Jak w Panelu klienta skierować domenę na DNS home.pl i skierować ruch WWW i poczty na zewnątrz?


W artykule znajdziesz instrukcję zmiany ustawień dla domeny na nowej platformie home.pl.

W poniższym artykule znajdziesz instrukcje, jak skierować domenę na DNS home.pl, i następnie, jak w ramach tej samej domeny skierować ruch poczty oraz WWW na serwer zewnętrzny bez potrzeby delegacji domeny na inne serwery DNS.

Możesz nadal utrzymywać domenę na serwerach DNS w home.pl (dzięki temu będzie korzystała m.in. z technologii DNS Anycast), ale cały ruch WWW oraz e-mail skierować na serwer zewnętrzny (poza home.pl). Zrobisz to w łatwy sposób, dodając odpowiednie rekordy A i MX.

Poradnik wideo: przekierowanie rekordów A i MX na zewnętrzne serwery

Jak skierować domenę na DNS w home.pl?

Jeśli zarejestrowałeś domenę w home.pl, zabezpieczenie Anycast otrzymujesz w standardzie bez dodatkowych opłat! Wystarczy, że ustawisz delegacje domeny na serwery DNS w home.pl.

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby ustawić DNS Anycast na Twojej domenie w home.pl.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Wybierz sekcję menu Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - sekcja Domeny - Domyślne rekordy
 3. Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz włączyć DNS Anycast.
 4. Znajdź moduł Hosting DNS i kliknij Opcje -> Przełącz na serwery DNS operatora.
 5. Potwierdź chęć zmiany delegacji domeny na DNS home.pl.

Pamiętaj, że zmiana delegacji może potrwać 30h i od tej chwili wszystkie ustawienia tej domeny będą zapisywane na serwerach DNS w home.pl.

Więcej informacji o zmianie delegacji domeny na serwery DNS home.pl w Panelu klienta na nowej platformie home.pl znajdziesz tutaj.

Jak przekierować ruch WWW i poczty na zewnętrzne serwery (poza home.pl)?

Po skierowaniu domeny na serwery DNS w home.pl w ramach tej samej domeny możesz skierować ruch poczty oraz WWW na serwer zewnętrzny bez potrzeby delegacji domeny na inne serwery DNS.

Dzięki temu domena będzie nadal utrzymywana na serwerach DNS w home.pl, a zarazem będzie korzystała z technologii DNS Anycast, ale cały ruch WWW oraz poczty e-mail zostanie skierowany na serwer zewnętrzny (poza home.pl). Możesz przeprowadzić takie działanie, dodając odpowiednie rekordy A i MX kierujące na inny serwer (adres IP oraz host).

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Wybierz sekcję menu Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.Panel klienta home.pl - sekcja Domeny - Domyślne rekordy
 3. Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz ustawić odpowiednie rekordy A i/lub MX kierujące na inny serwer.
 4. Znajdź moduł Hosting DNS i kliknij Opcje -> Zarządzaj rekordami.
 5. Kliknij przycisk Opcje -> Edytuj przy utworzonym już rekordzie A lub MX lub kliknij Dodaj nowy rekord, aby rozpocząć tworzenie nowego rekordu dla tej domeny.
  • Rekord A pozwala skierować ruch WWW na adres IP innego serwera. Podczas dodawania rekordu A podaj adres IP serwera, na którym znajduje się strona WWW.
   Panel klienta home.pl - Domeny - Hosting DNS - Opcje - Zarządzaj rekordami - Dodaj nowy rekord - Rekord A - Podaj Adres IPv4 serwera, na którym znajduje się strona WWW
  • Rekord MX pozwala skierować ruch poczty we wskazanej domenie na inny serwer zewnętrzny. Podczas dodawania rekordu MX podaj host serwera poczty, na którym znajduje się poczta e-mail.
   Panel klienta home.pl - Domeny - Hosting DNS - Opcje - Zarządzaj rekordami - Dodaj nowy rekord - Rekord MX - Podaj host serwera poczty, na którym znajduje się poczta e-mail
Więcej informacji o tworzeniu nowego rekordu w strefie domeny za pomocą Panelu klienta na nowej platformie home.pl znajdziesz tutaj.

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie