Jak korzystać z Messengera bez konta na FB? Messenger bez Facebooka

Ostatnie zmiany w regulaminie Facebooka dotknęły popularnego komunikatora Messenger. Wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, czy wciąż można korzystać z Messengera bez konta na Facebooku.  Chcesz korzystać z komunikatora, ale nie masz ochoty na bycie członkiem FB? Sprawdziliśmy, czy jest to możliwe i kto może korzystać z Messengera bez posiadania konta na Facebooku.

SPIS TREŚCI

Messenger bez Facebooka w 2023. Co to jest Messenger?

messener bez facebooka 2020

Messenger jest komunikatorem internetowym, który jest stworzony przez założycieli platformy Facebook. Jego użytkownicy mogą za jego pośrednictwem wysyłać wiadomości i zdjęcia, a także wchodzić w interakcje ze znajomymi za pomocą specjalnych naklejek i reakcji na wiadomości.

Z Messengera korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Komunikator Facebooka jest według badań drugim, najczęściej wybieranym środkiem komunikacji biznesowej. Firmy mogą skorzystać m.in. z dostępnej od kilku lat możliwości korzystania z botów, które pozwalają na automatyzację rozmowy z klientami.

Messenger bez Facebooka w 2023. Czy można korzystać z Messengera bez konta na Facebooku?

Obecnie nie jest możliwe korzystanie z Messengera bez Facebooka. Facebook usunął możliwość logowania się do swojego komunikatora za pomocą numeru telefonu. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem i chcesz założyć konto na Messengerze, powinieneś najpierw zarejestrować się na Facebooku. (Dowiedz się więcej: jak założyć konto na Facebooku?)

Regulamin Facebooka zezwalał na korzystanie z Messengera bez posiadania konta na FB do końca 2019 roku. Niestety po wprowadzonych zmianach opcja rejestracji Messengera bez konta na Facebooku jest niemożliwa dla nowych użytkowników.

Uwaga! Powyższa zmiana dotyczy jedynie nowych użytkowników serwisu. Osoby, które założyły Messengera przed wprowadzeniem nowych regulacji mogą korzystać z komunikatora na starych zasadach.

Jak zalogować się do Messengera?

Obecnie komunikator Messenger jest dostępny po zalogowaniu się na swoje prywatne konto FB. Jeśli chcesz zalogować się do aplikacji Messenger poprzez aplikację, musisz posłużyć się danymi podawanymi podczas rejestracji konta na Facebooku.

Czy mogę korzystać z Messengera po dezaktywacji konta na Facebooku?

Jeśli Twoje konto na Facebooku zostało dezaktywowane, w dalszym ciągu masz możliwość korzystania z aplikacji Messenger i kontaktowania się ze swoimi znajomymi. Mimo dezaktywacji konta Facebook traktuje Cię jako starego użytkownika, dzięki czemu możesz mieć nieograniczony dostęp do komunikatora. Twoje zalogowanie się do Messengera nie spowoduje ponownej aktywacji konta na Facebooku. Wystarczy, że pobierzesz aplikację mobilną komunikatora Messenger, a następnie zalogujesz się do niej, korzystając z tego samego adresu e-mail i hasła, dzięki którym logowałeś się do swojego konta na FB.

Messenger na komputerze. Jak uruchomić Messenger w przeglądarce?

Dostęp do komunikatora Messenger jest dostępny z poziomu przeglądarki. Uruchamiając komunikator na stronie www.messenger.com, nie musisz uruchamiać swojego konta na Facebooku.

  1. Wejdź na stronę www.messenger.com,
  2. Na stronie głównej serwisu wpisz dane, którymi zwykle logujesz się w aplikacji Messenger, a następnie kliknij przycisk: Zaloguj się.
    messenger bez facebooka na przeglądarce
  3. Czatuj ze swoimi znajomymi bez konieczności używania konta na Facebooku.
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie