Jak zainstalować certyfikat SSL na hostingu przez Panel klienta?

Artykuł opisuje proces instalacji certyfikatu SSL w Panelu klienta serwisu beta.home.pl.

Po zamówieniu i opłaceniu zamówienia na certyfikat SSL, należy w Panelu klienta aktywować certyfikat SSL (podczas tego procesu wybierzesz domenę, która zostanie zabezpieczona za pomocą zakupionego certyfikatu SSL). Dopiero po potwierdzeniu zamówienia na certyfikat SSL, właściwy certyfikat SSL zostanie wydany i będziesz mógł go zainstalować / uruchomić na serwerze.

Potwierdzenie zamówienia na certyfikat SSL polega na odebraniu wiadomości e-mai i kliknięciu linka, która znajduje się w tej odebranej wiadomości e-mail. Po potwierdzeniu zamówienia, będziesz mógł rozpocząć instalację certyfikatu SSL na wybranym serwerze (hostingu) w beta.home.pl.

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Intencją twórców SSL było zaprojektowanie protokołu uniwersalnego, tak aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne (HTTP, FTP, telnet itp.).

Oznacza to, że za pomocą SSL mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera ftp, strony WWW itp. Dzięki swojej skuteczności oraz prostej obsłudze certyfikat SSL bardzo szybko znalazł zastosowanie zwłaszcza przy zabezpieczaniu transakcji realizowanych w bankowości elektronicznej, podczas aukcji internetowych oraz w systemach płatności online.

Jak działa certyfikat SSL?

W przypadku stron WWW, które nie korzystają z certyfikatu SSL, formularze oraz inne informacje przesyłane są do serwera przez sieć Internet otwartym tekstem, który stosunkowo łatwo przechwycić (szczególnie w sieci lokalnej). Jeśli serwer WWW ma zainstalowany certyfikat SSL do komunikacji z przeglądarką, wówczas informacja w obie strony (między serwerem WWW, a przeglądarką internetową) przesyłana jest przez sieć w sposób zaszyfrowany. Należy pamiętać, że szyfrowana jest transmisja danych tylko dla domeny, dla której certyfikat SSL został wystawiony (np. „https://www.twojadomena.pl”). Dla każdej Twojej domeny potrzebujesz osobnego certyfikatu. Dla subdomen potrzebujesz certyfikatu typu Wildcard.
W momencie nawiązania połączenia przez przeglądarkę internetową ze stroną WWW (np. pod adresem, „https://www.twojadomena.pl”) zabezpieczoną protokołem SSL, następuje ustalenie algorytmów oraz kluczy szyfrujących, które następnie są stosowane przy przekazywaniu danych między przeglądarką a serwerem WWW. Protokół SSL wykorzystuje do wstępnej fazy połączenia kryptografię asymetryczną (z kluczem publicznym), przy pomocy której uzgadniane są klucze symetryczne, stosowane później do szyfrowania danych.

Jak zainstalować certyfikat SSL na serwerze (hostingu) w beta.home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij sekcję menu: Hosting, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista serwerów (hostingów), które są dostępne na Twoim koncie. Kliknij przycisk: Zarządzaj przy wybranym serwerze (hostingu), na którym chcesz zainstalować certyfikat SSL.
 4. Na wyświetlonym ekranie, po prawej stronie kliknij przycisk: Certyfikat SSL.
 5. Na ekranie zostaną wyświetlone informacje na temat obecnie zainstalowanego certyfikatu SSL na wybranym serwerze (hostingu). Jeśli na serwerze nie ma obecnie zainstalowanego certyfikatu, to wszystkie dostępne pola (np. wystawca, typ, domeny oraz ważność) będą puste. Po zainstalowaniu certyfikatu SSL informacje zostaną wyświetlone. Aby zainstalować certyfikat SSL, kliknij przycisk: Instalacja certyfikatu SSL.
 6. Na wyświetlonym ekranie w polu: Certyfikat SSL wybierz certyfikat, który chcesz zainstalować na wybranym serwerze (hostingu) i kliknij przycisk: Wyślij.
 7. Po kliknięciu przycisku: Wyślij, wybrany certyfikat SSL zostanie zainstalowany w ciągu kilku sekund na wybranym serwerze. Po zakończonej instalacji, zostaniesz przekierowany do głównego ekranu odnośnie wszystkich certyfikatów zainstalowanych na wybranym serwerze.
  Jeśli na ekranie zobaczysz takie informacje jak na obrazku powyżej (tzn. informacje o wystawcy, typie, domenach i ważności), oznacza to, że wybrany certyfikat SSL został poprawnie zainstalowany na wybranym serwerze (hostingu) w beta.home.pl.
 8. Po zainstalowaniu pierwszego certyfikatu SSL, możesz zainstalować kolejny certyfikat SSL na tym samym serwerze (hositngu) dla innej domeny. W tym celu skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl