Jak skontaktować się z Facebookiem? Kontakt z FB

Artykuł ma charakter informacyjny. W razie wątpliwości skontaktuj się z serwisem: facebook.com/support

Jeśli Facebook nie działa (np. uległ awarii) i nie można się z nim połączyć, to kontakt z obsługą FB może być utrudniony. W poniższym artykule opisujemy, jak skontaktować się z pracownikami serwisu Facebook. Sprawdź, jak nawiązać kontakt z Facebookiem.

SPIS TREŚCI

FB - Jak skontaktować się z pracownikiem portalu Facebook? Logo Facebooka.

Chcę nawiązać kontakt z obsługą FB

Przyznajemy – kontakt z najpopularniejszym serwisem społecznościowym nie jest łatwy. Istnieją jednak sposoby na uzyskanie wsparcia konsultanta FB. Zamiast wypełniać standardowe formularze, które niejednokrotnie pozostają bez odpowiedzi przez wiele miesięcy, możesz skontaktować się z konsultantem Facebooka za pomocą czatu i szybko znaleźć rozwiązanie. Ze względu na dużą liczbę użytkowników ta opcja nie jest jednak dostępna dla wszystkich.

Kontakt z Facebookiem – jak otworzyć czat z konsultantem?

Niestety nie istnieje bezpośredni link, który prowadzi do czatu lub gwarantuje natychmiastową odpowiedź od Facebooka. Dla kont, które nie są aktywne reklamowo ta opcja jest często ukryta, aby ograniczyć liczbę zapytań od internautów. Z opcji czatu możesz skorzystać, jeśli jesteś reklamodawcą i prowadzisz w danej chwili płatne kampanie reklamowe w portalu Facebook.

Chcąc otworzyć czat z konsultantem Facebooka, musisz być administratorem aktywnego konta biznesowego. Jeśli spełniasz ten ważny warunek, postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Wejdź na stronę: business.facebook.com i zaloguj się na swoje konto biznesowe.
 2. Po zalogowaniu do swojego konta biznesowego w Facebook, kliknij link: facebook.com/business/help. Po otworzeniu tej strony, zyskasz możliwość skorzystania z pomocy dla reklamodawców na dedykowanym czacie.
 3. Przewiń wyświetloną stronę na dół, znajdź sekcję dotyczącą pomocy i kliknij przycisk: Czat, który znajduje się po prawej stronie ekranu.Kliknij przycisk: Czat, aby rozpocząć czat z konsultantem Facebook.
 4. Po kilku minutach oczekiwania, będziesz mógł rozpocząć rozmowę z konsultantem Facebooka w języku polskim. Czat otworzy się w komunikatorze Facebook Messenger.
Niestety czat z konsultantem Facebooka jest dostępny tylko dla kluczowych klientów, którzy w danej chwili prowadzą aktywne kampanie reklamowe w portalu Facebook. Użytkownikom, którzy nie mają dostępnej tej opcji, pozostaje wypełnienie formularza kontaktowego, dostępnego w serwisie FB.

Jak korzystać z formularzy kontaktowych na Facebooku?

Nie możesz skorzystać z czatu z konsultantem? Innym sposobem na skontaktowanie się z FB jest użycie formularzy kontaktowych, za pomocą których możesz dotrzeć ze swoim zapytaniem do kompetentnych osób.

Chcąc skorzystać z formularza kontaktowego na Facebooku, postępuj według instrukcji:

 1. Zaloguj się na swoim koncie na Facebooku.
 2. Kliknij ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu: Następnie wybierz opcję: Pomoc i wsparcie.
 3. Następnie wybierz opcję: Zgłoś problem.
 4. W wyświetlonym oknie zaznacz opcję: Wystąpił błąd.
 5. Wypełnij formularz, aby uzyskać wsparcie konsultanta. Po podaniu szczegółowych informacji i zamieszczeniu dodatkowych materiałów (np. zrzut ekranu lub film) kliknij przycisk prześlij.
  Niestety ta opcja jest bardziej czasochłonna niż czat – konsultanci odpowiadają na zapytania według kolejności zgłoszeń.

Chcę skontaktować się z FB, aby uzyskać certyfikat rezydencji podatkowej

Certyfikat rezydencji podatkowej uzyskasz bez potrzeby kontaktu z serwisem. Aby pobrać aktualny certyfikat rezydencji podatkowej dla FB, kliknij: Aktualny certyfikat rezydencji podatkowej dla Facebooka. Dokument w zupełności wystarczy przy niezbędnych sprawach urzędowych, które musisz załatwić.

Czytaj więcej