Co to jest reklama Google Ads (dawniej AdWords)?

Czym są reklamy wyszukiwarki Google Ads?

Google Ads (kiedyś Google Adwords), to system reklamowy firmy Google umożliwiający wyświetlanie reklamy tekstowej i produktowej w wyszukiwarce, reklamy graficzne (banerowe) w sieci reklamowej Google Display Network oraz reklamy wideo w portalu YouTube.

Czego dotyczy usługa Reklama Google Adwords w home.pl?

Usługa Reklama Google Ads (Adwords) od home.pl dotyczy reklamy tekstowej w wyszukiwarce Google. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z reklamy tekstowej w Google Ads, Twoja strona będzie wyświetlać się na pierwszej, drugiej, trzeciej albo czwartej pozycji w Google, oznaczona hasłem (Reklama).

Tekstowa reklama Google Ads określana jest również jako „linki sponsorowane w Google” bądź „reklama płatna w Google”.

Przykładowa reklama tekstowa Google Ads w wynikach wyszukiwarki Google

Prawidłowe konfigurowanie reklamy tekstowej Google Ads (Adwords)

Konfigurowanie reklamy tekstowej Google Ads polega na określeniu odpowiednich dla danej strony WWW fraz kluczowych (słów najlepiej określających branżę i tematykę firmy/strony). Po wpisaniu frazy kluczowej w wyszukiwarkę, użytkownik zobaczy reklamę Twojej strony na pierwszych czterech pozycjach w wynikach wyszukiwania Google. Zadaniem specjalisty home.pl jest stworzenie atrakcyjnej treści reklamowej, która wyświetli się jako opis strony internetowej i zachęci użytkownika Google do wejścia na Twoją witrynę.

WAŻNE! Podczas tworzenia treści reklamowej Google Ads zabronione jest używanie wykrzykników, oraz używanie CAPSLOCKA.

Jak jest rozliczany koszt reklamy tekstowej Google Ads?

Reklama tekstowa Google Ads (Adwords) w wyszukiwarce jest rozliczana w systemie PPC (Pay Per Click). Oznacza to, że w ramach budżetu reklamowego przeznaczanego na daną kampanię tekstową w wyszukiwarce, opłata pobierana jest jedynie w przypadku, kiedy użytkownik kliknie w reklamę. Czyli płacisz tylko za fizyczne wejścia na Twoją stronę.

Przykładowe wyniki wyszukiwarki Google z reklamą Google Ads

Komu wyświetli się Twoja reklama Google Ads?

Nasz specjalista Google Ads skonfiguruje reklamę Twojego biznesu tak, aby wyświetlała się ona użytkownikom z określonej przez Was wspólnie grupy odbiorców (czyli potencjalnych klientów). Odpowiednie dobranie fraz kluczowych (czyli zapytań, jakie wpisują użytkownicy w wyszukiwarce) wpływa na pozyskiwanie wartościowego ruchu na stronie, gdyż reklama tekstowa Google Ads przyciąga wówczas na stronę tylko użytkownika zainteresowanego Twoimi produktami, lub usługami.

Jak szybko pojawi się reklama Google Ads?

Kampania tekstowa Google Adwords (Ads) jest obecnie jedną z najszybszych form marketingu internetowego w wyszukiwarkach. Po uruchomieniu reklamy Google Ads przez naszego specjalistę Twoja strona wyświetli się na pierwszych pozycjach już po 24 godzinach.

Jakie są rodzaje reklamy w sieci reklamowej Google Ads?

  • Google Ads Search czyli tekstowe reklamy w wyszukiwarce Google. W ofercie home.pl znajdziesz ją pod nazwą Google AdWords – kliknij i sprawdź ofertę.
  • Google Display Network czyli reklama banerowa umożliwiająca wyświetlanie reklamy graficznej na stronach WWW i w aplikacjach.
  • Google Shopping czyli kampanie produktowe Google pozwalają na prezentowanie wybranych lub wszystkich produktów z Twojego sklepu bezpośrednio w wyszukiwarce Google. W ofercie home.pl znajdziesz ją pod nazwą Zakupy Google – kliknij i sprawdź ofertę.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Jak zareklamować firmę w Internecie?

Mamy na to patent. Wiemy jak zareklamować Twoją firmę w Internecie. Zobacz, jak wiele może Ci dać skuteczna reklama.

Reklama internetowa Sprawdź ofertę

Bądź na szczycie wyników wyszukiwań

Miej pewność, że klienci Cię zauważą dzięki Google Ads.