- SSL dla wszystkich domen z wyjątkiem funkcjonalnych i regionalnych – które adresy będą szyfrowane?
- SSL dla domen funkcjonalnych (np. *.info.pl, *.edu.pl) i regionalnych – które adresy będą szyfrowane?
- Certyfikat SSL typu Wildcard – które adresy będą szyfrowane?
Poradnik wideo: Czym jest certyfikat SSL i gdzie należy go stosować?
SSL dla wszystkich domen z wyjątkiem funkcjonalnych i regionalnych – co będzie szyfrowane?
Jeśli certyfikat SSL został zakupiony dla adresu (podczas zamówienia została podana nazwa domeny w formie):
- www.twojadomena.pl – szyfrowanie będzie obejmowało adres z przedrostkiem “www” (“www.twojadomena.pl”) oraz bez niego (“twojadomena.pl”),
-
twojadomena.pl – szyfrowanie będzie obejmowało adres bez przedrostka “www”,
- *.twojadomena.pl – szyfrowanie będzie obejmowało adres domeny głównej (“twojadomena.pl” i “www.twojadomena.pl”) oraz wszystkie adresy utworzonych subdomen w podanej domenie (np. “sklep.twojadomena.pl”, “blog.twojadomena.pl”). UWAGA! Opisana w tym punkcie reguła dotyczy tylko certyfikatów SSL typu Wildcard.
WAŻNE! Jeśli zamówiłeś certyfikat SSL z kategorii homeSSL dla subdomeny np. “www.to.jest.twojadomena.pl”, to szyfrowanie będzie obejmowało zarówno adres z przedrostkiem “www.” jak i bez niego.
SSL dla domen funkcjonalnych (np. *.info.pl, *.edu.pl) i regionalnych – co będzie szyfrowane?
-
jeśli podczas zamawiania certyfikatu SSL podasz adres domeny z przedrostkiem “www”, np. www.twojadomena.com.pl, www.twojadomena.net.pl, www.twojadomena.org.pl – to szyfrowanie będzie obejmowało adresy zarówno z przedrostkiem “www” jak i bez przedrostka, np. “twojadomena.com.pl” oraz “www.twojadomena.com.pl”.
-
jeśli podczas zamawiania certyfikatu SSL podasz adres domeny bez przedrostka “www”, np. “twojadomena.edu.pl“, “twojadomena.gov.pl“, “twojadomena.info.pl” – szyfrowanie będzie obejmowało adresy bez przedrostka “www.”, czyli “twojadomena.edu.pl”.
WAŻNE! W przypadku certyfikatów SSL z kategorii homeSSL nie ważne jest w jakiej formie podasz adres domeny podczas zamówienia (z przedrostkiem “www.” lub bez przedrostka “www.”), ponieważ zabezpieczone zawsze zostaną dwie formy adresów.
Certyfikat SSL typu Wildcard – które adresy będą szyfrowane?
Przykład: Jeśli masz domenę “twojadomena.pl” i zakupisz dla niej certyfikat SSL typu Wildcard (kupując certyfikat musisz podać adres domeny poprzedzając go znakiem gwiazdki i kropki (“*.twojadomena.pl”), to ten certyfikat SSL będzie zabezpieczał takie adresy jak:
- mojadomena.pl,
- www.mojadomena.pl,
- oraz wszystkie subdomeny drugiego rzędu, czyli np.:
- sklep.mojadomena.pl,
- sklep2.mojadomena.pl,
- blog.mojadomena.pl,
- innanazwasubdomeny.mojadomena.pl,
- itd…
Inne ważne informacje o certyfikatach SSL
-
Certyfikat SSL możesz wykupić na okres od 1 roku do 2 lat. Pamiętaj, że od dnia wydania certyfikatu przez firmę certyfikującą rozpoczyna się liczenie abonamentu za certyfikat SSL. Dlatego powinieneś jak najszybciej zainstalować certyfikat na serwerze w home.pl.
-
Pamiętaj, że na jednym serwerze możesz zainstalować wiele certyfikatów SSL! Jeśli zatem posiadasz na swoim serwerze w home.pl kilka domen, to dla każdej z nich będziesz mógł zainstalować certyfikat SSL. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o instalacji wielu certyfikatów SSL.
Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL
Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.
Odbierz 25 zł do wydania na empik.com
Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com