Jak skontaktować się z Facebookiem? Kontakt z FB

Szybki hosting dla WordPressa

Poniższy artykuł ma charakter informacyjny i nie dotyczy usług, wspieranych przez Biuro Obsługi Klienta home.pl

FB - Jak skontaktować się z pracownikiem portalu Facebook? Logo Facebooka.

Facebook nie działa – jak skontaktować się z obsługą Facebooka?

Jeśli portal Facebook nie działa (np. uległ awarii) i nie można się z nim połączyć (wywołać stronę w przeglądarce), to kontakt z obsługą FB może być utrudniony. W poniższym artykule opisujemy jak skontaktować się z pracownikami serwisu Facebook w sytuacji, gdy portal jest dostępny w sieci Internet.

Facebook działa i chcę nawiązać kontakt z obsługą FB

Prowadząc konto firmowe na Facebooku możesz napotkać na problem, wymagający szybkiego skontaktowania się z serwisem. Zamiast wypełniać standardowe formularze, które niejednokrotnie pozostają bez odpowiedzi przez wiele miesięcy, możesz skontaktować się z konsultantem Facebooka i szybko znaleźć rozwiązanie.

Ze względu na dużą liczbę użytkowników ta opcja nie jest jednak dostępna dla wszystkich. Dowiedz się, w jaki sposób otworzyć czat z konsultantem na Facebooku i skąd czerpać informacje na temat oferowanych przez nich usług.

Zobacz też: jak utworzyć Fanpage na Facebooku?

Poszukujesz usług poczty e-mail? Oczekujesz stałej dostępności oraz wysokiej jakości obsługi? Sprawdź ofertę home.pl: hosting, domeny, certyfikaty SSL, oprogramowanie antywirusowe czy Office 365. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia lub pomocy technicznej: 24h/7/365 – kliknij i zadzwoń!

Kontakt z Facebookiem – jak otworzyć czat z konsultantem?

Niestety nie istnieje bezpośredni link, który prowadzi do czatu lub gwarantujący natychmiastową odpowiedź od Facebooka. Dla kont, które nie są aktywne reklamowo ta opcja jest często ukryta, aby ograniczyć liczbę zapytań od internautów. Z opcji czatu możesz skorzystać, jeśli jesteś reklamodawcą i prowadzisz w danej chwili płatne kampanie reklamowe w portalu Facebook.

Chcąc otworzyć czat z konsultantem Facebooka musisz być administratorem aktywnego konta biznesowego. Jeśli spełniasz ten ważny warunek, postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Wejdź na stronę: business.facebook.com i zaloguj się na swoje konto biznesowe.
 2. Po zalogowaniu do swojego konta biznesowego w Facebook, kliknij link: facebook.com/business/help. Po otworzeniu tej strony, zyskasz możliwość skorzystania z pomocy dla reklamodawców na dedykowanym czacie.
 3. Przewiń wyświetloną stronę na dół, znajdź sekcję dotyczącą pomocy i kliknij przycisk: Czat, który znajduje się po prawej stronie ekranu.Kliknij przycisk: Czat, aby rozpocząć czat z konsultantem Facebook.
 4. Po kilku minutach oczekiwania, będziesz mógł rozpocząć rozmowę z konsultantem Facebooka w języku polskim. Czat otworzy się w komunikatorze Facebook Messenger.
Niestety czat z konsultantem Facebooka jest dostępny tylko dla kluczowych klientów, którzy w danej chwili prowadzą aktywne kampanie reklamowe w portalu Facebook. Użytkownikom, którzy nie mają dostępnej tej opcji pozostaje wypełnienie formularza kontaktowego.

Jak korzystać z formularzy kontaktowych na Facebooku?

Nie możesz skorzystać z czatu z konsultantem? Innym sposobem na skontaktowanie się z FB jest użycie formularzy kontaktowych, za pomocą których możesz dotrzeć ze swoim zapytaniem do kompetentnych osób.

Chcąc skorzystać z formularza kontaktowego na Facebooku postępuj według instrukcji:

 1. Zaloguj się na swoim koncie na Facebooku.
 2. Kliknij znak zapytania w prawym górnym rogu ekranu i następnie wybierz opcję: Zgłoś problem.Zgłaszanie problemu na Facebooku. Jak wysłać wiadomość do FB przez formularz kontaktowy?
 3. Po kliknięciu opcji: Zgłoś problem, zostanie wyświetlone okno, w którym będziesz mógł wybrać problem, z którym się borykasz. Aby przejść do rozbudowanych formularzy wybierz opcję: Problem z płatnością.
  Aby przejść do rozbudowanych formularzy Facebook, wybierz opcję: Problem z płatnością.
 4. Po wybraniu opcji: Problem z płatnością, zostaniesz przeniesiony do Centrum Pomocy, w którym będziesz mógł krok po kroku zaznaczyć w jakiej sprawie potrzebujesz wsparcia. Po wypełnieniu wszystkich podpunktów, będziesz mógł opisać swój problem i wysłać wiadomość przez formularz do konsultanta Facebook.
  Centrum pomocy na Facebooku - wypełnianie formularza kontaktowego z konsultantem.
  Niestety ta opcja jest bardziej czasochłonna niż czat – konsultanci odpowiadają na zapytania według kolejności zgłoszeń.

Chcę skontaktować się z FB, aby uzyskać certyfikat rezydencji podatkowej

Nie musisz się kontaktować w tej sprawie z Facebookiem. Kliknij link znajdujący się w poniższej ramce, aby pobrać aktualny certyfikat rezydencji podatkowej dla FB. Ten certyfikat w zupełności wystarczy przy niezbędnych sprawach urzędowych, które musisz załatwić.

Korzystasz z funkcji reklamowych na Facebooku? Pamiętaj, aby ściągnąć aktualny certyfikat rezydencji podatkowej dla Facebooka.

Więcej artykułów na temat Facebooka

Więcej artykułów oraz instrukcji krok po kroku związanych z obsługą Facebook znajdziesz w naszej pomocy:

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie