Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?

728x90

Strona Fanpage pozwala na gromadzenie fanów Twojej firmy w jednym miejscu. Za jej pośrednictwem będziesz mógł informować ich o nowościach, promocjach czy przekazywać ciekawe informacje z branży, w której działasz. Ze strony Fanpage użytkownicy będą także mogli przekliknąć się do Twojego sklepu, strony WWW, Bloga czy na kanał w serwisie YouTube.

W odróżnieniu od Grupy na Facebooku, to Ty decydujesz, jakie treści będą publikowane na stronie Fanpage. Podobnie jakbyś prowadził bloga czy stronę informacyjną. Użytkownicy Fanpage będą mogli odpowiadać na Twoje publikacje, wchodzić w dyskusję, dzielić się wrażeniami.

Fanpag

Do stworzenia strony potrzebujesz konta na Facebooku (zarejestrowane na os. fizyczną). Jeżeli nie wiesz jak dokonać rejestracji konta na Facebooku, skorzystaj z porad zawartych w tym artykule.

Jak założyć stronę Fanpage w serwisie Facebook?

  1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.
  2. Przejdź do strony facebook.com/pages/create.
  3. Wybierz kategorię najbardziej odpowiednią dla Twojej działalności, tj. wybierz typ strony.
  4. Kliknij opcję Rozpocznij i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Podaj nazwę strony i podstawową kategorię.
  5. Przejdź przez kolejne etapy tworzenia strony, tj. dodaj zdjęcia profilu oraz tła strony Facebook (opcjonalnie, możesz to zrobić też później).
  6. Profil został utworzony. Skorzystaj z dostępnych narzędzi aby rozpocząć promowanie profilu i uzupełnianie podstawowych informacji.
  7. Po utworzeniu strony Fanpage, możesz zaprosić do jej polubienia swoich znajomych. Nie możesz zapraszać obcych Ci osób, nie będących Twoimi znajomymi w serwisie Facebook.

Dodatkowe informacje o konfiguracji i obsłudze stron Fanpage w serwisie Facebook, znajdziesz w Centrum Pomocy Facebookkliknij tutaj.

Więcej rozwiązań

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub