Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku?

Poniższy artykuł ma charakter informacyjny i nie dotyczy usług, wspieranych przez Biuro Obsługi Klienta home.pl

Facebook jest serwisem społecznościowym. W teorii oferuje on możliwość komunikacji między użytkownikami. Ta komunikacja buduje zaufanie, tworzy powiązania, grupy znajomych, grupy dyskusyjne itd. Jedno konto może więc komunikować się z innym kontem, a czasami z setkami, dziesiątkami tysięcy i milionami użytkowników, którzy w jakiś sposób są powiązani z naszym kontem, lubią je czy obserwują.

Jakie skutki może przynieść uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta Facebook? Próba namówienia znajomych na niewielki przelew, pożyczkę, udostępnienie danych? A może szantaż i upublicznienie prywatnych zdjęć i rozmów z Twojego konta? Przejęcie firmowego profilu lub fanpage z tysiącami polubień? Pozostawiamy to Twojej ocenie i do przemyślenia.

Jednym z popularniejszych zabezpieczeń jest tworzenie silnych haseł oraz nie zapamiętywanie ich w przeglądarkach i aplikacjach. Czy to wystarczy? Dziś może okazać się, że silne hasło to za mało. Skorzystaj z równie popularnego i dostępnego uwierzytelniania dwuskładnikowego, np. za pomocą hasła i kodu SMS, drugiego hasła czy dodatkowego tokenu.

Rozbudowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe Facebooka

Jeśli zdecydowałeś się korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego, istnieje szereg możliwości otrzymania odpowiedniego kodu, który umożliwi Ci uzyskanie dostępu do konta Facebook. Począwszy od najpopularniejszych metod jak kod wysłany SMS, generatorów kodów w aplikacji na telefonie po bardziej skomplikowane, jak np. klucz zabezpieczeń czy mechanizmy USB.
Na czym może polegać logowanie dwuskładnikowe?
 • używanie kodu SMS (możesz użyć kodu otrzymanego w SMS wysłanym na Twój telefon),
 • używanie kodów z generatora kodów,
 • używanie klucza zabezpieczeń na wskazanym urządzeniu,
 • używanie kodów zabezpieczeń z zewnętrznej aplikacji,
 • zatwierdzanie prób logowania na zaufanym urządzeniu,
 • korzystanie z wygenerowanych i wydrukowanych kodów.

Facebook oferuje także rozbudowany system odzyskiwania konta z pomocą numeru telefonu, wiadomości e-mail lub zaufanych kontaktów.

WAŻNE. Ze względu na złożoność i możliwości konfiguracji całego procesu aktywacji uwierzytelniania dwuskładnikowego w serwisie Facebook, zalecamy wykonywanie kolejnych kroków zgodnie z oficjalną instrukcją. Przejdź do serwisu Pomoc Facebook, aby dowiedzieć się: jak poprawnie skonfigurować uwierzytelnianie dwuetapowe w serwisie Facebook.

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku?

W ramach serwisu Facebook możesz szybko włączyć opcję uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz w każdej chwili zarządzać ustawieniami tego typu uwierzytelniania. Facebook oferuje kilka metod uwierzytelniania, np. za pomocą kodów SMS lub kodów generowanych w zewnętrznej aplikacji. Ponadto możesz dodać urządzenia godne zaufania, na których takie uwierzytelnianie dwuskładnikowe będzie okazjonalne.

Jeśli chcesz włączyć uwierzytelnianie dwuetapowe, postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Przejdź do ustawień konta, klikając ikonę rozwijanego menu, a następnie wybierz przycisk: Ustawienia > Bezpieczeństwo i logowanie.
  Ustawienia konta Facebook - uwierzytelnienie dwuskładnikowe - wybierz Ustawienia -> Bezpieczeństwo i logowanie.
 2. Przewiń w dół do opcji Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego i kliknij: Edytuj.
  Włączenie uwierzytelnienia dwuskładnikowego na Facebooku.
 3. Wybierz metodę uwierzytelniania, którą chcesz dodać, i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  Wybór metody uwierzytelniania na Facebooku, kliknij przycisk: Rozpocznij.
 4. Wybierz metodę uwierzytelniania:Wybierz metodę uwierzytelniania: uwierzytelnianie SMS lub za pomocą aplikacji Facebook.
 5. Po wybraniu i włączeniu metody uwierzytelniania kliknij opcję: Włącz.

Dodatkowe informacje na temat uwierzytelniania dwuetapowego Facebook

Do konta Facebook możesz logować się z użyciem metod uwierzytelniania dwuskładnikowego na dwa sposoby. Aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wybierz jedną z opcji:

Facebook rekomenduje dwie aplikacje do generowania kodów, mechanizm jest znacznie bardziej rozbudowany i oferuje szereg rozwiązań generowania kodów uwierzytelniających. Dodatkowo decydując się na uwierzytelnianie SMS lub za pomocą generatora kodów, możesz dodatkowo rozszerzyć zabezpieczenia o wybrane funkcje, np.:

 • zatwierdzenie próby logowania na rozpoznanym urządzeniu,
 • użycie jednego z kodów zatwierdzania logowania,
 • dotknięcie klucza zabezpieczeń na kompatybilnym urządzeniu.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie