Jak sprawdzić swój numer telefonu?

Kiedy zmieniamy numer telefonu lub korzystamy ze służbowego urządzenia, zapamiętanie nowego ciągu cyfr może okazać się trudne. Co zrobić w sytuacji, gdy musimy podać numer telefonu komórkowego, ale nie znamy go na pamięć? Dowiedz się, jak sprawdzić numer telefonu na Twoim smartfonie.

SPIS TREŚCI

Jak sprawdzić swój numer telefonu?

Jak sprawdzić numer telefonu?

Sposób sprawdzania numeru telefonu zależy od modelu urządzenia lub operatora, z którego usług korzystasz. Zazwyczaj swój numer telefonu na smartfonie z systemem Android znajdziesz w Ustawieniach -> Informacje SIM/o telefonie/o urządzeniu. Być może konieczne będzie wyszukanie sekcji „Status” lub „Stan”. W przypadku iPhone’ów wystarczy, że wejdziesz w „Ustawienia” i przejdziesz do sekcji „Telefon”. Niestety, żadna z metod nie jest uniwersalna i mogą nie działać na wszystkich smartfonach.

Jak sprawdzić swój numer telefonu u operatora sieci komórkowej? Wpisz odpowiedni kod i zatwierdź go zieloną słuchawką:

  • a2mobile: *101#
  • nju mobile: *630
  • Orange: *555 (w tym przypadku musisz odsłuchać wiadomość i nacisnąć 2, a następnie zanotować podany ciąg cyfr)
  • Play, Virgin Mobile, Red Bull Mobile: *121#
  • Plus, Plush, Lycamobile: *132#
  • T-Mobile, Heyah, tuBiedronka: *100#

Niektórzy operatorzy umieszczają kontakt z Twoim numerem w książce adresowej. Przykładowo, Play dodaje domyślnie pozycję „Moja wizytówka”. Sprawdź, czy na Twoim urządzeniu znajduje się kontakt o nazwie „Mój numer” lub podobnej. Jeśli jeszcze nie masz nowej pozycji z zapisanym własnym numerem telefonu, dodaj ją po poznaniu nowego ciągu cyfr.

Kolejnym rozwiązaniem jest zadzwonienie z Twojego urządzenia na inny numer telefonu i sprawdzenie, jaki ciąg cyfr się wyświetla. To również jedyny sposób, aby sprawdzić numer telefonu stacjonarnego.

Na niektórych kartach SIM jest wydrukowany dedykowany ciąg cyfr, dzięki czemu po jej wyjęciu sprawdzisz swój numer telefonu.

Czyj to numer telefonu?

Z nieznanych numerów telefonów najczęściej dzwonią telemarketerzy, urzędy, banki i podobne organizacje. Zdarza się jednak, że ktoś podszywa się pod inną osobę i próbuje telefonicznie wyłudzić dane osobowe lub przejąć konto bankowe. Aby nie paść ofiarą tego typu ataku, przed wykonaniem połączenia sprawdź, kto dzwonił z tego numeru. Po wpisaniu odpowiedniego ciągu cyfr w wyszukiwarce zazwyczaj odnajdziemy opinie użytkowników o danym numerze. Blokada połączenia lub oznaczenie go jako spam może zapobiec nie tylko wyłudzeniom, ale też nękającym telefonom.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie