Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?

Strona Fanpage pozwala na gromadzenie fanów Twojej firmy w jednym miejscu. Za jej pośrednictwem będziesz mógł informować ich o nowościach, promocjach czy przekazywać ciekawe informacje z branży, w której działasz. Ze strony Fanpage użytkownicy będą także mogli przenieść się do Twojego sklepu, strony WWW, bloga czy na kanał w serwisie YouTube.

Będąc administratorem Fanpage sam zadecydujesz, jakie treści będą publikowane na stronie. Użytkownicy będą mogli odpowiadać na Twoje publikacje, wchodzić w dyskusję, dzielić się wrażeniami.

Do stworzenia strony fanpage potrzebujesz konta na Facebooku (zarejestrowane na os. fizyczną). Jeżeli nie wiesz jak dokonać rejestracji konta na Facebooku, skorzystaj z porad zawartych w tym artykule.
Poniższy artykuł ma charakter informacyjny i nie dotyczy usług, wspieranych przez Biuro Obsługi Klienta home.pl

Jak założyć stronę Fanpage w serwisie Facebook?

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.
 2. Przejdź do strony facebook.com/pages/create.
 3. Uzupełnij podstawowe informacje o stronie: nazwa strony, kategoria oraz krótki opis.
  Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?
 4. Kliknij Utwórz stronę.
 5. W kolejnym kroku uzupełnij obrazy, tj. zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle. Te obrazy możesz uzupełnić i zmienić w dowolnej chwili.
  Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?
 6. Zapisz zmiany.
 7. Profil został utworzony. Skorzystaj z dostępnych narzędzi aby rozpocząć promowanie profilu i uzupełnianie podstawowych informacji.Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?
 8. Po utworzeniu strony Fanpage, możesz zaprosić do jej polubienia swoich znajomych. Nie możesz zapraszać obcych Ci osób, nie będących Twoimi znajomymi w serwisie Facebook.

Dodatkowe informacje o konfiguracji i obsłudze Fanpage w serwisie Facebook, znajdziesz w Centrum Pomocy Facebook.

Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie