Delegacja domeny z nazwa.pl na serwery DNS home.pl

Do hostingu w home.pl możesz przypisać domeny zewnętrzne (zarejestrowane gdzie indziej)

Podczas konfiguracji hostingu w home.pl masz możliwość przypisania do niego domen zewnętrznych, np. zarejestrowanych u innego dostawcy. W ten sposób hosting opłacasz w home.pl, a domenę u innego operatora. Posiadanie usług u wielu operatorów nie jest zalecane ze względu na obsługę wielu paneli administracyjnych oraz konieczność zapamiętywania dodatkowych loginów i haseł dostępu. Z tego względu zalecamy utrzymywanie wszystkich usług u jednego dostawcy (np. w home.pl).

Do serwera w home.pl domenę zewnętrzną możesz przypisać na wiele sposobów

Jeśli posiadasz domenę zarejestrowaną w firmie nazwa.pl, to istnieje możliwość skierowania takiej domeny na hosting w home.pl. Takie połączenie domeny zewnętrznej z hostingiem w home.pl jest możliwe na dwa sposoby:

W poniższym artykule opisaliśmy w jaki sposób skierować domenę zarejestrowaną w nazwa.pl na hosting w home.pl za pomocą delegacji domeny na serwery DNS home.pl. W tym celu należy zalogować się do Panelu klienta nazwa.pl i zmienić adresy serwerów DNS w konfiguracji domeny.

Pamiętaj, że domena nadal będzie opłacana u obecnego operatora domeny. Zalecamy transfer domeny do home.pl w celu przeniesienia również obsługi bilingowej domeny do home.pl.

Przygotowanie strefy domeny w Panelu klienta home.pl

Przed rozpoczęciem delegacji domeny, należy ją uprzednio dodać do Panelu klienta home.pl. Podczas dodawania domeny poznasz adresy serwerów DNS home.pl, na które należy wydelegować domenę. Dopiero po dodaniu domeny do Panelu klienta home.pl, utworzona zostanie strefa domeny i będzie możliwa jej delegacja na serwery DNS home.pl.

Jak w nazwa.pl wydelegować domenę na serwery DNS home.pl?

Po dodaniu domeny do Panelu klienta home.pl, należy przejść do Panelu klienta nazwa.pl w celu rozpoczęcia delegacji domeny. W tym celu konieczne jest wskazanie nowych serwerów DNS w konfiguracji domeny.

Wskazanie nowych serwerów DNS uruchomi proces delegacji domeny, który może trwać nawet do 30h. Jest to spowodowane koniecznością odświeżania się serwerów DNS, które zlokalizowane są na całym świecie.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy tej konfiguracji, możesz skierować zapytanie do Biura Obsługi Klienta nazwa.pl. Do konfiguracji będzie potrzebna tylko znajomość adresów serwerów DNS w home.pl (czyli: dns.home.pl, dns2.home.pl oraz dns3.home.pl), na które ma zostać wydelegowana domena.
  1. Zaloguj się do Panelu klienta nazwa.pl, a następnie przejdź do ustawień domeny. W tym celu przejdź do sekcji: Twoje usługi > Domeny > Konfiguruj.
    Przejdź do sekcji menu: Twoje usługi > Domeny > Konfiguruj, aby wydelegować domenę na serwery DNS home.pl.
  2. Na ekranie wybierz opcję: Zewnętrzne serwery DNS. Następnie wprowadź adresy serwerów DNS home.pl: dns.home.pl, dns2.home.pl oraz dns3.home.plUstawienia zewnętrznych serwerów DNS w nazwa.pl
  3. Zapisz zmiany i rozpocznij proces delegacji domeny, klikając przycisk: ZatwierdźAby zapisać zmiany w delegacji domeny w nazwa.pl, kliknij przycisk: Zatwierdź.

Jak wydelegowaną domenę z nazwa.pl przypisać do serwera w home.pl?

Jeśli już rozpocząłeś proces delegacji domeny na serwery DNS home.pl, to ostatnim krokiem jest jej przypisanie do właściwego serwera w home.pl, np. na którym utrzymujesz stronę WWW i/lub pocztę e-mail.

Przypisanie domeny do hostingu w home.pl oraz opcjonalnie jej przekierowanie na katalog wykonasz po zalogowaniu się do Panelu klienta home.pl i przejściu do sekcji: Usługi WWW.

WAŻNE! Powyżej opisana konfiguracja pozwala na obsługę stron WWW, poczty e-mail, subdomen oraz pełną konfigurację domeny w Panelu klienta home.pl. Możesz też przekierować domenę zarejestrowaną w nazwa.pl na hosting w home.pl za pomocą rekordu A (przekierowanie na adres IP). Możesz skorzystać z tego alternatywnego sposobu, jeśli posiadasz unikalny adres IP przy serwerze w home.pl oraz jeśli chcesz obsługiwać tylko stronę WWW bez poczty e-mail i dodatkowej konfiguracji.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie