Jak zainstalować kilka SSL na jednym hostingu?

W artykule znajdziesz informacje, jak zainstalować wiele SSL na nowej platformie home.pl.

SNI (ang. Server Name Indication) jest rozszerzeniem protokołu SSL/TLS, które umożliwia, m.in. uruchomienie wielu certyfikatów SSL w ramach jednego hostingu (serwera). Jest to równoznaczne z tym, że na jednym hostingu możliwe jest zainstalowanie wielu certyfikatów SSL dla różnych domen.

WAŻNE! Więcej informacji o dostępnych klasach certyfikatów SSL oraz różnicach między nimi znajdziesz w artykule: Typy certyfikatów – który jest najlepszy dla mnie? . Jeśli masz dodatkowe pytania dot. obsługi i wyboru SSL, zapraszamy do kontaktu: pomoc.home.pl/kontakt

Instalacja przebiega analogicznie do instalacji pierwszego certyfikatu SSL. Po zakończeniu procesu rejestracji, potwierdzenia i wydania certyfikatu, możliwa jest jego instalacja na wybranym hostingu.

Aby instalacja przebiegła prawidłowo, domena, dla której certyfikat SSL został wydany, musi być przypisana  do hostingu, na którym chcemy zainstalować wybrany certyfikat SSL.

WAŻNE! Wyjątek od przedstawionego procesu instalacji stanowi instalacja certyfikatów RapidSSL oraz TrueBusinessID (w tym ich odpowiedników WildCard). Certyfikaty te są wydawane analogicznie jak pozostałe SSL z oferty home.pl. Przy próbie instalacji nie są widoczne na liście dostępnych do zainstalowania certyfikatów. Jeśli posiadasz jeden ze wskazanych certyfikatów – skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby zlecić nam bezpłatną instalację certyfikatu SSL. Przejdź na stronę home.pl/kontakt, zadzwoń lub wyślij wiadomość.

Poradnik wideo: jak zainstalować certyfikat SSL na serwerze w home.pl?

Jak zainstalować kilka certyfikatów SSL na jednym hostingu (SNI)?

Kliknij tutaj, aby wyświetlić instrukcję instalacji certyfikatu SSL na serwerze w home.pl.

Gdy certyfikat SSL zostanie zainstalowany, możesz ponowić procedurę, aby dokonać instalacji kolejnych certyfikatów SSL na tym samym hostingu. Poprzednie certyfikaty nie zostaną nadpisane.
Korzystasz z poprzedniej platformy home.pl? Sprawdź:

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.