Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku?

Do końca promocji:

0
0
0
:
0
0
:
0
0
dni
godzin
minut
sekund

W Internecie podejście do bezpieczeństwa oparte jest zwykle na nazwie użytkownika i haśle. Trudno w to uwierzyć, ale te dwa elementy chronią często bardzo wrażliwe i ważne dla nas informacje. Informacje, które jeśli trafią w ręce osób trzecich, mogą stać się potężną bronią.

Facebook jest serwisem społecznościowym. W teorii nie oferuje nic, poza możliwością komunikacji między użytkownikami. Ta komunikacja buduje zaufanie, tworzy powiązania, grupy znajomych, grupy dyskusyjne, w końcu niektóre profile są przepustką do stron w serwisie Facebook. Jedno konto może więc komunikować się z innym kontem, a czasami z setkami, dziesiątkami tysięcy i milionami użytkowników, którzy w jakiś sposób są powiązani z naszym kontem, lubią je, obserwują.

Jakie skutki może przynieść uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta Facebook? Próba namówienia znajomych na niewielki przelew, pożyczkę, udostępnienie danych? A może szantaż i upublicznienie prywatnych zdjęć i rozmów z Twojego konta? Przejęcie firmowego profilu lub fanpage z tysiącami polubień? Pozostawiamy to Twojej ocenie i do przemyślenia.

Jednym z popularniejszych zabezpieczeń jest tworzenie silnych haseł oraz nie zapamiętywanie ich w przeglądarkach i aplikacjach. Czy to wystarczy? Dziś, może okazać się, że silne hasło to za mało. Skorzystaj z równie popularnego i dostępnego uwierzytelniania dwuskładnikowego, np. za pomocą hasła i kodu SMS, drugiego hasła czy dodatkowego tokenu.

Rozbudowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe Facebooka

Jeśli zdecydowałeś się korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego, istnieje szereg możliwości otrzymania odpowiedniego kodu, który umożliwi Ci uzyskanie dostępu do konta Facebook. Począwszy od najpopularniejszych metod jak kod wysłany SMS, generatorów kodów w aplikacji na telefonie po bardziej skomplikowane, jak np. klucz zabezpieczeń czy mechanizmy USB.
 • Używaj kodu SMS, Możesz użyć kodu otrzymanego w wiadomości SMS wysłanej na Twój telefon komórkowy,
 • Używaj kodów z  Generatora kodów,
 • Dotnij klucza zabezpieczeń na wskazanym urządzeniu,
 • Używaj kodów zabezpieczeń z zewnętrznej aplikacji,
 • Zatwierdź próbę logowania na zaufanym urządzeniu,
 • Skorzystaj z wygenerowanych i wydrukowanych kodów.

Facebook oferuje także rozbudowany system odzyskiwania konta z pomocą numeru telefonu, wiadomości e-mail lub zaufanych kontaktów.

WAŻNE. Ze względu na złożoność i możliwości konfiguracji całego procesu aktywacji uwierzytelniania dwuskładnikowego w serwisie Facebook, zalecamy wykonywanie kolejnych kroków zgodnie z oficjalną instrukcją. Przejdź do serwisu Pomoc Facebook aby dowiedzieć się jak poprawnie skonfigurować uwierzytelnianie dwuetapowe w serwisie Facebook.

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku?

W ramach serwisu Facebook możesz szybko  włączyć opcję uwierzytelniania dwuskładnikowego  oraz w każdej chwili  zarządzać nią i jej parametrami. Facebook oferuje ponadto kilka metod uwierzytelniania, np. za pomocą kodów SMS lub kodów generowanych w zewnętrznej aplikacji. Ponadto możesz dodać urządzenia godne zaufania, na których takie uwierzytelnianie dwuskładnikowe będzie okazjonalne.

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o włączeniu i logowaniu za pomocą uwierzytelniania dwuetapowego. Przeczytaj jak przebiega logowanie do konta Facebook za pomocą loginu i hasła.
Celem włączenia uwierzytelniania dwuetapowego:
 1. Przejdź do ustawień konta klikając ikonę rozwijanego menu, następnie Ustawienia > Bezpieczeństwo i logowanie.
  Ustawienia konta Facebook
 2. Przewiń w dół do opcji Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego i kliknij Edytuj.
  Uwierzytelnianie dwuskladnikowe facebook
 3. Wybierz metodę uwierzytelniania, którą chcesz dodać, i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 4. Wybierz metodę uwierzytelniania:Uwierzytelnianie SMS lub za pomocą aplikacji Facebook
 5. Po wybraniu i włączeniu metody uwierzytelniania kliknij opcję Włącz

Do konta Facebook możesz logować się na dwa sposoby z użycie metod uwierzytelniania dwuskładnikowego. Aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wybierz jedną z opcji:

 • Wiadomości SMS z kodami w telefonie komórkowym.
 • Kody logowania z zewnętrznej aplikacji uwierzytelniającej.

O ile Facebook rekomenduje dwie określone aplikacje do generowania kodów, mechanizm jest znacznie bardziej rozbudowany i oferuje szereg rozwiązań generowania kodów uwierzytelniających. Dodatkowo decydując się na uwierzytelnianie SMS lub za pomocą generatora kodów, możesz dodatkowo rozszerzyć zabezpieczenia o wybrane funkcje, np.

 • Zatwierdzenie próby logowania na rozpoznanym urządzeniu.
 • Użycie jednego z kodów zatwierdzania logowania.
 • Dotknięcie klucza zabezpieczeń na kompatybilnym urządzeniu.

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie