Jak włączyć ciemny motyw na Facebooku?

Wielu użytkowników najpopularniejszego serwisu społecznościowego z utęsknieniem wyczekuje na ciemny motyw na Facebooku. Firma stopniowo wdraża nowy efekt kolorystyczny, więc jest on dostępny u wybranych użytkowników korzystających z systemu iOS. Sprawdź, czy Ty również możesz korzystać z trybu dark mode na Facebooku.

SPIS TREŚCI

Zalety ciemnego motywu na Facebooku

Tryb ciemny na Facebooku ma niezaprzeczalne plusy. Użytkownicy, którzy czekają na jego wdrożenie w każdym urządzeniu wymieniają:

 • Przyjazność dla wzroku. Dla wielu użytkowników ciemna wersja serwisu mniej męczy oczy. Ciemne interfejsy są bardziej przyjazne dla oczu – zwłaszcza o zmroku. Jasna wersja jest z kolei lepsza dla Twoich oczu, jeśli z serwisu korzystasz za dnia lub przy jasnym oświetleniu. Wybierz ten motyw, jeśli korzystasz z serwisu późną porą.
 • Energooszczędność. Tryb ciemny uważa się za energooszczędny, co znacząco wpływa na przedłużenie czasu pracy baterii w telefonie. Ma to znaczenie zwłaszcza w modelach ekranów typu OLED i AMOLED. Zależność jest mniejsza w ekranach typu LCD.
 • Elegancki wygląd. Miłośnicy ciemnego motywu na Facebooku uważają, że jest on przyjemniejszy w odbiorze, estetyczny i wygląda na bardziej profesjonalny.

Jak włączyć ciemny motyw na Facebooku?

Nie każdy ma możliwość włączenia ciemnego trybu na swoim koncie FB. Jeśli należysz do szczęśliwców, którym serwis umożliwił wcześniejsze użytkowanie trybu dark mode, to uda Ci się go włączyć w bardzo prosty sposób. Sprawdź, czy masz taką opcję w swoim androidzie:

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku na telefonie.
 2. Kliknij symbol w prawym dolnym rogu ekranu, aby rozwinąć menu. Następnie odszukaj i zaznacz opcję: Tryb ciemny.
  Motyw ciemny na Facebooku
 3. Włącz tryb ciemny w aplikacji.
  Motyw ciemny na Facebooku

Jak włączyć tryb ciemny w Messengerze?

Ciemny motyw na Messengerze – w przeciwieństwie do konta na Facebooku – jest już dostępny dla wszystkich użytkowników. Jego włączenie jest bardzo proste.

 1. Uruchom Messengera na swoim telefonie.
 2. Kliknij na ikonkę ze swoim awatarem w lewym górnym rogu.
 3. Kliknij przycisk: Tryb ciemny.
  Tryb ciemny Messenger
 4. Włącz tryb ciemny na Messengerze.
  Tryb ciemny messenger
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie