Jak zrobić zdjęcie 3D na Facebooku? Smartfony Android

Poniższy artykuł ma charakter informacyjny i nie dotyczy usług, wspieranych przez Biuro Obsługi Klienta home.pl

W poniższym artykule dowiesz się jak zrobić zdjęcie 3D na portalu społecznościowym Facebook w sytuacji, gdy posiadasz smartfon z oprogramowaniem Android. Zdjęcia 3D można udostępniać na Facebooku z poziomu: aktualności, grupy lub strony na Facebooku.

Jak wygląda dodane zdjęcie 3D na portalu Facebook?Rys. Przykład zdjęcia 3D z ruchomym tłem na portalu Facebook.

Co to jest zdjęcie 3D na Facebooku?

Dodawanie zdjęć 3D na Facebooku jest stosunkowo nową funkcją. Zrobione w ten sposób zdjęcia dają efekt ruchomych obrazów, w których zauważalna jest trójwymiarowa głębia (tworzona przez smartfony z podwójnymi aparatami). Następnie telefon za pomocą wbudowanego żyroskopu wykrywa ruch naszej dłoni i dzięki temu powstaje efekt trójwymiarowego zdjęcia.

Oprogramowanie na telefonie potrafi obliczyć odległości za pomocą porównania dwóch zdjęć zrobionych w tym samym czasie (za pomocą podwójnego aparatu w smartfonie). Posiadając te informacje, aplikacja FB w odpowiedni sposób modyfikuje Twoje zdjęcie i dodaje do niego efekt 3D.

Jakie są wymagania, aby dodać zdjęcie 3D na FB?

 • Musisz posiadać aktualną aplikację Facebook na smartfonie z systemem Android.
 • Twój smartfon powinien mieć możliwość robienia zdjęć portretowych, w których zapisywana jest dodatkowo mapa głębi.
 • Musisz być administratorem lub redaktorem, aby móc publikować zdjęcia 3D z poziomu strony na FB.

Jak dodać zdjęcie 3D na Facebook, jeśli mam smartfona z Androidem?

 1. W pierwszej kolejności wykonaj zdjęcie na swoim smartfonie, wybierając przy tym tryb portretowy (1) i następnie dotknij na ekranie element (2), na którym ma zostać ustawiona ostrość zdjęcia.
  WAŻNE! Unikaj fotografowania scen z odbiciami i przezroczystymi obiektami.
  Aby zrobić zdjęcie 3D, uruchom aparat w smartfonie i wybierz tryb: PORTRET.
  WAŻNE! W przypadku smartfonów Huawei i Honor należy wybrać tryb małej przysłony, zamiast trybu portretowego. Tylko tak zrobione zdjęcie zapisywane jest z mapą głębi.
 2. Po zrobieniu zdjęcia portretowego, przejdź do aplikacji Facebook na swoim smartfonie i rozpocznij tworzenie nowego posta.
  Przejdź do tworzenia posta na Facebooku i wybierz typ posta: Zdjęcie 3D.
 3. W dolnej części ekranu wybierz typ posta, który chcesz dodać. Znajdź i wybierz typ: Zdjęcie 3D.
  Wybierz typ posta: Zdjęcie 3D, aby dodać trójwymiarowe zdjęcie na portal Facebook.
 4. Po wybraniu typu: Zdjęcie 3D, wybierz zdjęcie, które wykonałeś w pierwszym kroku instrukcji. Na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący o tworzeniu zdjęcia 3D.
  Wybierz zdjęcie portretowe ze swojego smartfona, aby utworzyć zdjęcie 3D na FB.
 5. Po zakończonym procesie tworzenia zdjęcia 3D, uzupełnij jeśli chcesz dodatkowe informacje (np. dodaj tekst do zdjęcia, oznacz znajomych, dodaj ikonę emocji, dodaj lokalizację, itp.). Na koniec kliknij opcję: OPUBLIKUJ, aby dodać trójwymiarowe zdjęcie na Facebooka.
  Uzupełnij dodatkowe informacje do dodanego zdjęcia 3D i kliknij przycisk: Opublikuj.
 6. Gotowe! Twój post ze zdjęciem 3D na Facebooku będzie wyglądał mniej więcej tak:
  Jak wygląd przykładowe zdjęcie 3D na portalu Facebook?

Mam problem z dodaniem zdjęcia 3D na Facebooku

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które możesz wykonać, jeśli masz problem z opublikowaniem zdjęcia 3D:

 • Nie edytuj zdjęcia: w przypadku zdjęć wykonanych w trybie Portrait, Lens Blur lub Live Focus i edytowanych na Facebooku, przy użyciu komputera, telefonu lub aplikacji zewnętrznej ich publikacja w 3D może być niemożliwa.
 • Pamiętaj, żeby udostępniać tylko jedno zdjęcie: jeśli spróbujesz udostępnić w poście więcej niż jedno zdjęcie, opcja tworzenia zdjęcia 3D nie pojawi się.
 • Zrestartuj lub zaktualizuj aplikację: sprawdź, czy masz pobraną najnowszą wersję aplikacji Facebook. Możesz też zamknąć i ponownie uruchomić aplikację.
 • Zrestartuj lub zaktualizuj urządzenie mobilne: pamiętaj, aby korzystać z najnowszej wersji systemu operacyjnego urządzenia mobilnego. Możesz też wyłączyć urządzenie mobilne i włączyć je ponownie.
 • Jeżeli problem nadal występuje, poinformuj o tym Facebooka: jeśli problem utrzymuje się pomimo wykonania zalecanych czynności, zgłoś to bezpośrednio do Facebooka.
 • Sprawdź połączenie z Internetem: jeśli połączenie z Internetem jest wolne, spróbuj ponownie połączyć się z siecią Wi-Fi lub połącz się z inną siecią. Sprawdź jakość swojego Internetu.
 • Zamknij lub zaktualizuj przeglądarkę oraz komputer:
 • Jeżeli problem nadal występuje, poinformuj o tym Facebooka: jeśli problem utrzymuje się pomimo wykonania zalecanych czynności, zgłoś to bezpośrednio do Facebooka.

Dodatkowe informacje na temat zdjęć 3D dodawanych na FB

 • Zdjęć 3D nie można edytować. Jeśli edytujesz zdjęcie, korzystając z aplikacji na Facebooku, komputerze lub jeszcze innej, możesz nie mieć możliwości przekształcenia go w zdjęcie 3D na Facebooku.
 • Jeśli chcesz udostępnić zdjęcie 3D, nie możesz dodać kilku zdjęć do swojego posta. Naraz możesz udostępnić tylko jedno zdjęcie 3D w swoim poście.
 • W chwili obecnej zdjęć 3D nie można dodawać do albumu na Facebooku.
 • Jeśli publikujesz zdjęcie 3D z poziomu strony na Facebooku, to pamiętaj, że w chwili obecnej nie można promować zdjęć 3D (ani stosować ich w reklamach na FB).

Więcej artykułów na temat Facebooka

Więcej artykułów oraz instrukcji krok po kroku związanych z obsługą Facebook znajdziesz w naszej pomocy:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie