Co to jest Allegro Smart? Usługa dla kupujących na Allegro

SPIS TREŚCI

Czym jest Allegro Smart?

Allegro Smart to usługa dla kupujących w ramach serwisu aukcyjnego Allegro. Umożliwia ona nielimitowaną i bezpłatną dostawę zakupionych w serwisie towarów do Paczkomatów InPost i punktów odbioru osobistego na terenie całego kraju.

Kupując dostęp do usługi Allegro Smart (usługa jest płatna i aktywowana na miesiąc lub rok czasu), zyskujesz także możliwość bezpłatnego zwrotu towaru do sprzedawcy oraz korzystania z limitowanych ofert specjalnych (zniżki na sprzedawane w serwisie towary).

Allegro Smart to bezpłatna dostawa i specjalne oferty w serwisie Allegro!
Zarejestruj i uruchom sklep internetowy w home.pl. Skonfiguruj integrację z serwisem Allegro. Sprzedawaj produkty!

Decydując się na zakup usługi Allegro Smart w serwisie aukcyjnym Allegro, otrzymasz:

  • nieograniczoną liczbę dostaw do Paczkomatów oraz punktów odbioru, także przesyłek wysyłanych listem poleconym. Dostawa obowiązuje na terenie całego kraju,
  • możliwość skorzystania z bezpłatnych zwrotów zakupionych towarów, przesyłek Allegro Smart!, których dostawa została wykonana do wskazanych Paczkomatów lub punktów odbioru osobistego. Zwrot nie dotyczy listów poleconych,
  • Dostęp do tzw. Smart! Okazji, a więc specjalnych ofert dostępnych w serwisie Allegro, które wyróżniają się niższą ceną lub możliwością zakupu w przedsprzedaży. Smart! Okazje mogą być aktualizowane każdego dnia, dlatego decydując się na skorzystanie z Allegro Smart, warto śledzić oferty przez cały rok.
  • Allegro Smart oferuje także priorytetową obsługę w Programie Ochrony Kupujących -gwarantując rozpatrzenie wniosku w czasie maksymalnie 2 dni.

Warunkiem skorzystania z oferty Allegro Smart jest zakup towarów, od jednego sprzedającego (w serwisie Allegro), na kwotę minimum 40 zł. Po osiągnięciu tego progu, dostawa określona ww. warunkami zostanie zrealizowana bezpłatnie.

Allegro Smart to usługa serwisu aukcyjnego Allegro. Firma home.pl w ramach oferty na sklep internetowy eSklep umożliwia integrację z serwisem aukcyjnym Allegro.

Ile kosztuje Allegro Smart?

Allegro Smart możesz wykupić na okres 1 miesiąca lub na cały rok. Niezależnie od wybranego wariantu ilość przesyłek jest nielimitowana:

  • 49 zł przy płatności za 12 miesięcy,
  • 8,99 zł przy płatności za 1 miesiąc.

Sprawdź najbliższy Tobie punkt odbioru przesyłek:

Poznaj ofertę firm kurierskich i sprawdź najbliższy Tobie punkt odbioru i nadania przesyłek kurierskich. W osobnym artykule przygotowaliśmy wiele ważnych informacji.

Do dyspozycji użytkowników korzystających z Allegro Smart jest obecnie ponad 19 000 Paczkomatów i Punktów odbioru, np. Żabka, Orlen, Ruch Allegro. Dobrze zorganizowana dostawa może zamknąć się w czasie nawet 24h od chwili zakupu do otrzymania przesyłki przez kupującego.

Specjalny znaczek Smart!

Allegro Smart to korzyść dla kupujących, którzy po przekroczeniu progu zakupów 40 zł mogą korzystać z darmowej dostawy. Korzystanie z Allegro Smart to także informacja w postaci specjalnej ikony widocznej dla innych użytkowników Allegro, która może zdecydowanie zwiększyć wiarygodność sprzedającego.

Za pomocą specjalnej ikony Allegro Smart! będą oznaczone oferty najlepszych sprzedających, którzy:

  • mają dobrą reputację i dużą liczbę poleceń (np. Super Sprzedawca), chociaż w programie mogą uczestniczyć także użytkownicy prywatni,
  • ustalili politykę zwrotów przedmiotów dla swoich ofert w zakładce Warunki zwrotów i umieścili je w ofertach.
Ikona Allegro Smart może zostać wyświetlona również przy ofertach, w których sprzedający udostępnią metody dostawy wymienione w tabeli metod dostawy oferowanych w ramach Allegro Smart. Oba powyższe warunki muszą być spełnione, aby oferty były oznaczone ikoną Allegro Smart!

Jak Allegro Smart wpływa na mój sklep internetowy?

Jeśli korzystasz ze sklepu internetowego w home.pl to masz zapewnioną pełną integrację sklepu z serwisem Allegro. Za pomocą eSklepu od home.pl możesz zarządzać aukcjami, a także kontrolować zakupy oraz rejestrować klientów w swoim sklepie internetowym.

Jeśli jeszcze nie skorzystałeś z integracji z Allegro w sklepie internetowym, zrób to teraz. Zwiększ atrakcyjność swojej oferty przypominając klientom o możliwości skorzystania z Allegro Smart!

Allegro Smart jest ofertą skierowaną do kupujących. Po stronie sprzedającego Allegro Smart nie wymaga dodatkowej konfiguracji. Jeśli chcesz, aby Twoi klienci mogli skorzystać z oferty Allegro Smart, to wykonaj integrację sklepu internetowego z serwisem Allegro i wystaw towary na sprzedaż. Następnie spełnij wskazane wyżej warunki. Jeśli Twoi klienci są użytkownikami usługi Allegro Smart, to zostaną o tym odpowiednio poinformowani i dokonają zakupu w ramach Twojej oferty.

Według statystyk serwisu Allegro, Allegro Smart może zwiększyć sprzedaż sklepu internetowego nawet o 70% dzięki wyróżnieniu Twoich aukcji za pomocą specjalnej ikony.

Czy Allegro Smart opłaca się kupującym?

Skorzystaj z poniższego przykładu i sam zdecyduj czy Allegro Smart opłaca się kupującym.

Przykład: Koszt dostawy w ramach usług świadczonych przez Allegro (sprawdź metody dostawy w tabeli metod dostawy oferowanych w ramach Allegro Smart!) dla Allegro Paczkomaty 24/7 InPost wynosi: 8,99 zł.

W ramach Allegro Smart otrzymujesz nielimitowaną dostawę do Paczkomatów i Punktów odbioru.

Wykonaj prostą kalkulację:

49 zł (koszt pakietu Allegro Smart) to równowartość w przybliżeniu około pięciu przesyłek wysłanych do paczkomatów. Po wysłaniu szóstej przesyłki, koszt zakupu usługi Allegro Smart zwraca się, co oznacza, że każda kolejna przesyłka zamówiona w ciągu roku będzie w bezpłatna.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie