Certyfikat SSL przy obsłudze poczty e-mail

Co to jest SSL?

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW.

Certyfikat SSL (połączenie SSL) zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Za pomocą SSL mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera ftp, strony WWW itp.

Wykorzystanie SSL w połączeniach sieciowych, zapewnia bezpieczną komunikację pomiędzy aplikacjami użytkownika, a serwerem docelowym, z którym następuje połączenie. Certyfikat SSL znajdzie więc zastosowanie podczas przeglądania stron internetowych, wysyłania i odbierania poczty e-mail czy korzystania z komunikatorów internetowych oraz przy wszelkiego rodzaju innych operacjach, kiedy dochodzi do wymiany (przesyłania) danych.

Poradnik wideo: Czym jest certyfikat SSL i gdzie należy go stosować?

Zamów tani certyfikat SSL już dziś. Zadbaj o bezpieczeństwo swojej strony WWW, poczty e-mail, danych użytkowników. Zarejestruj SSL w home.pl i kontroluj wszystkie usługi z jednego Panelu klienta. Kliknij i przejdź do oferty aby zamówić certyfikat SSL.

SSL w poczcie e-mail

Bezpieczne połączenie SSL podczas korzystania z poczty e-mail, zabezpiecza użytkownika poczty podczas jej wysyłania i odbierania, eliminując ryzyko przechwycenia i odczytania korespondencji przez, np. aplikacje szpiegujące.

Zabezpieczenie poczty e-mail nie oznacza, że wiadomość zostanie wysłana zakodowana specjalnym szyfrem i jej adresat będzie miał problem z jej odczytem. Certyfikat SSL działa na etapie wysyłania i odbierania poczty, szyfrując ją w newralgicznych momentach, przez potencjalnym przechwyceniem.

Certyfikat SSL zabezpiecza więc dane nadawcy wiadomości, podczas aktywnego połączenia pomiędzy Klientem poczty (aplikacją) a serwerem poczty.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić konfigurację programów pocztowych z użyciem certyfikatu SSL.

Czy potrzebuję certyfikatu SSL?

Certyfikat SSL nie jest elementem niezbędnym do działania poczty e-mail, jednak jest coraz bardziej pożądany w jej obsłudze, szczególnie przez duże firmy dostarczające rozwiązania poczty e-mail, ale także w kontekście bezpieczeństwa danych użytkowników poczty.

Certyfikaty SSL są zamawiane dla konkretnych domen, w ramach których tworzone są skrzynki pocztowe. Jako użytkownik poczty, skorzystasz z połączenia SSL dla zabezpieczenia swoich danych i korespondencji.

Jego używanie w odniesieniu do domen, jest dziś pożądane przez wielu dostawców usług online. Prym wiedzie tu firma Google, która od dłuższego czasu jasno komunikuje użytkownikom Internetu, że posiadanie SSL na stronie WWW to inwestycja która szybko się zwróci. Najlepszym dowodem na to jest informowanie użytkowników Google Chrome o tym, że wchodzą na strony niezabezpieczone. Google Chrome oraz inne przeglądarki. Połączenie szyfrowane https:// to już praktycznie standard.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo poczty i swoją wiarygodność w sieci?

Certyfikat SSL w obsłudze poczty e-mail ma nie tylko za zadanie chronić korespondencję i dane konta. Zwiększa wiarygodność domeny, a co za tym idzie, ma znaczący wpływ na to jak nasze konta e-mail postrzegane są przez zewnętrzne serwery pocztowe. Co może wpłynąć też na to, czy nasza korespondencja dotrze do adresata czy zostanie potraktowana jako spam.

Jak więc realnie wpłynąć na bezpieczeństwo i status nasze poczty? Rozwiązanie jest bardzo proste i dostępne w ofercie home.pl. Jeśli zdecydowałeś się korzystać z poczty e-mail we własnej domenie, np. moja-firma.pl, zarejestruj dla swojej domeny certyfikat SSL. Niezależnie od tego jaki rodzaj certyfikatu wybierzesz, od chwili jego wydania i instalacji na serwerze, będziesz mógł korzystać z bezpiecznego połączenia SSL dla swojej poczty e-mail, przede wszystkim we wszelkiego rodzaju klientach poczty (programach do obsługi poczty, np. na komputerze, w telefonie, tablecie).

Kiedy nie potrzebuję SSL dla poczty?

Certyfikat SSL, o czym wspomnieliśmy wyżej, nie jest warunkiem działania poczty. Jeśli dodatkowo nie korzystasz z aplikacji do jej obsługi, a korespondencję e-mail prowadzisz jedynie za pomocą serwisu poczta.home.pl, zakup certyfikatu nie będzie konieczny.

Konfiguracja serwisu poczta.home.pl jest przygotowana i obsługiwana w taki sposób, aby przesyłane i wprowadzone dane (np. dane konta e-mail) były zawsze odpowiednio zabezpieczone, a nadawca wiadomości (Twoja domena oraz aplikacja poczty) była postrzegana jako wiarygodne źródło wiadomości e-mail.

Jeśli pocztę e-mail obsługujesz przez serwis poczta.home.pl, certyfikat SSL nadal możesz użyć do ochrony swojej strony WWW.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.