Jak korzystać z Messengera bez konta na FB? Messenger bez Facebooka

Do 2019 roku nie trzeba było mieć Facebooka, by korzystać z Messengera, ale potem się to zmieniło. Nie wszystkim się to spodobało. Na szczęście od 2024 roku wróciła możliwość korzystania z Messengera bez konta na Facebooku. Sprawdź, co trzeba zrobić, by korzystać z Messengera w ten sposób.

SPIS TREŚCI

Messenger bez Facebooka w 2024. Co to jest Messenger?

messener bez facebooka 2020

Messenger jest komunikatorem internetowym, który jest stworzony przez założycieli platformy Facebook. Jego użytkownicy mogą za jego pośrednictwem wysyłać wiadomości i zdjęcia, a także wchodzić w interakcje ze znajomymi za pomocą specjalnych naklejek i reakcji na wiadomości.

Z Messengera korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Komunikator Facebooka jest według badań drugim, najczęściej wybieranym środkiem komunikacji biznesowej. Firmy mogą skorzystać m.in. z dostępnej od kilku lat możliwości korzystania z botów, które pozwalają na automatyzację rozmowy z klientami.

Messenger bez Facebooka w 2024. Czy można korzystać z Messengera bez konta na Facebooku?

Regulamin Facebooka zezwalał na korzystanie z Messengera bez posiadania konta na FB do końca 2019 roku. Potem nastąpiły zmiany, po których rejestracja Messengera bez konta na Facebooku była niemożliwa dla nowych użytkowników. Z Messengera bez Facebooka mogły korzystać tylko te osoby, które wcześniej założyły takie konto.

Zmiana przepisów UE wymusiła jednak zmiany w podejściu Facebooka do tej kwestii i od 2024 roku ponownie można korzystać z Messengera, nie posiadając konta na Facebooku. Użytkownicy połączonych aplikacji otrzymywali powiadomienia o tym, że mogą zdecydować o tym, w jaki sposób chcą korzystać z Facebooka i Messengera. Nawet jeśli początkowo wybrali dalsze korzystanie z połączonych aplikacji, w przyszłości mogą to zmienić.

Messenger bez Facebooka – ważne informacje

Użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z konta na Facebooku i Messengera, mogą założyć konto na Messengerze niezależne od Facebooka. Nie ma technicznej możliwości rozdzielenia obu dotychczas używanych kont. Dla osoby, która chce mieć konto na Messengerze niezależne od konta na Facebooku oznacza to, że:

 • musi założyć nowe konto na Messengerze,
 • na nowe konto Messenger nie zostaną przeniesione czaty ani kontakty z poprzedniego konta,
 • na koncie Messenger niezależnym od konta na Facebooku nie będą dostępne funkcje wymagające konta na Facebooku, np. relacje, kanały i czaty społecznościowe.
Dodatkowo warto wiedzieć, że z Messengera bez Facebooka można korzystać za pośrednictwem aplikacji Messenger na urządzeniach mobilnych, a na urządzeniach stacjonarnych w przeglądarce. Nie można korzystać z niego w aplikacji Messenger na urządzeniach stacjonarnych.

Mam już konto na Facebooku i Messengerze, ale chcę mieć Messengera bez Facebooka

W takiej sytuacji musisz założyć nowe konto na Messengerze, pamiętając o tym, że nie zostaną na nie przeniesione czaty i kontakty z konta, z którego korzystasz obecnie. Zakładając nowe konto na Messengerze, możesz podać ten sam numer telefonu, na który jest założone Twoje dotychczasowe konto. Musisz jednak podać inny adres e-mail niż ten, na który masz już zarejestrowane konto na Facebooku.

By założyć nowe, niezależne od Facebooka konto na Messengerze w takiej sytuacji:

 1. W aplikacji Messenger przejdź do Ustawienia – Prywatność i bezpieczeństwo.
  Messenger - Ustawienia - Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo
 2. W sekcji Uprawnienia przejdź do Messenger z Facebookiem. Zobaczysz informację o tym, w jaki sposób obecnie korzystasz z Messengera.
  Przejdź do sekcji Uprawnienia i wybierz Messenger z Facebookiem
 3. Dotknij komunikat, by przejść do wyboru sposobu korzystania z Messengera.
  Dotknij informacji o obecnym sposobie, w jaki korzystasz z Messengera.
 4. Wybierz: Utwórz nowe konto w Messengerze.
  Wybierz Utwórz nowe konto Messenger
 5. Następnie Potwierdź i utwórz nowe konto.
  Dotknij Potwierdź i utwórz nowe konto
 6. Aplikacja Messenger wyloguje Cię z Twojego konta założonego na Facebooku. Następnie załóż nowe konto na Messengerze, postępując zgodnie z instrukcjami.

Jeśli zmienisz zdanie i zechcesz wrócić do korzystania ze starego konta na Messengerze (połączonego z Facebookiem), wystarczy skorzystać z opcji Przełącz konta w ustawieniach aplikacji i zalogować się do Messengera danymi dostępu do Facebooka.

Chcę mieć Messengera bez Facebooka – nie mam jeszcze konta

Zależy Ci tylko na tym, by założyć Messengera bez Facebooka i póki co nie korzystasz z żadnej z tych aplikacji? Wystarczy, że pobierzesz na urządzenie mobilne aplikację Messenger i utworzysz nowe konto, postępując zgodnie z instrukcjami.

Czy mogę mieć Messengera bez Facebooka do kontaktu z klientami?

Jeśli Twoja firma korzysta z Messengera do komunikacji z klientami na Facebooku, możliwe jest założenie konta Messenger bez Facebooka, ale wiąże się to z utratą dostępu do Skrzynki odbiorczej firmy w Messengerze i brakiem możliwości wysyłania wiadomości do klientów za jej pomocą.

By nadal komunikować się z klientami za pośrednictwem strony na Facebooku, konieczna będzie instalacja aplikacji Meta Business Suite na urządzeniu mobilnym lub korzystanie z Meta Business Site na komputerze. W Meta Business Suite dostępna będzie historia czatów ze Skrzynki odbiorczej firmy w Messengerze.

Możliwy będzie też powrót do korzystania z Messengera, jeśli uznasz, że komunikacja przez Meta Business Suite Ci nie odpowiada. Wystarczy skorzystać z opcji Przełącz konta w ustawieniach Messengera lub odinstalować i ponownie zainstalować aplikację Messenger, a następnie zalogować się do niej przy użyciu danych dostępowych do Facebooka.

Czy mogę korzystać z Messengera po dezaktywacji konta na Facebooku?

Jeśli Twoje konto na Facebooku zostało dezaktywowane, w dalszym ciągu masz możliwość korzystania z aplikacji Messenger i kontaktowania się ze swoimi znajomymi. Mimo dezaktywacji konta Facebook traktuje Cię jako starego użytkownika, dzięki czemu możesz mieć nieograniczony dostęp do komunikatora. Twoje zalogowanie się do Messengera nie spowoduje ponownej aktywacji konta na Facebooku. Wystarczy, że pobierzesz aplikację mobilną komunikatora Messenger, a następnie zalogujesz się do niej, korzystając z tego samego adresu e-mail i hasła, dzięki którym logowałeś się do swojego konta na FB.

Twoje konto na Messengerze wciąż jednak będzie połączone z kontem na Facebooku, mimo, że konto na Facebooku zostało zdezaktywowane. Jeśli zdecydujesz się całkowicie usunąć konto na Facebooku, usunięte zostanie również konto na Messengerze.

Messenger na komputerze. Jak uruchomić Messenger w przeglądarce?

Dostęp do komunikatora Messenger jest dostępny z poziomu przeglądarki. Uruchamiając komunikator na stronie www.messenger.com, nie musisz uruchamiać swojego konta na Facebooku.

 1. Wejdź na stronę www.messenger.com,
 2. Na stronie głównej serwisu wpisz dane, którymi zwykle logujesz się w aplikacji Messenger, a następnie kliknij przycisk: Zaloguj się.
  messenger bez facebooka na przeglądarce
 3. Czatuj ze swoimi znajomymi bez konieczności używania konta na Facebooku.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie