Tryb znikających wiadomości na Messengerze. Jak włączyć Vanish Mode?

Facebook wprowadza na swoich komunikatorach nową, ciekawą funkcjonalność znaną użytkownikom z konkurencyjnego Snapchata: tryb znikających wiadomości. Vanish mode pozwala na przesyłanie wiadomości, które znikną po zamknięciu chatu. Nowa funkcja natychmiast wzbudziła spore zainteresowanie internetowej społeczności. Na czym polega tryb znikających wiadomości i jak go włączyć?

SPIS TREŚCI

Co to jest tryb znikających wiadomości (Vanish Mode)?

Tryb znikających wiadomości jest już znany społeczności Facebooka w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i Peru. Teraz nowa funkcjonalność jest wprowadzana również w Polsce. Vanish mode kojarzy się z możliwościami, który daje użytkownikom platforma Snapchat – wiadomości znikają po odczytaniu ich przez odbiorcę.
Tryb Vanish mode - znikające wiadomości na messengerzeUruchomienie trybu znikających wiadomości pozwala na przesłanie zdjęć, wiadomości tekstowych czy głosowych z pewnością, że nie zachowają się one w archiwum rozmowy. Po zamknięciu chatu wszystkie wysłane w tym trybie wiadomości zostaną automatycznie skasowane. Vanish mode uruchomisz podczas trwającej konwersacji (wówczas część rozmowy, która będzie prowadzona w tym trybie zostanie automatycznie skasowana po zamknięciu czatu).

Aby zasygnalizować użytkownikom uruchomienie trybu znikających wiadomości, aplikacja będzie się wyświetlać w trybie ciemnym.

Czy na Messengerze widać zrzut ekranu?

Użytkownicy, którzy rozmawiają w trybie znikających wiadomości zostaną powiadomieni, jeśli uczestnik czatu wykona zrzut ekranu lub zacznie nagrywać zawartość czatu. Jest to zabezpieczenie, które ma chronić prywatność użytkowników Messengera. Po wyłączeniu trybu zrzuty ekranu przestaną być widoczne dla Twojego rozmówcy

Facebook zachęca do raportowania nadużyć w związku z trybem znikających wiadomości. Jeśli w Twojej ocenie Twój rozmówca wysłał w tym trybie wiadomość, której nie powinien wysyłać, zgłoś to niezwłocznie w serwisie – wiadomość jest dostępna do wglądu przez 1 godzinę od zniknięcia.

Jak włączyć tryb znikających wiadomości na Messengerze?

Włączenie trybu znikających wiadomości na Messengerze jest bardzo proste. Aby uruchomić tryb Vanish Mode, postępuj według instrukcji:

 1. Rozpocznij konwersację z wybranym przez siebie użytkownikiem.
 2. Upewnij się, że na górnej belce masz dostępne imię użytkownika, z którym piszesz. Jeżeli jeszcze nie prowadziłeś z nim rozmowy – dotknij w prawym górnym rogu suwaka z kłódką. Jest to niezbędne do uruchomienia korespondencji szyfrowanej.
 3. Dotknij imienia użytkownika i przejdź do szczegółów konwersacji. W oknie z ustawieniami przejdź do zakładki „Więcej działań”, a następnie wybierz „Przejdź do tajnej konwersacji”.
 4. Powyższe działanie uruchomi nową, tajną konwersację w historii chatów na Messengerze. Aby skonfigurować znikające wiadomości, przejdź do nowego chatu, kliknij na imię użytkownika i wybierz opcję Znikające wiadomości. W tym miejscu ustaw po jakim czasie treści mają zostać automatycznie usunięte.
 5. Pamiętaj, że domyślnie treść zostanie usunięta po odczytaniu jej przez drugiego użytkownika, dlatego ustaw ten parametr na odpowiednim poziomie – tak, aby odbiorca miał wystarczająco dużo minut, aby się zapoznać z chatem. Jeśli chcesz wyświetlić szczegółowe informacje związane z funkcjonalnością, kliknij przycisk znajdujący się na dole ekranu: Dowiedz się więcej.
  Tryb znikających wiadomości messenger
 6. Pamiętaj! Każdy rozmówca zostanie powiadomiony o wykonanym zrzucie ekranu w trybie znikających wiadomości.
  Tryb znikających wiadomości messenger
Nad wprowadzeniem nowej funkcji pracuje również Instagram. Już niedługo również w tym serwisie będziemy mogli wysyłać spontaniczne wiadomości, które znikną zaraz po zamknięciu czatu.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie