Jak wydelegować domenę z home.pl na inne serwery DNS?

W artykule znajdziesz instrukcję delegacji domeny z home.pl na inne serwery DNS za pomocą Panelu klienta na nowej platformie home.pl.

Jeśli zakupiłeś domenę, to należy ją przypisać do serwera w sieci Internet, aby można było korzystać z usług takich jak poczta czy strona WWW z wykorzystaniem zakupionej domeny. Domenę możesz przypisać do serwera w home.pl lub na serwerze u zewnętrznego operatora (innego niż w home.pl).

Do czego służy domena internetowa? - Zastosowania

Czym jest delegacja domeny na zewnętrzne serwery DNS? Wyjaśnimy to na przykładzie:

Przykład: Załóżmy, że wykupiłeś domenę „twojadomena.pl” w naszej sieci. Dodatkowo posiadasz serwer u innego operatora i umieściłeś na nim swoją stronę WWW. Chcesz, aby pod adresem „twojadomena.pl” była wyświetlana Twoja strona WWW umieszczona na serwerze u innego operatora. Aby było to możliwe, powinieneś wydelegować „twojadomena.pl” na zewnętrzne serwery DNS tego innego operatora.

Polecamy utrzymywanie wszystkich domen na naszych serwerach DNS, co bardzo ułatwi ich obsługę. Kliknij tutaj, aby przeczytać czym są i do czego służą serwery DNS.

Jak wydelegować domenę na zewnętrzne DNS?

  1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
  2. Kliknij sekcję menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista zarejestrowanych przez Ciebie domen. Kliknij nazwę domeny, którą chcesz wydelegować na zewnętrzne serwery DNS.
    Możesz zmienić delegacje DNS dla domen, które w kolumnie „Status operacji” posiadają status „Aktywne”.
  4. Na wyświetlonym ekranie kliknij przycisk: Działania > Ustaw zewnętrzne serwery DNS
  5. Wypełnij wyświetlony formularz, wpisując adresy odpowiednich serwerów DNS, na które ma zostać wydelegowana domena. Wymagane jest wpisanie przynajmniej dwóch adresów serwerów DNS, aby delegacja domeny mogła zostać rozpoczęta.
  6. Kliknij przycisk: OK, aby rozpocząć delegacje domeny.
WAŻNE! Zmiana delegacji domeny jest procesem trwającym do 30 godzin. Podczas tego okresu czasu poczta e-mail oraz strona WWW, które są obsługiwane pod adresem delegowanej domeny nie będą działały. Po zakończonej delegacji, domena będzie kierować na zewnętrzne serwery DNS .

 

Korzystasz z poprzedniej platformy home.pl? Sprawdź:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie