Instalacja certyfikatu EVInstalacja certyfikatu TrueBusinessID EV na serwerze w home.pl

Instalacja na serwerze w home.pl certyfikatu typu EV zakupionego w home.pl wykonywana jest automatycznie na zlecenie Klienta (nie dotyczy serwerów dedykowanych oraz VPS). Instalacja certyfikatu SSL ogranicza się do zalogowania się do Panelu Klienta home.pl i kliknięcia odpowiedniego przycisku, który służy do instalacji certyfikatu SSL.

WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie zainstalować certyfikatu SSL, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Instalacja certyfikatu SSL wykonywana jest przez administratora home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że instalacja zewnętrznego certyfikatu SSL zostanie wykonana przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi instalacji oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Po wydaniu certyfikatu SSL przez instytucję certyfikującą, należy zainstalować go na serwerze:

  • Jeżeli strona WWW, która ma być objęta szyfrowaniem SSL opublikowana jest na serwerze w home.pl, to instalacja certyfikatu SSL wykonywana jest automatycznie oraz bezpłatnie (nie dotyczy serwerów dedykowanych oraz serwerów VPS). Oznacza to, że instalacja certyfikatu SSL ogranicza się do zalogowania się do Panelu Klienta home.pl i kliknięcia odpowiedniego przycisku, który służy do instalacji certyfikatu SSL. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zainstalować wydany certyfikat SSL na serwerze w home.pl.
  • Jeżeli strona WWW, która ma być objęta szyfrowaniem SSL opublikowana jest na serwerze zewnętrznym (innym niż home.pl), to certyfikat SSL możesz pobrać po zalogowaniu się do Panelu Klienta home.pl i następnie samodzielnie zainstalować go na serwerze docelowym.

Instalacja certyfikatu TrueBusinessID EV na serwerze poza home.pl

Instalacja certyfikatu EV wykonywana jest przez administratora serwera docelowego, na którym ma zostać zainstalowany certyfikat SSL.

Wystawiony certyfikat SSL klasy EV należy dostarczyć do administratora serwera docelowego, na którym certyfikat ma być obsługiwany, lub zainstalować go samodzielnie.

Należy pamiętać, że certyfikat typu EV wymaga do poprawnego działania dwóch certyfikatów CA:

  • certyfikatu “Extended Validation Root CA certificate”,
  • certyfikatu “Extended Validation Intermediate CA certificate”.

Oba certyfikaty pozwolą na uruchomienie “zielonego paska adresu” w przeglądarkach internetowych.

Więcej informacji o certyfikatach CA odnajdziesz w poniższych artykułach.

Certyfikaty CA dla użytkowników nie korzystających z serwerów Apache:

Certyfikat CA dla użytkowników korzystających z serwera Apache:

W celu uzyskania instrukcji instalacji certyfikatów SSL EV kliknij na typie serwera, którego używasz:

Klinij tutaj, aby sprawdzić szczegółowy opis procedury instalacji certyfikatu EV wydanego przez GeoTrust (wersja angielska).

Instalacja certyfikatu EV zakupionego poza home.pl na serwerze w home.pl

Instalacja certyfikatu na serwerze w home.pl, który nie został zakupiony za pośrednictwem home.pl, wykonywana jest bezpłatnie przez naszego administratora (nie dotyczy serwerów dedykowanych oraz VPS).

W tym przypadku wymagane jest dostarczenie do home.pl:

  • wystawionego certyfikatu SSL (certyfikat wysyłany jest przez firmę certyfikującą na Twój adres e-mail, podany podczas zamówienia certyfikatu),
  • klucza prywatnego, który został wygenerowany podczas operacji tworzenia CSR (plik żądania certyfikatu).

Po otrzymaniu dwóch niezbędnych elementów instalacja certyfikatu zostanie rozpoczęta. Po zakończonej instalacji bezzwłocznie zostanie wysłana informacja potwierdzająca wykonanie dyspozycji.

O czym należy pamiętać podczas rejestracji certyfikatu EV?

Należy pamiętać, że certyfikat typu EV wymaga do poprawnego działania dwóch certyfikatów CA:

  • certyfikatu “Extended Validation Root CA certificate”,
  • certyfikatu “Extended Validation Intermediate CA certificate”.

Oba certyfikaty pozwolą na uruchomienie “zielonego paska adresu” w przeglądarkach i zapewni uzyskanie właściwego łańcucha zaufania między certyfikatami.

Jeśli użytkownik odwiedzający Twoją szyfrowaną stronę WWW nie będzie miał dostępnego w przeglądarce internetowej certyfikatu “Extended Validation Root CA certificate” to połączenie będzie zabezpieczone (szyfrowanie nie straci na jakości), ale “Zielony pasek adresu” nie będzie widoczny.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić wymagania oraz warunki związane z rejestracją certyfikatu EV.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub