Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?

Strona (Fanpage) pozwala na gromadzenie fanów Twojej firmy w jednym miejscu. Za jej pośrednictwem będziesz mógł informować ich o nowościach, promocjach czy przekazywać ciekawe informacje z branży, w której działasz. Ze strony fanpage użytkownicy będą także mogli przenieść się do Twojego sklepu, strony WWW, bloga czy na kanał w serwisie YouTube.

Będąc administratorem fanpage’a sam zadecydujesz, jakie treści będą publikowane na stronie. Użytkownicy będą mogli odpowiadać na Twoje publikacje, wchodzić w dyskusję, dzielić się wrażeniami.

Do stworzenia strony fanpage potrzebujesz konta na Facebooku (zarejestrowane na osobę fizyczną). Jeżeli nie wiesz, jak dokonać rejestracji konta na Facebooku, skorzystaj z porad zawartych w tym artykule.
Poniższy artykuł ma charakter informacyjny i nie dotyczy usług wspieranych przez Biuro Obsługi Klienta home.pl

Jak założyć stronę Fanpage w serwisie Facebook?

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.
 2. Przejdź do strony facebook.com/pages/create.
 3. Uzupełnij podstawowe informacje o stronie: nazwa strony, kategoria oraz krótki opis.
  Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?
 4. Kliknij Utwórz stronę.
 5. W kolejnym kroku uzupełnij informacje na temat swojej firmy takie jak adres, strona www czy godziny otwarcia. Następnie kliknij Dalej.
  Tworzenie fanpage na Facebooku - podaj informacje o swojej firmie
 6. Następnie uzupełnij obrazy, tj. zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle. Te obrazy możesz uzupełnić i zmienić w dowolnej chwili.
  Tworzenie fanpage na Facebooku - dodaj zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle oraz przycisk działaniaW tym kroku możesz też dodać przycisk działania. Dzięki temu możesz łatwiej zachęcić odbiorców do wykonania określonej akcji. Następnie kliknij Dalej.
 7. W kolejnym kroku możesz połączyć swoją stronę z WhatsApp. Nie jest to obowiązkowe – jeśli nie chcesz tego robić, kliknij Pomiń.
  Tworzenie fanpage na Facebooku - możesz połączyć swoją stronę z WhatsApp
 8. Teraz możesz zaprosić znajomych do polubienia Twojego fanpage’a. Te osoby muszą znajdować się w gronie znajomych na Twoim prywatnym profilu. Następnie kliknij Dalej.
  Tworzenie fanpage na Facebooku - zaproś znajomych do polubienia strony
 9. W ostatnim kroku możesz określić, jakiego rodzaju powiadomienia chcesz otrzymywać. Następnie kliknij Gotowe.
  Tworzenie fanpage na Facebooku - określ, jakie powiadomienia chcesz otrzymywać
 10. Profil został utworzony. Skorzystaj z dostępnych narzędzi aby rozpocząć promowanie profilu i uzupełnianie podstawowych informacji.Jak utworzyć stronę Fanpage na Facebooku?

Dodatkowe informacje o konfiguracji i obsłudze Fanpage w serwisie Facebook, znajdziesz w Centrum Pomocy Facebook.

Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie