Domena wydelegowana na serwery DNS w adresie domeny – Glue Rekord

Z Glue Rekord mamy do czynienia w sytuacji gdy adres IP jest “przyklejony” do domeny, bądź subdomeny. Najcześciej ma to miejsce w przypadku, gdy domena delegowana jest na serwery DNS wewnątrz tej domeny. Pozwala to uniknąć ewentualnego zapętlenia podczas odpytywania serwerów DNS.

Jak i kiedy jest tworzony Glue Rekord?

Glue Rekord dla domeny tworzony jest automatycznie po wpisaniu adresów IP zewnętrznych serwerów DNS podczas przeprowadzania delegacji domeny.

 

W formularzu konfiguracji domeny, w sekcji “Ustawienia zewnętrznych serwerów DNS” należy podać nazwy hosta oraz adresy IP zewnętrznych serwerów DNS. Po zapisaniu zmian spowoduje to utworzenie Glue Rekordu i w następstwie delegacje domeny na serwery DNS w adresie domeny.
WAŻNE! Domena, która została skierowana na adresy DNS w swojej domenie (np. “ns1.twojadomena.pl”) wymaga podania również adresów IP zewnętrznych serwerów DNS. Jeśli adresy IP nie zostaną podane to delegacja domeny nie zostanie rozpoczęta!
Dla przykładu posiadając domenę “twojadomena.pl” możesz wydelegować ją na następujące serwery DNS (podczas delegacji należy podać adresy IP):
  • ns1.twojadomena.pl,
  • ns2.twojadomena.pl.
WAŻNE! W chwili obecnej utworzenie Glue Rekordu dostępne jest po wpisaniu adresu IP tylko w formie IPv4. Protokół komunikacyjny IPv6 będzie wspierany w niedalekiej przyszłości.
WAŻNE! W celu skonfigurowania glue record dla domeny globalnej (np. *.com, *.net, *.info), skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.
  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl