Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?

Szybki hosting dla WordPressa

Strona Fanpage pozwala na gromadzenie fanów Twojej firmy w jednym miejscu. Za jej pośrednictwem będziesz mógł informować ich o nowościach, promocjach czy przekazywać ciekawe informacje z branży, w której działasz. Ze strony Fanpage użytkownicy będą także mogli przenieść się do Twojego sklepu, strony WWW, bloga czy na kanał w serwisie YouTube.

Będąc administratorem Fanpage sam zadecydujesz, jakie treści będą publikowane na stronie. Użytkownicy będą mogli odpowiadać na Twoje publikacje, wchodzić w dyskusję, dzielić się wrażeniami.

Do stworzenia strony fanpage potrzebujesz konta na Facebooku (zarejestrowane na os. fizyczną). Jeżeli nie wiesz jak dokonać rejestracji konta na Facebooku, skorzystaj z porad zawartych w tym artykule.

Jak założyć stronę Fanpage w serwisie Facebook?

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.
 2. Przejdź do strony facebook.com/pages/create.
 3. Wybierz kategorię najbardziej odpowiednią dla Twojej działalności (wybierz typ strony).
  Zakładanie Fanpage w serwisie Facebook - utwórz stronę
 4. Kliknij opcję Rozpocznij i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Podaj nazwę strony i podstawową kategorię.
  Tworzenie Fanpage na Facebooku - społeczność lub osoba publiczna
 5. Przejdź przez kolejne etapy tworzenia strony, tj. dodaj zdjęcia profilu oraz tła strony Facebook (opcjonalnie, możesz to zrobić też później).
 6. Profil został utworzony. Skorzystaj z dostępnych narzędzi aby rozpocząć promowanie profilu i uzupełnianie podstawowych informacji.Nowy Fanpage na FB
 7. Po utworzeniu strony Fanpage, możesz zaprosić do jej polubienia swoich znajomych. Nie możesz zapraszać obcych Ci osób, nie będących Twoimi znajomymi w serwisie Facebook.

Dodatkowe informacje o konfiguracji i obsłudze Fanpage w serwisie Facebook, znajdziesz w Centrum Pomocy Facebook.

Dowiedz się więcej:

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie