Import danych z pliku CSV do sklepu

Import/Eksport to mechanizm umożliwiający szybkie zapisywanie i wczytywanie danych z pliku. Każdy wyeksportowany plik możesz zmodyfikować (np. w programie Microsoft Excel), a następnie zaimportować z powrotem do sklepu.

Każdy uruchomiony sklep eSklep ma przygotowanych kilka domyślnych profili, które pozwalają na eksport oraz import poszczególnych danych (np. aktualizacja cen, stanów magazynowych). Możesz oczywiście modyfikować  profile według własnego uznania.

Import danych – produkty

  1. Zaloguj się do Twojego Panelu eSklep.
  2. Przejdź do opcji menu PRODUKTY > Więcej > IMPORT
  3. Na ekranie zostaną wyświetlone profile, za pomocą których możesz wykonać import danych do sklepu.Jeśli chcesz zmienić zawartość pliku .csv (dodać lub usunąć pola) kliknij Edytuj przy już istniejącym profilu. 
    • Jeśli posiadasz już gotowy plik .csv wybierz go i potwierdź przyciskiem Importuj.
    • Jeśli chcesz utworzyć własny profil (z własnymi polami i separatorami), kliknij utwórz profil CSV.
  4. Na ekranie zostanie wyświetlone podsumowanie zaplanowanej operacji importu.

Jeśli po zaimportowaniu pliku, chciałbyś poprawić niektóre dane, wykonaj ponownie eksport, zmodyfikuj odpowiednie dane (np. w programie Microsoft Excel®), a następnie zaimportuj plik ponownie do sklepu.

WAŻNE! Pamiętaj, że listę pól do zaimportowania możesz zdefiniować w ustawieniach wybranego profilu. Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak przejść do edycji profilu w narzędziu Import/Eksport.

Przed importem ale po naciśnięciu przycisku Edytuj możesz dokonać zmian w wybranym istniejącym lub nowym profilu.

Edytuj ustawienia profilu określając jego podstawowe parametry przydatne podczas wymiany danych między systemami, np. separatory kolumn i kategorii. W sekcji Lista pól zdecyduj jakie dane chcesz importować za pomocą profilu.Więcej rozwiązań
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.