Skieruj domenę na DNS home.pl – korzystaj z Anycast za darmo!


Nie płać za DNS Anycast! W home.pl jest on za darmo!

DNS Anycast otrzymujesz w home.pl za darmo! Każda domena zarejestrowana w home.pl jest zabezpieczona za pomocą technologii DNS Anycast. Jedynym warunkiem, jest zaparkowanie domeny na DNS home.pl. Wystarczające jest ustawienie delegacji domeny na serwery DNS w home.pl oraz wykonanie odpowiedniej konfiguracji w Panelu klienta (czyli np. przekierowanie domeny na adres IP zewnętrznego serwera).

DNS Anycast to przede wszystkim szybszy dostęp do stron WWW niezależnie od lokalizacji odbiorcy. Rozwiązanie polega na tym, że wpisy DNS Twojej domeny są automatycznie kopiowane do wielu innych lokalizacji rozsianych na całym świecie!

Na czym polega przyśpieszenie i zabezpieczenie domeny przez DNS Anycast?

DNS Anycast - Przykład działania przedstawiony na mapie

Przyśpieszenie dostępu do stron WWW oparte jest na skróceniu czasu odpowiedzi pomiędzy klasycznymi serwerami DNS w taki sposób, aby w zależności od lokalizacji na kuli ziemskiej, czas odpowiedzi był jak najkrótszy podczas pierwszego wywołania, np. strony WWW. Oznacza to, że wywołanie domeny przekierowane jest do najbliższego punktu w zasięgu użytkownika w celu skrócenia czasu odpowiedzi.

Przykładowo, jeśli użytkownik wysyła zapytanie, przebywając np. w Japonii do serwera znajdującego się w Warszawie, to dzięki zastosowaniu DNS Anycast, odpowiedź zostanie odesłana od znacznie bliżej położonego serwera DNS w Tokio, który również ma zapisane w pamięci informacje na temat tej domeny, którą chciał wywołać użytkownik.

Posiadając domenę w home.pl zabezpieczenie Anycast masz w standardzie, bez dodatkowych opłat! Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby ustawić DNS Anycast na Twojej domenie w home.pl.

Jak skonfigurować DNS Anycast na domenie w home.pl?

Pamiętaj, że każda domena zaparkowana na serwerach DNS w home.pl korzysta bezpłatnie z technologii DNS Anycast (bez dodatkowych opłat!). W tym celu skieruj domenę na serwery DNS home.pl:

Domeny internetowe już za 1 zł!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub