Jak sprawdzić płatnika VAT?

Szybki hosting dla WordPressa

Jak sprawdzić płatnika VAT?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój kontrahent z Unii Europejskiej jest płatnikiem VAT, skorzystaj z wyszukiwarki VIES UE. Jest to system wymiany informacji o podmiotach VAT, w których możesz otrzymać informację na temat aktywności numeru VAT konkretnej firmy.

  1. Aby zweryfikować swojego kontrahenta, wejdź na stronę: wyszukiwarka VIES UE.
  2. Uzupełnij pola: Państwo Członkowskie i Numer VAT, wpisując dane kontrahenta, którego chcesz sprawdzić. Wypełnij również pola: Państwo Członkowskie Pytającego i Numer VAT, wpisując w te miejsca swoje dane.
  3. Kliknij przycisk: Weryfikuj. Po wykonaniu poleceń wyświetli się informacja, czy numer NIP Twojego kontrahenta jest ważny.
    Jak sprawdzić płatnika VAT? Wyszukiwarka VIES UE

Czym jest wyszukiwarka VIES?

System VIES jest wyszukiwarką Komisji Europejskiej, pozwalającą na zweryfikowanie statusu podatkowego firmy, z którą chcemy współpracować. Informacje, których szukamy są pozyskiwane z krajowych baz danych VAT. Wyniki wyszukiwania są wyświetlane w prostej formie: informacja o VAT UE istnieje (numer aktywny) lub nie istnieje (numer nieaktywny).

Dzięki systemowi można uzyskać sprawdzone informacje, czy nasz kontrahent ma firmę zarejestrowaną jako prowadząca handel na terenie Unii Europejskiej.

Więcej artykułów biznesowych dla przedsiębiorców

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie