Jak w Panelu klienta skierować domenę na DNS home.pl i skierować ruch WWW i poczty na zewnątrz?

W artykule znajdziesz instrukcję zmiany ustawień dla domeny na nowej platformie home.pl.

W poniższym artykule znajdziesz instrukcje, jak skierować domenę na DNS home.pl, i następnie, jak w ramach tej samej domeny skierować ruch poczty oraz WWW na serwer zewnętrzny bez potrzeby delegacji domeny na inne serwery DNS.

Możesz nadal utrzymywać domenę na serwerach DNS w home.pl (dzięki temu będzie korzystała m.in. z technologii DNS Anycast), ale cały ruch WWW oraz e-mail skierować na serwer zewnętrzny (poza home.pl). Zrobisz to w łatwy sposób, dodając odpowiednie rekordy A i MX.

Poradnik wideo: przekierowanie rekordów A i MX na zewnętrzne serwery

Jak skierować domenę na DNS w home.pl?

Jeśli zarejestrowałeś domenę w home.pl, zabezpieczenie Anycast otrzymujesz w standardzie bez dodatkowych opłat! Wystarczy, że ustawisz delegacje domeny na serwery DNS w home.pl.

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby ustawić DNS Anycast na Twojej domenie w home.pl.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Wybierz sekcję menu Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - sekcja Domeny - Domyślne rekordy
 3. Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz włączyć DNS Anycast.
 4. Znajdź moduł Hosting DNS i kliknij Opcje -> Przełącz na serwery DNS operatora.
 5. Potwierdź chęć zmiany delegacji domeny na DNS home.pl.

Pamiętaj, że zmiana delegacji może potrwać 30h i od tej chwili wszystkie ustawienia tej domeny będą zapisywane na serwerach DNS w home.pl.

Jak przekierować ruch WWW i poczty na zewnętrzne serwery (poza home.pl)?

Po skierowaniu domeny na serwery DNS w home.pl w ramach tej samej domeny możesz skierować ruch poczty oraz WWW na serwer zewnętrzny bez potrzeby delegacji domeny na inne serwery DNS.

Dzięki temu domena będzie nadal utrzymywana na serwerach DNS w home.pl, a zarazem będzie korzystała z technologii DNS Anycast, ale cały ruch WWW oraz poczty e-mail zostanie skierowany na serwer zewnętrzny (poza home.pl). Możesz przeprowadzić takie działanie, dodając odpowiednie rekordy A i MX kierujące na inny serwer (adres IP oraz host).

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Wybierz sekcję menu Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.Panel klienta home.pl - sekcja Domeny - Domyślne rekordy
 3. Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz ustawić odpowiednie rekordy A i/lub MX kierujące na inny serwer.
 4. Znajdź moduł Hosting DNS i kliknij Opcje -> Zarządzaj rekordami.
 5. Kliknij przycisk Opcje -> Edytuj przy utworzonym już rekordzie A lub MX lub kliknij Dodaj nowy rekord, aby rozpocząć tworzenie nowego rekordu dla tej domeny.
  • Rekord A pozwala skierować ruch WWW na adres IP innego serwera. Podczas dodawania rekordu A podaj adres IP serwera, na którym znajduje się strona WWW.
   Panel klienta home.pl - Domeny - Hosting DNS - Opcje - Zarządzaj rekordami - Dodaj nowy rekord - Rekord A - Podaj Adres IPv4 serwera, na którym znajduje się strona WWW
  • Rekord MX pozwala skierować ruch poczty we wskazanej domenie na inny serwer zewnętrzny. Podczas dodawania rekordu MX podaj host serwera poczty, na którym znajduje się poczta e-mail.
   Panel klienta home.pl - Domeny - Hosting DNS - Opcje - Zarządzaj rekordami - Dodaj nowy rekord - Rekord MX - Podaj host serwera poczty, na którym znajduje się poczta e-mail
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie