Jakie usługi są dostępne w ramach Usług informatycznych?

Dzięki wsparciu doświadczonych administratorów home.pl pomożemy Ci m.in.: przywrócić dane z kopii zapasowej, wykonamy analizę i optymalizację działania serwisów WWW, odzyskamy utraconą pocztę lub skonfigurujemy sklep według Twoich oczekiwań.

SPIS TREŚCI

Czym są Usługi informatyczne?

Usługi informatyczne to nowoczesne, proste i szybkie wsparcie działania Twojego biznesu. Operacje na Twoim serwerze, takie jak: przenoszenie plików, uzyskanie logów, instalacja certyfikatów SSL itp., mogą zostać wykonane przez specjalistów home.pl. Po realizacji zamówionej usługi administracyjnej możesz być pewien, że została ona wykonana należycie, gdyż została zrealizowana przez wyspecjalizowanych administratorów home.pl.

Jakie usługi administracyjne dostępne są w ramach Profesjonalnych Usługi IT?

W ramach Usług informatycznych dla certyfikatów SSL wykonujemy: instalacje certyfikatów SSL na serwerze w home.pl lub przenoszenie certyfikatów SSL z jednego serwera na drugi w home.pl. Możemy też wykonać analizę działania serwisu i przygotować zestawienia pojawiających się błędów.

Większość operacji na certyfikatach SSL możesz wykonać samodzielnie (np. instalacja certyfikatu SSL na serwerze w home.pl), ale jeśli nie czujesz się na siłach i wolisz, aby takie operacje zostały zrealizowane przez wykwalifikowanych specjalistów, to skorzystaj z Profesjonalnych Usług IT.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić ofertę Usług informatycznych dla certyfikatów SSL.

Na serwerach w home.pl dysponujemy kopiami z 3 ostatnich dni (lub nawet 7 dni, jeśli posiadasz Hosting WordPress SSD). Przywracanie polega na odzyskiwaniu takich danych jak: wiadomości e-mail, zawartość serwera FTP oraz baz danych MySQL.

W ramach przywracania danych przywrócimy kopie zapasowe serwera FTP, poczty e-mail, bazy danych, sklepu internetowego lub usuniętej usługi, której nie przedłużyłeś abonamentu na czas. Kopia zapasowa jest Twoim zabezpieczeniem, np. na wypadek niepożądanej ingerencji w pliki źródłowe strony, czy też działania złośliwego oprogramowania.

Jeśli usunąłeś pliki z serwera, skasowałeś ważne wiadomości pocztowe lub usunąłeś asortyment ze sklepu, nasi administratorzy szybko przywrócą utracone dane, dokładnie tam, gdzie znajdowały się wcześniej.
Obraz przedstawiający mechanikę przywracania kopii zapasowej

Większość operacji dotyczących przywracania danych możesz wykonać samodzielnie (np. przywrócenie kopii zapasowej plików lub baz danych), ale jeśli nie czujesz się na siłach i wolisz, aby takie operacje zostały zrealizowane przez wykwalifikowanych specjalistów, to skorzystaj z Profesjonalnych Usług IT.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jak zamówić usługę informatyczną dla kopii zapasowej FTP
Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jak zamówić usługę informatyczną dla kopii zapasowej baz danych
Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jak zamówić usługę informatyczną dla kopii zapasowej wiadomości e-mail

W ramach Usług informatycznych wykonujemy systemowe raporty zawierające dane związane z historią Twojej korespondencji. Na podstawie przygotowanych logów możesz określić przyczynę odrzucenia wiadomości e-mail lub datę skasowania pliku z serwera FTP.

Możemy wygenerować oraz dokonać analizy logów pocztowych, WWW, SSH, FTP oraz logów administracyjnych, obejmujących m.in. zdarzenia związane z obsługą Twojej usługi w home.pl, np. usuniętych kont, zmienionych haseł i innych działań. Weryfikacja logów to świetne rozwiązanie zapobiegające błędom w komunikacji z klientami lub pracownikami oraz śledzeniu zmian realizowanych na Twoim serwerze w home.pl.

Najpopularniejszymi udostępnianymi logami są Logi SMTP, na podstawie których można zweryfikować informacje o korespondencji wysyłanej i odbieranej z konta. Logi POP3 oraz IMAP dostarczają szczegółowych informacji o działaniu konta pocztowego wraz z klientem poczty, w którym obsługujesz wiadomości e-mail. Natomiast logi administracyjne obejmują  informacje o logowaniu do konta, serwera czy panelu, oraz wykonywane w nich zmiany (np. zmiana pojemności skrzynki e-mail).

Niektóre operacje dotyczące sprawdzania logów serwera możesz wykonać samodzielnie (np. możesz samemu sprawdzić logi WWW/HTTP), ale jeśli nie czujesz się na siłach i wolisz, aby takie operacje zostały zrealizowane przez wykwalifikowanych specjalistów, to skorzystaj z Profesjonalnych Usług IT.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić ofertę Usług informatycznych dla logów pocztowych i systemowych.

Operacje na plikach i bazach danych to czynności wymagające szczególnej uwagi, takie jak pakowanie i rozpakowywanie plików oraz import i eksport MySQL. Usługa obejmuje również raporty wydajności serwisu.

Wykonamy za Ciebie podstawowe operacje na plikach, np. przeniesienie danych pomiędzy serwerami, import i eksport bazy danych, możemy też przeskanować pliki i katalogi programami antywirusowymi,
Obraz przedstawiający zasoby hostingu w chmurze

Niektóre operacje na bazach danych możesz wykonać samodzielnie (np. wykonać import lub eksport bazy danych), ale jeśli nie czujesz się na siłach i wolisz, aby takie operacje zostały zrealizowane przez wykwalifikowanych specjalistów, to skorzystaj z Profesjonalnych Usług IT.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić ofertę Usług informatycznych dla zarządzania plikami i obsługi baz danych.

Pomożemy w uruchomieniu sklepu internetowego eSklep, przyjmując dyspozycję jego konfiguracji i dostosowania do Twoich potrzeb, uruchomimy system płatności i dostaw, komunikacji z klientem oraz zintegrujemy sklep z innymi zewnętrznymi aplikacjami, np. z Allegro.

Zarejestruj usługę sklepu eSklep, a następnie skontaktuj się z nami, abyśmy mogli wprowadzić dla Ciebie produkty, skonfigurować integracje zewnętrzne, np. z systemami płatności, porównywarkami cen czy Allegro, a także zmodyfikować wygląd sklepu. To wszystko możemy zrobić za Ciebie!
Obraz przedstawiający pomoc w konfiguracji sklepu internetowego

Konfiguracja sklepu internetowego wymaga czasu, a co jeśli go brak? Jeśli czas działa na Twoją niekorzyść? Skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy zrobią wszystko za Ciebie. Usługi informatyczne w zakresie obsługi i konfiguracji sklepu internetowego eSklep obejmują m.in.: wprowadzenie przygotowanych treści do sklepu, w tym produktów, drzewa kategorii, atrybutów i wariantów, a także konfiguracje i modyfikacje sklepu. Skonfigurujemy dla Ciebie integracje z serwisem Allegro, oraz systemami fakturującymi. Dodamy obsługę skrzynki e-mail, która usprawni komunikację z klientami oraz uruchomimy program lojalnościowy.

Większość operacji realizowanych w ramach obsługi i konfiguracji sklepu internetowego możesz wykonać samodzielnie, ale jeśli nie czujesz się na siłach i wolisz, aby takie operacje zostały zrealizowane przez wykwalifikowanych specjalistów, to skorzystaj z Profesjonalnych Usług IT.

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z nami w sprawie: obsługi i konfiguracji sklepu internetowego eSklep.

Usługi informatyczne dotyczące systemu WordPress pozwalają na eliminowanie najczęściej pojawiających się błędów na stronach opartych na WordPressie. Możemy dla Ciebie wykonać następujące usługi:

 • zmiana domeny na WordPressie,
 • instalacja i aktywacja certyfikatu SSL,
 • zmiana hasła admina w WordPress,
 • optymalizację witryny internetowej opartej na WordPress,
 • wykonanie kopii zapasowej,
 • uruchomić system komentarzy Disqus,
 • skonfigurować formularze kontaktowe, aby poprawnie wysyłały wiadomości e-mail,
 • analizę i naprawę uszkodzonej witryny opartej o WordPress.

Większość operacji realizowanych w ramach obsługi i konfiguracji WordPress’a możesz wykonać samodzielnie, ale jeśli nie czujesz się na siłach i wolisz, aby takie operacje zostały zrealizowane przez wykwalifikowanych specjalistów, to skorzystaj z Usług informatycznych.

Powyższe usługi są bezpłatne dla posiadaczy usług: Hosting WordPress SSD Start, Hosting WordPress SSD Profesjonalny, Hosting WordPress SSD Premium.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić ofertę Usług informatycznych dla obsługi i konfiguracji WordPress.

Jaki jest czas realizacji zgłoszenia?

Podawany czas realizacji jest orientacyjny i jest zależny od poziomu skomplikowania zlecenia oraz ilości danych, na których będzie ono realizowane.

W przypadku zgłoszeń z zakresu przywracania kopii zapasowej, wydania i analizy logów pocztowych i administracyjnych oraz zarządzania plikami i bazami danych – realizowane są one w czasie od 4 h do 6 h od otrzymania zlecenia z Biura Obsługi Klienta, w godzinach 8:00-00:00 w dni powszednie oraz 10-18 w weekendy.

W przypadku pozostałych zgłoszeń np. analizy błędów aplikacji czy wydajności serwera – czas realizacji może wydłużyć się do około 48 h.

Kontakt do Biura Obsługi Klienta

Jak zamówić i skorzystać z Usług informatycznych?

 1. Wejdź na naszą stronę: https://home.pl/uslugi-informatyczne
 2. Wybierz usługę (np. przywrócenie kopii zapasowej), którą mamy dla Ciebie wykonać i ją zamów.
 3. Opłać wybraną usługę na podstawie PRO FORMY.
 4. Po opłaceniu PRO FORMY skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta i określ dokładnie zakres wykonania usługi, np. jeśli chcesz, abyśmy przywrócili kopię zapasową plików – przekaż nam, które dokładnie pliki (katalogi) oraz z jakiego dnia mamy dla Ciebie przywrócić.
 5. Po doprecyzowaniu wymagań wykonamy zamówioną usługę administracyjną.
UWAGA!
Zlecenie kopii zapasowej FTP, baz danych i wiadomości e-mail możesz dokonać bezpośrednio z poziomu panelu klienta home.pl.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie