Jak zainstalować certyfikat SSL na hostingu w home.pl?


Znajdziesz tutaj instrukcje jak zainstalować certyfikat SSL na nowej platformie home.pl.

Rejestracja, zamówienie, potwierdzanie zamówienia i instalacja certyfikatów SSL opisane są w naszej bazie wiedzy:

Po zamówieniu i opłaceniu zamówienia na certyfikat SSL, należy w Panelu Klienta home.pl aktywować certyfikat SSL (podczas tego procesu wybierzesz domenę, która zostanie zabezpieczona za pomocą zakupionego certyfikatu SSL).

Dopiero po potwierdzeniu zamówienia na certyfikat SSL, właściwy certyfikat SSL zostanie wydany i będziesz mógł go zainstalować / uruchomić na serwerze.

Potwierdzenie zamówienia na certyfikat SSL polega na odebraniu wiadomości e-mai i kliknięciu linka, która znajduje się w tej odebranej wiadomości e-mail. Po potwierdzeniu zamówienia, będziesz mógł rozpocząć instalację certyfikatu SSL na wybranym serwerze (hostingu) w home.pl.

Poradnik wideo: jak zainstalować certyfikat SSL na serwerze w home.pl?

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Intencją twórców SSL było zaprojektowanie protokołu uniwersalnego, tak aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne (HTTP, FTP, telnet itp.).

Oznacza to, że za pomocą SSL mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera ftp, strony WWW itp. Dzięki swojej skuteczności oraz prostej obsłudze certyfikat SSL bardzo szybko znalazł zastosowanie zwłaszcza przy zabezpieczaniu transakcji realizowanych w bankowości elektronicznej, podczas aukcji internetowych oraz w systemach płatności online.

Jak działa certyfikat SSL?

W przypadku stron WWW, które nie korzystają z certyfikatu SSL, formularze oraz inne informacje przesyłane są do serwera przez sieć Internet otwartym tekstem, który stosunkowo łatwo przechwycić (szczególnie w sieci lokalnej). Jeśli serwer WWW ma zainstalowany certyfikat SSL do komunikacji z przeglądarką, wówczas informacja w obie strony (między serwerem WWW, a przeglądarką internetową) przesyłana jest przez sieć w sposób zaszyfrowany. Należy pamiętać, że szyfrowana jest transmisja danych tylko dla domeny, dla której certyfikat SSL został wystawiony (np. „https://www.twojadomena.pl”). Dla każdej Twojej domeny potrzebujesz osobnego certyfikatu. Dla subdomen potrzebujesz certyfikatu typu Wildcard.
W momencie nawiązania połączenia przez przeglądarkę internetową ze stroną WWW (np. pod adresem, „https://www.twojadomena.pl”) zabezpieczoną protokołem SSL, następuje ustalenie algorytmów oraz kluczy szyfrujących, które następnie są stosowane przy przekazywaniu danych między przeglądarką a serwerem WWW. Protokół SSL wykorzystuje do wstępnej fazy połączenia kryptografię asymetryczną (z kluczem publicznym), przy pomocy której uzgadniane są klucze symetryczne, stosowane później do szyfrowania danych.

Jak zainstalować certyfikat SSL na serwerze (hostingu) w home.pl?

 1. Po zalogowaniu do Panelu Klienta home.pl wybierz sekcję Usługi WWW.

  Panel Klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Usługi WWW

 2. Kliknij nazwę wybranej usługi, na której chcesz zainstalować certyfikat SSL (może być to hosting, sklep itp.).
  Panel Klienta home.pl - Usługi WWW - Kliknij nazwę wybranej usługi, na której chcesz zainstalować certyfikat SSL
 3. Na ekranie zostaną wyświetlone szczegółowe informacje na temat wybranej usługi. Znajdź sekcję Serwer WWW i kliknij Ustawienia -> Certyfikaty SSL w lewym dolnym rogu.
  Panel Klienta home.pl - Usługi WWW - Wybrana usługa - Serwer WWW - Ustawienia - Wybierz opcję Certyfikaty SSL
 4. Na ekranie zostaną wyświetlone certyfikaty SSL, które dostępne są do zainstalowania na wybranym serwerze. Kliknij Zainstaluj przy wybranym certyfikacie SSL, aby rozpocząć instalację, Jeśli na serwerze są zainstalowane inne certyfikaty SSL będą one wyszczególnione na ekranie.
  Aby certyfikat SSL mógł być zainstalowany, musi być wystawiony dla domeny, która przypisana jest do wybranego serwera. W przeciwnym wypadku, certyfikat SSL nie będzie wyświetlany na poniższym ekranie.
  Panel Klienta home.pl - Usługi WWW - Wybrana usługa - Serwer WWW - Ustawienia - Certyfikaty SSL - Kliknij przycisk Zainstaluj
 5. Na ekranie zostanie wyświetlone okno, w którym należy potwierdzić chęć instalacji wybranego certyfikatu SSL. Kliknij przycisk OK, aby wykonać instalację certyfikatu SSL.
  Panel Klienta home.pl - Usługi WWW - Wybrana usługa - Serwer WWW - Ustawienia - Certyfikaty SSL - Zainstaluj - Potwierdź chęć instalacji wybranego certyfikatu
 6. Po kliknięciu OK, certyfikat SSL zostanie zainstalowany na wybranym serwerze. Zostaniesz przekierowany do ekranu z listą wszystkich dostępnych certyfikatów na serwerze. Zainstalowane certyfikaty SSL zaznaczone są kolorem zielonym.
  Panel Klienta home.pl - Usługi WWW - Wybrana usługa - Serwer WWW - Ustawienia - Certyfikaty SSL - Przykładowy widok certyfikatu, który został zainstalowany
 7. Po zainstalowaniu pierwszego certyfikatu SSL, możesz zainstalować kolejny certyfikat SSL na tym samym serwerze (hostingu) dla innej domeny. W tym celu kliknij przycisk Zainstaluj przy kolejnym certyfikacie SSL i skorzystaj ponownie z powyższej instrukcji (wszystkie obecnie zainstalowane certyfikaty SSL na serwerze nie zostaną nadpisane).

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub