Punkt odbioru przesyłki kurierskiej InPost, DPD, Allegro

Odbiór przesyłek w punkcie staje się z każdym miesiącem coraz bardziej popularną formą odbioru przesyłek kurierskich i pocztowych. Zadecydowała o tym cena oraz wygodne dla klientów godziny odbioru przesyłek. Nie ubywa także punktów, które coraz częściej zlokalizowane są dosłownie pod naszym domem. Duży wpływ na tę sytuacją miał także serwis aukcyjny Allegro, który od kilku lat wspiera i promuje wysyłkę produktów, m.in. do poczkomatów i z pomocą kuriera InPost, a od ponad roku dodatkowo zachęca darmową dostawą w ramach usługi Allegro Smart.

Odbiór w punkcie jest więc niewątpliwie wygodnym ale i szybkim sposobem na realizację zamówienia. Należy jednak pamiętać, że wymaga samodzielnego odbioru przesyłki i dostarczenia jej pod wskazany adres. To sprawia, że usługa konkuruje cenowo z tradycyjną przesyłką kurierską dostarczaną pod drzwi odbiorcy. Rewolucja jest jednak efektem rosnącej liczby sklepów internetowych, zainteresowaniem zakupami online oraz chęcią realizacji szybkiej i taniej wysyłki przesyłek.

Niezależnie od tego czy posiadasz sklep internetowy home.pl czy jesteś klientem indywidualnym i chcesz nadać przesyłkę, skorzystaj z oferty serwisu Furgonetka.pl, który jest naszym partnerem biznesowym. Załóż konto, wybierz punkt nadania i odbioru przesyłki i wysyłaj paczki już od 5,99 zł. Wraz z serwisem Furgonetka.pl przygotowaliśmy dla naszych klientów wyjątkowy cennik na przesyłki krajowe.

W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat popularnych punktów odbioru przesyłek (np. punkt odbioru Poczta Polska, punkt odbioru Allegro, punkt odbioru Żabka) jakie znajdują się w Twojej okolicy. Wiele z nich oferuje nie tylko możliwość odbioru przesyłki ale także jej nadania, zarówno w postaci nowej przesyłki jak i zwrotu, np. w ramach Allegro Smart. Punkt odbioru paczki to popularna i wygodna forma dostawy produktów do klientów sklepów internetowych.

Ta informacja może być przydatna dla każdego, zarówno właścicieli sklepów internetowych home.pl ale przede wszystkim ich klientów, którzy łatwo zlokalizują najlepszy punkt odbioru przesyłki, a następnie wskażą go podczas składania zamówienia.

Znajdź Paczkomaty oraz punkty odbioru w Twojej okolicy:

Warto pamiętać, że dostępność wybranego punktu odbioru przesyłek może ulec zmianie w zależności od sklepu internetowego, rozmiaru i wagi przesyłki, usług dodatkowych, np. ubezpieczenia, pobrania lub dodatkowego zabezpieczenia/oznakowania przesyłki.

Wiele z dostępnych form dostawy działa także w systemie kombinowanym. Możemy nadawać i odbierać przesyłki w punkcie, możemy także nadawać je u kuriera, odbierać w punkcie i odwrotnie.

Do najpopularniejszych form dostawy należą obecnie m.in. punkty odbioru przesyłek Poczty Polskiej (w tym placówki Poczty Polskiej, sklepy Żabka, Stacje benzynowe Orlen, kioski Ruchu oraz wybrane sklepy sieci Biedronka). Analogicznie popularną formą dostawy są paczkomaty InPost, których jest coraz więcej na mapie Polski.

Na stronach internetowych w/w firm przewozowych możesz także odszukać funkcję śledzenia przesyłek, np. Poczta Polska śledzenie przesyłki, InPost śledzenie przesyłki.

Jak nadać paczkę za pomocą Furgonetka.pl

Wysyłanie przesyłek z serwisem Furgonetka.pl, partnerem home.pl, jest bardzo proste.

  1. Załóż konto lub zaloguj się do serwisu.
  2. Określ typ przesyłki i podaj parametry paczki.
  3. Uzupełnij dane nadawcy i odbiorcy paczki.
  4. Wybierz ofertę jednego z przewoźników.
  5. Przekaż paczkę kurierowi.
  6. Monitoruj drogę przesyłki do odbiorcy.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie