Jakie korzyści oferuje certyfikat SSL?

W przypadku stron WWW, które nie korzystają z certyfikatu SSL, formularze oraz inne informacje przesyłane są do serwera przez sieć Internet otwartym tekstem, który stosunkowo łatwo przechwycić (szczególnie w sieci lokalnej).

Przykładowo, kiedy podajemy na stronach internetowych poufne informacje, takie jak:

  • loginy i hasła,
  • dane osobiste,
  • numery kart kredytowych,
  • hasła jednorazowe,

Poradnik wideo: Czym jest certyfikat SSL i gdzie należy go stosować?

Zamów certyfikat SSL już dziś. Zadbaj o bezpieczeństwo swojej strony WWW, poczty e-mail, danych użytkowników. Zarejestruj SSL w home.pl i kontroluj wszystkie usługi z jednego Panelu klienta. Kliknij i przejdź do oferty aby zamówić certyfikat SSL.

Istnieje niebezpieczeństwo, że zostaną one przechwycone przez osoby niepowołane i tym samym mogą zostać wykorzystane do celów niezgodnych z pierwotnym przeznaczeniem. Aby zabezpieczyć się przed takim działaniem, administrator serwisu WWW powinien zdecydować się na zabezpieczenie swojej strony certyfikatem SSL. Technologia SSL pozwala zaszyfrować przesyłane informacje, a dzięki temu dane transmitowane przez sieć Internet są bezpieczne, niezmienione… i bezużyteczne w przypadku przechwycenia ich przez atakującego. Dzięki certyfikatowi SSL Twoi klienci mogą czuć się bezpiecznie.

Sprawdź, jak internauta może sprawdzić wiarygodność Twojej witryny internetowej w przeglądarkach: Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox, Safari i Opera.

SSL – to nie 3 magiczne literki

SSL (Secure Socket Layer) to zbiór technologii odpowiedzialnych za szyfrowanie przesyłanych danych. SSL jest powszechnie wykorzystywany do zabezpieczania serwerów WWW zbierających, przetwarzających i udostępniających wrażliwe informacje.

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Intencją twórców SSL było zaprojektowanie protokołu uniwersalnego, tak aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne (HTTP, FTP, telnet itp.).

Oznacza to, że za pomocą SSL mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera FTP, strony WWW itp. Dzięki swojej skuteczności oraz prostej obsłudze certyfikat SSL bardzo szybko znalazł zastosowanie zwłaszcza przy zabezpieczaniu transakcji realizowanych w bankowości elektronicznej, podczas aukcji internetowych oraz w systemach płatności on-line.

Certyfikat SSL w przeglądarce internetowej

Obsługa certyfikatów SSL jest wbudowana we wszystkie najpopularniejsze przeglądarki internetowe. Istnieje kilka wyróżników, dzięki którym możemy odróżnić stronę WWW zabezpieczoną certyfikatem SSL od tej niezabezpieczonej. Na początek warto zwrócić uwagę na to, czy adres serwera w pasku adresu rozpoczyna się od https:// – czyli pojawia się dodatkowo literka „s” w standardowym przedrostku „http://”. Cechą charakterystyczną strony zabezpieczonej certyfikatem SSL jest także symbol kłódki, który widoczny jest w przeglądarce i symbolizuje, iż dana strona WWW jest bezpieczna.

Więcej rozwiązań
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.