Instalacja certyfikatu EV

Instalacja certyfikatu homeSSL Premium EV na serwerze w home.pl

Instalacja na serwerze w home.pl certyfikatu typu EV zakupionego w home.pl wykonywana jest przez Panel klienta home.pl (nie dotyczy serwerów dedykowanych oraz VPS). Instalacja certyfikatu SSL ogranicza się do zalogowania się do Panelu klienta home.pl i kliknięcia odpowiedniego przycisku, który służy do instalacji certyfikatu SSL.

WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie zainstalować certyfikatu SSL, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Instalacja certyfikatu SSL wykonywana jest przez administratora home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi instalacji oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Po wydaniu certyfikatu SSL przez instytucję certyfikującą, należy zainstalować go na serwerze:

  • Jeżeli strona WWW, która ma być objęta szyfrowaniem SSL opublikowana jest na serwerze w home.pl, to instalacja certyfikatu SSL wykonywana jest automatycznie oraz bezpłatnie (nie dotyczy serwerów dedykowanych oraz serwerów VPS). Oznacza to, że instalacja certyfikatu SSL ogranicza się do zalogowania się do Panelu klienta home.pl i kliknięcia odpowiedniego przycisku, który służy do instalacji certyfikatu SSL. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zainstalować wydany certyfikat SSL na serwerze w home.pl.
  • Jeżeli strona WWW, która ma być objęta szyfrowaniem SSL opublikowana jest na serwerze zewnętrznym (innym niż home.pl), to certyfikat SSL możesz pobrać po zalogowaniu się do Panelu klienta home.pl i następnie samodzielnie zainstalować go na serwerze docelowym.

Instalacja certyfikatu homeSSL Premium EV na serwerze poza home.pl

Instalacja certyfikatu EV wykonywana jest przez administratora serwera docelowego, na którym ma zostać zainstalowany certyfikat SSL.

Wystawiony certyfikat SSL klasy EV należy dostarczyć do administratora serwera docelowego, na którym certyfikat ma być obsługiwany, lub zainstalować go samodzielnie.

Należy pamiętać, że certyfikat typu EV wymaga do poprawnego działania dwóch certyfikatów CA:

  • certyfikatu „Extended Validation Root CA certificate”,
  • certyfikatu „Extended Validation Intermediate CA certificate”.

Oba certyfikaty pozwolą na uzyskanie właściwego łańcucha zaufania między certyfikatami.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić wymagania oraz warunki związane z rejestracją certyfikatu EV.

Instalacja certyfikatu EV zakupionego poza home.pl na serwerze w home.pl

Instalacja certyfikatu SSL na serwerze w home.pl, który nie został zakupiony za pośrednictwem home.pl,

Jeśli posiadasz hosting w home.pl, to możesz zainstalować na nim dowolny certyfikat SSL – nawet taki, który nie został zakupiony za pośrednictwem home.pl. Instalacja certyfikatu SSL wykonywana jest przez administratora home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi instalacji oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Przykład: Strona WWW, która ma być zabezpieczona certyfikatem SSL jest opublikowana na serwerze w home.pl, zaś domena jest wydelegowana na serwery DNS home.pl. W celu instalacji zewnętrznego certyfikatu należy przesłać do home.pl za pośrednictwem formularza kontaktowego.

W tym przypadku wymagane jest dostarczenie do home.pl:

  • wystawionego certyfikatu SSL (certyfikat wysyłany jest przez firmę certyfikującą na Twój adres e-mail, podany podczas zamówienia certyfikatu),
  • klucza prywatnego, który został wygenerowany podczas operacji tworzenia CSR (plik żądania certyfikatu).

Po otrzymaniu dwóch niezbędnych elementów instalacja certyfikatu zostanie rozpoczęta. Po zakończonej instalacji bezzwłocznie zostanie wysłana informacja potwierdzająca wykonanie dyspozycji.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.