Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?

Szybki hosting dla WordPressa

Poniższy artykuł ma charakter informacyjny i nie dotyczy usług, wspieranych przez Biuro Obsługi Klienta home.pl

Strona Fanpage pozwala na gromadzenie fanów Twojej firmy w jednym miejscu. Za jej pośrednictwem będziesz mógł informować ich o nowościach, promocjach czy przekazywać ciekawe informacje z branży, w której działasz. Ze strony Fanpage użytkownicy będą także mogli przenieść się do Twojego sklepu, strony WWW, bloga czy na kanał w serwisie YouTube.

Będąc administratorem Fanpage sam zadecydujesz, jakie treści będą publikowane na stronie. Użytkownicy będą mogli odpowiadać na Twoje publikacje, wchodzić w dyskusję, dzielić się wrażeniami.

Do stworzenia strony fanpage potrzebujesz konta na Facebooku (zarejestrowane na os. fizyczną). Jeżeli nie wiesz jak dokonać rejestracji konta na Facebooku, skorzystaj z porad zawartych w tym artykule.

Jak założyć stronę Fanpage w serwisie Facebook?

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.
 2. Przejdź do strony facebook.com/pages/create.
 3. Wybierz kategorię najbardziej odpowiednią dla Twojej działalności (wybierz typ strony).
  Zakładanie Fanpage w serwisie Facebook - utwórz stronę
 4. Kliknij opcję Rozpocznij i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Podaj nazwę strony i podstawową kategorię.
  Tworzenie Fanpage na Facebooku - społeczność lub osoba publiczna
 5. Przejdź przez kolejne etapy tworzenia strony, tj. dodaj zdjęcia profilu oraz tła strony Facebook (opcjonalnie, możesz to zrobić też później).
 6. Profil został utworzony. Skorzystaj z dostępnych narzędzi aby rozpocząć promowanie profilu i uzupełnianie podstawowych informacji.Nowy Fanpage na FB
 7. Po utworzeniu strony Fanpage, możesz zaprosić do jej polubienia swoich znajomych. Nie możesz zapraszać obcych Ci osób, nie będących Twoimi znajomymi w serwisie Facebook.

Dodatkowe informacje o konfiguracji i obsłudze Fanpage w serwisie Facebook, znajdziesz w Centrum Pomocy Facebook.

Dowiedz się więcej:

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie