Certyfikat SSL, dla jakich adresów domeny będzie on działał?


 

Certyfikat SSL dla wszystkich domen z wyjątkiem funkcjonalnych i regionalnych – które adresy będą szyfrowane?

Jeśli certyfikat SSL został zakupiony dla adresu (podczas zamówienia została podana nazwa domeny w formie):

 • www.twojadomena.pl – szyfrowanie będzie obejmowało adres z przedrostkiem “www (“www.twojadomena.pl”) oraz bez niego (“twojadomena.pl”),
 • *.twojadomena.pl – szyfrowanie będzie obejmowało adres domeny głównej (“twojadomena.pl” i “www.twojadomena.pl”) oraz wszystkie adresy utworzonych subdomen w podanej domenie (np. “sklep.twojadomena.pl”, “blog.twojadomena.pl”),
 • twojadomena.pl – szyfrowanie będzie obejmowało adres bez przedrostka “www.” czyli tylko “twojadomena.pl”.

WAŻNE! Jeśli zamówiłeś certyfikat SSL z kategorii homeSSL dla subdomeny np. “www.to.jest.twojadomena.pl”, to szyfrowanie będzie obejmowało zarówno adres z przedrostkiem “www.” jak i bez niego. Natomiast w przypadku zamówienia certyfikatu SSL z kategorii Symantec SSL to szyfrowaniem objęta zostanie tylko określona podczas zamówienia subdomena, czyli certyfikat SSL zamówiony dla subdomeny: “www.to.jest.twojadomena.pl” będzie działać tylko dla adresu z przedrostkiem “www.”, nie będzie działać dla subdomeny bez przedrostka “www.” oraz dla subdomen dalszych rzędów (np. “www.sklep.to.jest.twojadomena.pl”).

W przypadku certyfikatów SSL z kategorii Symantec SSL, jeśli podczas zamówienia certyfikatu SSL podasz adres domeny z przedrostkiem “www.”, np. “www.twojadomena.pl”, to zabezpieczony zostanie zarówno adres z przedrostkiem “www” jak i bez niego. Jeśli jednak zamówisz certyfikat bez przedrostka “www.”, np. dla domeny “twojadomena.pl”, to szyfrowanie nie będzie obejmowało adresu z przedrostkiem “www”. W przypadku subdomen i certyfikatów Symantec SSL zabezpieczony zostanie dokładnie taki adres domeny, który zostanie podany podczas zamówienia.

Certyfikat SSL dla domen funkcjonalnych (np. *.info.pl, *.edu.pl) i regionalnych – które adresy będą szyfrowane?

Jeśli certyfikat SSL został zakupiony dla adresu (podczas zamówienia została podana nazwa domeny w formie):
 • jeśli podczas zamawiania certyfikatu podasz adres domeny z przedrostkiem “www”, np. www.twojadomena.com.pl, www.twojadomena.net.pl, www.twojadomena.org.pl – to szyfrowanie będzie obejmowało adresy zarówno z przedrostkiem “www” jak i bez przedrostka, np. “twojadomena.com.pl” oraz “www.twojadomena.com.pl”.
 • jeśli podczas zamawiania certyfikatu podacz adres domeny bez przedrostka “www”, np. “twojadomena.edu.pl“, “twojadomena.gov.pl“, “twojadomena.info.pl” – szyfrowanie będzie obejmowało adresy bez przedrostka “www.”, czyli “twojadomena.edu.pl”.

WAŻNE! W przypadku certyfikatów SSL z kategorii homeSSL nie ważne jest w jakiej formie podasz adres domeny podczas zamówienia (z przedrostkiem “www.” lub bez przedrostka “www.”), ponieważ zabezpieczone zawsze zostaną dwie formy adresów.

W przypadku certyfikatów z kategorii Symantec SSL sugerujemy podawać adresy domen z przedrostkiem “www.” podczas zamówienia, ponieważ wtedy szyfrowanie SSL będzie obejmowało adresy zarówno z przedrostkiem “www.” jak i bez niego. Jeśli jednak podasz adres domeny bez przedrostka “www.” to zabezpieczony zostanie tylko adres bez “www.”. Zasada ta nie dotyczy subdomen! W przypadku subdomen i certyfikatów Symantec SSL zabezpieczony zostanie dokładnie taki adres domeny, który zostanie podany podczas zamówienia.

Certyfikat SSL typu Wildcard – które adresy będą szyfrowane?

Certyfikat typu Wildcard pozwala szyfrować dowolną liczbę subdomen w domenie, dla której zakupiony został certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o certyfikatach Wildcard.
Przykład: Jeśli masz domenę “twojadomena.pl” i zakupisz dla niej certyfikat SSL typu Wildcard (kupując certyfikat musisz podać adres domeny poprzedzając go znakiem gwiazdki i kropki (“*.twojadomena.pl”), to ten certyfikat SSL będzie zabezpieczał takie adresy jak:
 • twojadomena.pl,
 • www.twojadomena.pl,
 • oraz wszystkie subdomeny drugiego rzędu, czyli np.:
  • sklep.twojadomena.pl,
  • sklep2.twojadomena.pl,
  • blog.twojadomena.pl,
  • innanazwasubdomeny.twojadomena.pl,
  • itd…
Certyfikat SSL typu Wildcard nie będzie natomiast szyfrował danych dla domen trzeciego i kolejnych rzędów, np. “www.pierwsza.twojadomena.pl”, “domenatrzeciegorzedu.pierwsza.twojadomena.pl”.
WAŻNE! Pamiętaj, że certyfikaty SSL typu Wildcard szyfrują dane dla subdomen bez przedrostka “www.” (np. dane będą szyfrowane dla “sklep.twojadomena.pl”, ale nie będą szyfrowane dla “www.sklep.twojadomena.pl”).

Inne ważne informacje

 1. Certyfikat SSL możesz wykupić na okres od 1 roku do 5 lat. Pamiętaj, że od dnia wydania certyfikatu przez firmę certyfikującą rozpoczyna się liczenie abonamentu za certyfikat SSL. Dlatego powinieneś jak najszybciej zainstalować certyfikat na serwerze w home.pl.
 2. Pamiętaj, że na jednym serwerze możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL! Jeśli zatem posiadasz na swoim serwerze w home.pl kilka domen, to dla każdej z nich będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji wielu certyfikatów SSL.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub