Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku?

Szybki hosting dla WordPressa

Poniższy artykuł ma charakter informacyjny i nie dotyczy usług, wspieranych przez Biuro Obsługi Klienta home.pl

Facebook jest serwisem społecznościowym. W teorii oferuje on możliwość komunikacji między użytkownikami. Ta komunikacja buduje zaufanie, tworzy powiązania, grupy znajomych, grupy dyskusyjne itd. Jedno konto może więc komunikować się z innym kontem, a czasami z setkami, dziesiątkami tysięcy i milionami użytkowników, którzy w jakiś sposób są powiązani z naszym kontem, lubią je czy obserwują.

Jakie skutki może przynieść uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta Facebook? Próba namówienia znajomych na niewielki przelew, pożyczkę, udostępnienie danych? A może szantaż i upublicznienie prywatnych zdjęć i rozmów z Twojego konta? Przejęcie firmowego profilu lub fanpage z tysiącami polubień? Pozostawiamy to Twojej ocenie i do przemyślenia.

Jednym z popularniejszych zabezpieczeń jest tworzenie silnych haseł oraz nie zapamiętywanie ich w przeglądarkach i aplikacjach. Czy to wystarczy? Dziś może okazać się, że silne hasło to za mało. Skorzystaj z równie popularnego i dostępnego uwierzytelniania dwuskładnikowego, np. za pomocą hasła i kodu SMS, drugiego hasła czy dodatkowego tokenu.

Rozbudowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe Facebooka

Jeśli zdecydowałeś się korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego, istnieje szereg możliwości otrzymania odpowiedniego kodu, który umożliwi Ci uzyskanie dostępu do konta Facebook. Począwszy od najpopularniejszych metod jak kod wysłany SMS, generatorów kodów w aplikacji na telefonie po bardziej skomplikowane, jak np. klucz zabezpieczeń czy mechanizmy USB.
Na czym może polegać logowanie dwuskładnikowe?
 • używanie kodu SMS (możesz użyć kodu otrzymanego w SMS wysłanym na Twój telefon),
 • używanie kodów z generatora kodów,
 • używanie klucza zabezpieczeń na wskazanym urządzeniu,
 • używanie kodów zabezpieczeń z zewnętrznej aplikacji,
 • zatwierdzanie prób logowania na zaufanym urządzeniu,
 • korzystanie z wygenerowanych i wydrukowanych kodów.

Facebook oferuje także rozbudowany system odzyskiwania konta z pomocą numeru telefonu, wiadomości e-mail lub zaufanych kontaktów.

WAŻNE. Ze względu na złożoność i możliwości konfiguracji całego procesu aktywacji uwierzytelniania dwuskładnikowego w serwisie Facebook, zalecamy wykonywanie kolejnych kroków zgodnie z oficjalną instrukcją. Przejdź do serwisu Pomoc Facebook, aby dowiedzieć się: jak poprawnie skonfigurować uwierzytelnianie dwuetapowe w serwisie Facebook.

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku?

W ramach serwisu Facebook możesz szybko włączyć opcję uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz w każdej chwili zarządzać ustawieniami tego typu uwierzytelniania. Facebook oferuje kilka metod uwierzytelniania, np. za pomocą kodów SMS lub kodów generowanych w zewnętrznej aplikacji. Ponadto możesz dodać urządzenia godne zaufania, na których takie uwierzytelnianie dwuskładnikowe będzie okazjonalne.

Jeśli chcesz włączyć uwierzytelnianie dwuetapowe, postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Przejdź do ustawień konta, klikając ikonę rozwijanego menu, a następnie wybierz przycisk: Ustawienia > Bezpieczeństwo i logowanie.
  Ustawienia konta Facebook - uwierzytelnienie dwuskładnikowe - wybierz Ustawienia -> Bezpieczeństwo i logowanie.
 2. Przewiń w dół do opcji Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego i kliknij: Edytuj.
  Włączenie uwierzytelnienia dwuskładnikowego na Facebooku.
 3. Wybierz metodę uwierzytelniania, którą chcesz dodać, i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  Wybór metody uwierzytelniania na Facebooku, kliknij przycisk: Rozpocznij.
 4. Wybierz metodę uwierzytelniania:Wybierz metodę uwierzytelniania: uwierzytelnianie SMS lub za pomocą aplikacji Facebook.
 5. Po wybraniu i włączeniu metody uwierzytelniania kliknij opcję: Włącz.

Dodatkowe informacje na temat uwierzytelniania dwuetapowego Facebook

Do konta Facebook możesz logować się z użyciem metod uwierzytelniania dwuskładnikowego na dwa sposoby. Aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wybierz jedną z opcji:

 • wiadomości SMS z kodami wysyłanymi na telefon komórkowy,
 • kody logowania z zewnętrznej aplikacji uwierzytelniającej.
Facebook rekomenduje dwie aplikacje do generowania kodów, mechanizm jest znacznie bardziej rozbudowany i oferuje szereg rozwiązań generowania kodów uwierzytelniających. Dodatkowo decydując się na uwierzytelnianie SMS lub za pomocą generatora kodów, możesz dodatkowo rozszerzyć zabezpieczenia o wybrane funkcje, np.:

 • zatwierdzenie próby logowania na rozpoznanym urządzeniu,
 • użycie jednego z kodów zatwierdzania logowania,
 • dotknięcie klucza zabezpieczeń na kompatybilnym urządzeniu.

W sieci Internet autoryzacja użytkownika oparta jest najczęściej na zwykłej nazwie użytkownika i haśle dostępu. Trudno w to uwierzyć, ale te dwa elementy chronią często bardzo wrażliwe i ważne dla nas informacje. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich danych:

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie