Co to jest Affinity Photo?

Affinity Photo to jeden z bardziej zaawansowanych programów graficznych, stanowiących idealną konkurencję dla popularnego Photoshop pod względem funkcjonalności. To idealne oprogramowanie dla fotografów, które pozwala na edycję zdjęć. Jedną z największych zalet jest mnogość dostępnych funkcji, możliwość korzystania z wtyczek Photoshop oraz niska cena.

SPIS TREŚCI

Affinity Photo – informacje podstawowe

Affinity Photo to potężny, a zarazem bardzo przystępny cenowo program do edycji obrazów. Pod kilkoma względami wyprzedza produkty Adobe, szczególnie w zakresie użyteczności, jak i zaawansowanych możliwości. Chociaż wiele jego narzędzi i funkcji wciąż ustępuje Photoshop, można napisać, że Affinity Photo jest jednym z nielicznych narzędzi, które w ogóle może konkurować z aplikacjami Adobe i przy tym jest znacznie tańszy.

Affinity Photo to najlepszy program do edycji zdjęć i obrazów, będący alternatywą dla Photoshop

Affinity Photo to oprogramowanie do projektowania graficznego, które zapewnia fotografom i kreatywnym profesjonalistom narzędzia do edycji obrazów. Możesz łączyć obrazy o wysokim zakresie dynamiki (HDR), nakładać i łączyć ujęcia panoramiczne oraz łączyć wiele obrazów za pomocą funkcji ustawiania ostrości. Ponadto pozwala na renerowanie obrazów w czasie rzeczywistym, edycję plików PSD czy wykorzystywać ustawienia wstępne dla układow interfejsu użytkownika.

Łatwo i szybko możesz dostosować ekspozycję, balans bieli, edytować metadane, maskować i usuwać określone fragmenty obrazów. Stosuj filtry na pojedynczych lub wielu warstwach i podglądaj edytowane obrazu w pełniej rozdzielczości na żywo.

Podstawowe możliwości i funkcje Affinity Photo

Wśród najważniejszych zalet, a zarazem możliwości i funkcji Affinity Photo znajdziesz:

 • Obsługę plików RAW
 • Praca z obrazami rastorowymi i wektorowymi
 • Obsługa panoram, trybu HDR i opcji ostrości,
 • Edycja jednej i wielu warstw,
 • Dostęp do dużej bazy pędzi i ich ustawień,
 • Współpraca z plikam oraz wtyczkami Photoshop,
 • makra Affinity Photo (odpowiednik akcji Photoshop),
 • import pędzli Photoshop,
 • podgląd pędzli na żywo,
 • zapis historii zmian po zamknięciu obrazu,
 • konkurencyjna cena.

Affinity Photo czy Photoshop?

Affinity Photo jest jednym z nielicznych narzędzi, które faktycznie może konkurować z popularnym oprogramowaniem Photoshop. Znajdziesz w nim większość narzędzi i funkcji znanych z oprogramowania Adobe. Niektóre z nich mogą nosić różne nazwy lub nieco inne parametry, jednak docelowo możesz osiągnąć te same efekty i zamierzone cele co w Photoshop.

Największą przewagą narzędzia Affinity Photo nad Photoshop jest przede wszystkim cena. W dużo niższej cenie otrzymujesz bardzo zbliżone narzędzie, które dodatkowo nie tylko powiela funkcje Photoshop. ale również pozwala na ich import do Affinity Photo. Wielu profesjonalnych fotografów jak i amatorów wybiera Affinity Photo kierując się ceną oraz opiniami w sieci, z których łatwo wywnioskować, że większość z niedostępnych funkcji i narzędzi (a jest ich niewiele) stanowi niewielki odsetek tego, co tak naprawdę jest potrzebne i używane.

Gdzie kupię Affinity Photo?

Oprogramowanie dla fotografów Affinity Photo znajdziesz w naszej ofercie. Licencja sprzedawana jest w formie elektronicznego klucza, który otrzymasz po opłaceniu zamówienia. Po jej zakupie otrzymujesz możliwość nieograniczonego czasowo korzystania z Affinity Photo.

Kup teraz:

Kup także:

Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie