Korzystasz z Facebooka, LinkedIna, TikToka, publikujesz reklamy w Google Ads lub na Twitterze? Certyfikat rezydencji podatkowej będzie Ci potrzebny przy rozliczaniu podatków za usługi reklamowe nabywane u zagranicznych kontrahentów. To dokument, który może zabezpieczyć Cię przed podwójnym opodatkowaniem usług reklamowych. Zobacz, na co zwracać uwagę podczas kompletowania dokumentów i pobierz aktualne certyfikaty rezydencji podatkowej dla popularnych serwisów, z których korzystasz.
SPIS TREŚCI
- Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej?
- Certyfikat rezydencji podatkowej – Facebook
- Certyfikat rezydencji podatkowej – LinkedIn
- Certyfikat rezydencji podatkowej – TikTok
- Starsze certyfikaty rezydencji podatkowej innych platform
Chcesz skutecznie reklamować swoją firmę? Sprawdź, jak reklama internetowa wpłynie na rozpoznawalność Twojej marki!
Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej?
Certyfikat rezydencji podatkowej jest dokumentem, który zaświadcza o miejscu zamieszkania lub siedzibie podatnika. Wydaje się go w celu weryfikacji, w którym kraju należy odprowadzić podatek od wykupionych usług. Dokument musi zawierać datę wystawienia oraz czas, w którym obowiązuje, a także dane firmy i jej siedzibę. Posiadanie aktualnego certyfikatu pozwala uniknąć podwójnego opodatkowania usługi, którą nabyliśmy i nieprzyjemności w razie kontroli skarbowej w siedzibie naszej firmy.
Wszystkie opisane firmy wydają certyfikaty rezydencji podatkowej na początku roku kalendarzowego. Teraz nie musisz ich szukać – przygotowaliśmy dla Ciebie wszystkie aktualne certyfikaty dla opisanych podmiotów.
Przed rokiem 2019 organy podatkowe w Polsce uznawały jedynie oryginały certyfikatów lub kopie dokumentów, poświadczone za zgodność z oryginałem przez notariusza. Dobrą wiadomością dla przedsiębiorców była zmiana, wprowadzona przez ustawodawcę 1 stycznia 2019 roku. Od tego momentu możemy bezpiecznie posługiwać się kopią certyfikatu rezydencji podatkowej i przedstawiać ją w celu potwierdzenia siedziby kontrahenta. Kopia certyfikatu rezydencji podatkowej dotyczy niektórych usług niematerialnych (w tym usług reklamowych, które nabywamy w ramach współpracy z serwisami społecznościowymi) i jest uznawana, jeśli Twoje wydatki na usługi niematerialne (w tym usługi reklamowe) w danym roku kalendarzowym nie przekraczają 10 000 zł.
Certyfikat rezydencji podatkowej – Facebook
Certyfikat Facebooka pozwoli Ci uniknąć konsekwencji w postaci podwójnego opodatkowania usług reklamowych. Według najnowszych przepisów podatkowych certyfikat może być przechowywany w firmie w wersji elektronicznej. Warto zabezpieczyć się na wypadek kontroli skarbowej i posiadać w siedzibie swojej firmy certyfikaty z obecnego kalendarzowego oraz minionych lat, w których korzystaliśmy z usług Facebooka. Zabezpiecz się na wypadek kontroli i pobierz dokument, który dla Ciebie przygotowaliśmy.
Pobierz tutaj:
- Certyfikat rezydencji podatkowej Facebook na 2024
- Certyfikat rezydencji podatkowej Facebook na 2023
- Certyfikat rezydencji podatkowej Facebook na 2022
- Certyfikat rezydencji podatkowej Facebook na 2021
- Certyfikat rezydencji podatkowej Facebook na 2020
- Certyfikat rezydencji podatkowej Facebook na 2019
Chcesz skontaktować się z konsultantem Facebooka? W naszej pomocy opisaliśmy w jaki sposób możesz skontaktować się z przedstawicielem portalu Facebook (np. w sprawie płatności za kampanie reklamowe).
Certyfikat rezydencji podatkowej – LinkedIn
Korzystanie z serwisu LinkedIn przez firmy w celu promocji marki, budowania wizerunku eksperta na rynku i rekrutacji kandydatów do pracy jest dziś na porządku dziennym w firmach na całym świecie. Korzystając z szerokiego spektrum możliwości serwisu trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z płatnych funkcji kont biznesowych (np. z usług reklamowych) wiąże się z koniecznością rozliczania podatku, a więc wymagane będzie pobranie aktualnego certyfikatu.
Pobierz tutaj:
- Certyfikat rezydencji podatkowej LinkedIn 2024
- Certyfikat rezydencji podatkowej LinkedIn 2023
- Certyfikat rezydencji podatkowej LinkedIn 2022
- Certyfikat rezydencji podatkowej LinkedIn 2021
- Certyfikat rezydencji podatkowej LinkedIn na 2020
- Certyfikat rezydencji podatkowej LinkedIn na 2019
Certyfikat rezydencji podatkowej – TikTok
Rosnąca popularność TikToka sprawia, że coraz więcej film zaczyna się reklamować na tej platformie. To miejsce, w którym przede wszystkim łatwo jest dotrzeć do najmłodszych pokoleń, które częściej wybierają TikToka niż Facebooka. By korzystać z możliwości reklamowych na TikToku, przyda Ci się certyfikat rezydencji podatkowej. Aktualny dokument znajdziesz poniżej.
Pobierz tutaj:
Starsze certyfikaty podatkowe pozostałych platform
Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz certyfikatów podatkowych z poprzednich lat z innych platform, niżej znajdziesz starsze dokumenty wystawione przez Twitter, Google, Microsoft i Adobe.
Certyfikat rezydencji podatkowej – Twitter
Mikroblogowanie na Twitterze jest często praktykowane przez firmy, które szukają nowych środków skutecznej komunikacji ze swoimi odbiorcami i chcą zwiększyć ich zainteresowanie swoimi usługami. To świetne medium do kierowania ruchu na swoją witrynę internetową i budowania świadomości marki. Często publikowane, przemyślane tweety mogą zbudować wokół marki duże grono zaangażowanych i wiernych klientów. Korzyści z korzystania z platformy są niezaprzeczalne, jednak firmy pragnące korzystać z Twitter Ads muszą zaopatrzyć się w certyfikat rezydencji.
Certyfikat rezydencji podatkowej – Google
Z kampanii Google Ads korzysta już niemal każda firma, która chce zaistnieć ze swoimi usługami w świadomości internautów. To popularne narzędzie zarówno wśród niewielkich firm, jak i globalnych marek, pozwalające na zdobywanie nowych klientów w ramach swojego budżetu. Dzięki nim możemy idealnie targetować reklamy i uzyskać cel biznesowy, na którym nam zależy. Więcej informacji: czym jest reklama Google Ads i jak ją konfigurować?
Pobierz tutaj:
- Certyfikat rezydencji podatkowej Google 2021
- Certyfikat rezydencji podatkowej Google 2020
- Certyfikat rezydencji podatkowej Google 2019
Certyfikat rezydencji podatkowej – Microsoft
Microsoft ma w swojej ofercie liczne udogodnienia dla wszystkich przedsiębiorców: począwszy od małych firm, kończąc na wielkich korporacjach. Z systemów operacyjnych i oprogramowania biurowego Microsoftu (np. popularnego Office 365) korzystają dziś miliony przedsiębiorców.
Pobierz tutaj:
Certyfikat rezydencji podatkowej – Adobe
Adobe to jeden z najpopularniejszych producentów aplikacji i oprogramowań dla twórców. Amerykańskie przedsiębiorstwo tworzy oprogramowania graficzne dla systemów macOS i Windows, a swoje usługi kierują do fotografów, grafików, projektantów i innych twórców.
Pobierz tutaj:
Czytaj więcej
- Kody PKD dla specjalistów z branży IT
- Sprawdzanie płatnika VAT
- Rejestracja jako płatnik VAT-EU
- Biała lista podatników VAT
- Kontakt z ZUS
- Niedziele handlowe 2024. Kiedy wypadają niedziele handlowe?