Co to jest Allegro Smart? Usługa dla kupujących na Allegro

SPIS TREŚCI

Czym jest Allegro Smart?

Allegro Smart to usługa dla kupujących w ramach serwisu aukcyjnego Allegro. Umożliwia ona nielimitowaną i bezpłatną dostawę zakupionych w serwisie towarów do Paczkomatów InPost i punktów odbioru osobistego na terenie całego kraju.

Kupując dostęp do usługi Allegro Smart (usługa jest płatna i aktywowana na miesiąc lub rok czasu), zyskujesz także możliwość bezpłatnego zwrotu towaru do sprzedawcy oraz korzystania z limitowanych ofert specjalnych (zniżki na sprzedawane w serwisie towary).

Allegro Smart to bezpłatna dostawa i specjalne oferty w serwisie Allegro!
Zarejestruj i uruchom sklep internetowy w home.pl. Skonfiguruj integrację z serwisem Allegro. Sprzedawaj produkty!

Decydując się na zakup usługi Allegro Smart w serwisie aukcyjnym Allegro, otrzymasz:

 • nieograniczoną liczbę dostaw do Paczkomatów oraz punktów odbioru, także przesyłek wysyłanych listem poleconym i kurierem z dostawą do domu. Dostawa obowiązuje na terenie całego kraju,
 • możliwość skorzystania z bezpłatnych zwrotów zakupionych towarów, przesyłek Allegro Smart!, których dostawa została wykonana do wskazanych Paczkomatów lub punktów odbioru osobistego. Zwrot nie dotyczy listów poleconych,
 • Dostęp do tzw. Smart! Okazji, a więc specjalnych ofert dostępnych w serwisie Allegro, które wyróżniają się niższą ceną lub możliwością zakupu w przedsprzedaży. Smart! Okazje mogą być aktualizowane każdego dnia, dlatego decydując się na skorzystanie z Allegro Smart, warto śledzić oferty przez cały rok.
 • Allegro Smart oferuje także priorytetową obsługę w Programie Ochrony Kupujących -gwarantując rozpatrzenie wniosku w czasie maksymalnie 2 dni.

Warunkiem skorzystania z oferty Allegro Smart jest zakup towarów, od jednego sprzedającego (w serwisie Allegro), na kwotę:

 • minimum 45 zł dla dostaw do automatów paczkowych i punktów odbioru,
 • minimum 65 zł dla dostaw kurierem.

Po osiągnięciu tego progu, dostawa określona ww. warunkami zostanie zrealizowana bezpłatnie.

Allegro Smart to usługa serwisu aukcyjnego Allegro. Firma home.pl w ramach oferty na sklep internetowy eSklep umożliwia integrację z serwisem aukcyjnym Allegro.

Ile kosztuje Allegro Smart?

Allegro Smart możesz wykupić na okres 1 miesiąca lub na cały rok. Niezależnie od wybranego wariantu ilość przesyłek jest nielimitowana:

 • 59,90 zł przy płatności za 12 miesięcy,
 • 10,99 zł przy płatności za 1 miesiąc.

Sprawdź najbliższy Tobie punkt odbioru przesyłek:

Poznaj ofertę firm kurierskich i sprawdź najbliższy Tobie punkt odbioru i nadania przesyłek kurierskich. W osobnym artykule przygotowaliśmy wiele ważnych informacji.

Do dyspozycji użytkowników korzystających z Allegro Smart jest obecnie kilkadziesiąt tysięcy Paczkomatów i Punktów odbioru, np. Żabka, Orlen, Allegro OneBox. Dobrze zorganizowana dostawa może zamknąć się w czasie nawet 24h od chwili zakupu do otrzymania przesyłki przez kupującego.

Specjalny znaczek Smart!

Allegro Smart to korzyść dla kupujących, którzy po przekroczeniu progu zakupów 45 zł mogą korzystać z darmowej dostawy. Korzystanie z Allegro Smart to także informacja w postaci specjalnej ikony widocznej dla innych użytkowników Allegro, która może zdecydowanie zwiększyć wiarygodność sprzedającego.

Za pomocą specjalnej ikony Allegro Smart! będą oznaczone oferty najlepszych sprzedających, którzy:

 • mają dobrą reputację i dużą liczbę poleceń (np. Super Sprzedawca), chociaż w programie mogą uczestniczyć także użytkownicy prywatni,
 • ustalili politykę zwrotów przedmiotów dla swoich ofert w zakładce Warunki zwrotów i umieścili je w ofertach.
Ikona Allegro Smart może zostać wyświetlona również przy ofertach, w których sprzedający udostępnią metody dostawy wymienione w tabeli metod dostawy oferowanych w ramach Allegro Smart. Oba powyższe warunki muszą być spełnione, aby oferty były oznaczone ikoną Allegro Smart!

Jak Allegro Smart wpływa na mój sklep internetowy?

Jeśli korzystasz ze sklepu internetowego w home.pl to masz zapewnioną pełną integrację sklepu z serwisem Allegro. Za pomocą eSklepu od home.pl możesz zarządzać aukcjami, a także kontrolować zakupy oraz rejestrować klientów w swoim sklepie internetowym.

Jeśli jeszcze nie skorzystałeś z integracji z Allegro w sklepie internetowym, zrób to teraz. Zwiększ atrakcyjność swojej oferty przypominając klientom o możliwości skorzystania z Allegro Smart!

Allegro Smart jest ofertą skierowaną do kupujących. Po stronie sprzedającego Allegro Smart nie wymaga dodatkowej konfiguracji. Jeśli chcesz, aby Twoi klienci mogli skorzystać z oferty Allegro Smart, to wykonaj integrację sklepu internetowego z serwisem Allegro i wystaw towary na sprzedaż. Następnie spełnij wskazane wyżej warunki. Jeśli Twoi klienci są użytkownikami usługi Allegro Smart, to zostaną o tym odpowiednio poinformowani i dokonają zakupu w ramach Twojej oferty.

Według statystyk serwisu Allegro, Allegro Smart może zwiększyć sprzedaż sklepu internetowego nawet o 70% dzięki wyróżnieniu Twoich aukcji za pomocą specjalnej ikony.

Czy Allegro Smart opłaca się kupującym?

Skorzystaj z poniższego przykładu i sam zdecyduj czy Allegro Smart opłaca się kupującym.

Przykład: Koszt dostawy w ramach usług świadczonych przez Allegro (sprawdź metody dostawy w tabeli metod dostawy oferowanych w ramach Allegro Smart!) dla Allegro Paczkomaty 24/7 InPost wynosi: 9,99 zł.

W ramach Allegro Smart otrzymujesz nielimitowaną dostawę do Paczkomatów i Punktów odbioru.

Wykonaj prostą kalkulację:

59,90 zł (koszt rocznego pakietu Allegro Smart) to równowartość w przybliżeniu około sześciu przesyłek wysłanych do paczkomatów. Po wysłaniu siódmej przesyłki, koszt zakupu usługi Allegro Smart zwraca się, co oznacza, że każda kolejna przesyłka zamówiona w ciągu roku będzie w bezpłatna.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie