś taką opcję w ustawieniach skrzynki pocztowej.

Jeśli zmiana hasła nie jest możliwa, skontaktuj się z dostawcą usługi, czyli z serwisem WP.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Firma home.pl nie jest operatorem poczty WP.pl i nie świadczy wsparcia w zakresie zmiany hasła, odzyskiwania i obsługi konta pocztowego WP.pl.
 1. Przejdź na stronę logowania Poczty WP.pl pod adresem: https://poczta.wp.pl.
 2. Kliknij przycisk: nie pamiętam hasła, który dostępny jest w oknie logowania do Poczty WP.pl.
  Okno logowania do Poczty WP.pl? Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail?
 3. Podaj adres e-mail konta pocztowego WP.pl, do którego chcesz zmienić hasło, potwierdź, że nie jesteś robotem, zaznaczając reCaptcha i kliknij przycisk: Przejdź dalej, aby przejść do kolejnego kroku.
  Wpisz adres e-mail lub login konta, do którego chcesz odzyskać dostęp.
 4. Skorzystaj z jednej z dostępnych form odzyskiwania hasła.
  WAŻNE! Wyświetlone w tym miejscu opcje zmiany hasła są dostępne tylko wtedy, kiedy zostały wcześniej skonfigurowane w ustawieniach konta. W przypadku kiedy nie skonfigurowałeś opcji odzyskiwania hasła, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta WP.pl i poproś o pomoc.

  Jak zmienić hasło do poczty WP.pl? Metody zmiany hasła

 5. Jeśli skonfigurowałeś opcje odzyskiwania hasła, po kliknięciu jednej z nich, rozpoczęta zostanie procedura zmiany hasła.
   • Po wybraniu opcji SMS, będziesz mógł wysłać płatną wiadomość SMS, która umożliwi zmianę hasła. Przepisz otrzymany w wiadomości SMS kod i podaj nowe hasło dostępu.
   • Skorzystaj z opcji E-mail pomocniczy, aby otrzymać wiadomość e-mail z kodem. Przepisz otrzymany w wiadomości e-mail kod i podaj nowe hasło dostępu do konta.
   • Wybierz Pytanie pomocnicze, aby odpowiedzieć na ustawione przez Ciebie pytanie pomocnicze. Jeśli odpowiesz poprawnie, będziesz mógł wprowadzić nowe hasło dostępu do swojego konta pocztowego.

  Zmiana hasła do konta WP za pomocą e-maila.

 6. Po kliknięciu przycisku: Zmień hasło, hasło dostępu do Twojego konta pocztowego WP.pl  zostanie zmienione. Zaloguj się ponownie przy pomocy nowego hasła dostępu.

Jak zmienić hasło do Poczty WP.pl? Znam obecne hasło

Jeśli znasz obecne hasło dostępu do poczty WP.pl, ale chcesz je zmienić na nowe, np. silniejsze hasło lub masz podejrzenie, że poprzednie hasło mogło zostać ujawnione, zrobisz to w profilu konta.

 1. Przejdź na stronę logowania Poczty WP.pl pod adresem: https://poczta.wp.pl.
 2. Podaj login (nazwę konta lub adres e-mail) oraz obecne hasło dostępu. Kliknij przycisk: Zaloguj się.
  Logowanie do WP Poczty - wpisz login i hasło do skrzynki e-mail w WP.pl.
 3. W prawym rogu ekranu skorzystaj z sekcji: Zmień hasło (po kliknięciu ikony ludzika).
  Odzyskiwanie hasła do konta WP.pl - wybierz sekcję: Zmień hasło (w prawym górnym rogu ekranu).
 4. Wprowadź obecne oraz nowe hasło dostępu do skrzynki e-mail i zapisz zmiany.Wskaż obecne i nowe hasło dostępu do skrzynki e-mail w WP.pl.
 5. Po kliknięciu przycisku: Zapisz zmiany, hasło dostępu do konta pocztowego w WP.pl zostanie zmienione. Możesz zalogować się ponownie przy pomocy nowego hasła dostępu.

Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła w Poczta WP.pl?

Jeśli nie pamiętasz hasła do konta pocztowego WP.pl lub chcesz skorzystać z opcji odzyskiwania hasła do konta pocztowego WP.pl, konieczne jest skonfigurowanie takich opcji w profilu konta pocztowego.

W celu odzyskania hasła do konta pocztowego WP.pl możesz samodzielnie:

 • podać numer telefonu komórkowego, na który otrzymasz kod SMS niezbędny do zmiany hasła,
 • dodać pomocniczy adres e-mail, na który otrzymasz link do zmiany hasła dla konta pocztowego WP.pl,
 • ustawić pytanie pomocnicze (bez podawania numeru telefonu lub dodatkowego adresu e-mail), które po wskazaniu prawidłowej odpowiedzi, pozwoli Ci zmienić hasło dostępu do skrzynki e-mail WP.pl.
Pamiętaj, że brak ustawionych opcji odzyskiwania hasła, może uniemożliwić Ci ponowny dostęp do konta e-mail. Rozwiązania te stosowane są na bezpłatnych skrzynkach e-mail, których rejestracja nie wymaga podawania danych personalnych, a weryfikacja użytkownika jest ograniczona. Decydując się na Pocztę home.pl, możesz odzyskać hasło za pomocą swojego konta klienta oraz wniosku o zmianę hasła. Poczta home.pl dodatkowo posiada kopie zapasowe wiadomości e-mail,  które w każdej chwili możemy dla Ciebie przywrócić. Twoja poczta e-mail w home.pl jest bezpieczna, prywatna i pozbawiona reklam.
 1. Przejdź na stronę logowania Poczty WP.pl pod adresem: https://poczta.wp.pl.
 2. Podaj login (nazwę konta lub adres e-mail) oraz obecne hasło dostępu. Kliknij przycisk: Zaloguj się.
  Okno logowania do Poczty WP.pl - wpisz login i hasło dostępu.
 3. W prawym rogu ekranu skorzystaj z sekcji: Zmień hasło (po kliknięciu ikony ludzika).
  Zmiana hasła do skrzynki e-mail w WP.pl - przejdź do sekcji: Zmień hasło.
 4. Po lewej stronie ekranu wybierz opcję: Odzyskaj dostęp, a następnie wybierz, które metody resetu hasła do konta pocztowego WP.pl mają być włączone. Możesz aktywować jedną lub wiele metod odzyskiwania hasła dostępu.Ustawienia odzyskiwania hasła w Poczcie WP.pl - wskaż e-mail pomocniczy i pytanie pomocnicze.

Jak zmienić hasło przy popularnych  kontach e-mail innych dostawców (np. Gmail, O2, Onet)?

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.