Import do bazy danych MySQL

Poniżej znajdziesz informacje na temat importu bazy danych MySQL do bazy danych utworzonej na serwerze w home.pl. W przypadku większych baz danych MySQL może okazać się, że korzystniej i szybciej jest przygotować zrzut bazy w pliku tekstowym. Funkcja importu pozwala zaimportować całą bazę danych lub tylko wybrane tabele.
WAŻNE! Jeśli Twoja baza danych MySQL, którą chcesz zaimportować jest dużej wielkości, może to uniemożliwić wykonanie importu przez phpMyAdmin. W przypadku dużych bazy danych, sugerujemy innego narzędzia, lub przesłanie zrzutu takiej bazy danych na serwer FTP i zlecenie wgrania tego pliku do bazy administratorom home.pl. Przykładowo, jeśli plik bazy danych ma wielkość powyżej 70 MB, to phpMyAdmin może tak dużego pliku „nie przyjąć”. W takiej sytuacji import może zostać wykonany przez administratora home.pl.
WAŻNE! Jeśli nie potrafisz samodzielnie zaimportować bazy danych, możesz skorzystać z oferty pomocy naszych administratorów. Import bazy danych może zostać wykonany przez administratorów home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że proces importu zostanie wykonany przez naszych administratorów, po zamówieniu odpowiedniej usługi importu oraz po opłaceniu tego zamówienia.

Jak zaimportować bazę danych MySQL za pomocą phpMyAdmin?

Za pośrednictwem phpMyAdmin możesz zaimportować bazy danych, które wcześniej zostały poprawnie wyeksportowane z serwera w home.pl lub innego dowolnego zewnętrznego serwera. Oznacza to, że podczas importu możesz skorzystać z zrzutu bazy danych, która została wyeksportowana z innego serwera, który był zarejestrowany w innej firmie (np. podczas przenosin strony WWW z innego serwera na serwer w home.pl).

 1. Zaloguj się do wybranej bazy danych MySQL, do której chcesz zaimportować dane.
  • Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak zalogować się do bazy danych MySQL za pomocą phpMyAdmin.
 2. Po lewej stronie ekranu kliknij w nazwę bazy danych MySQL, do której import ma być wykonany.
 3. Kliknij na opcję „Import”, która znajduję się w górnej części ekranu.

  phpMyAdmin - Wybierz opcję menu Import

 4. Kliknij na przycisk „Przeglądaj” i wybierz odpowiedni plik, który ma zostać zaimportowany do wybranej bazy danych MySQL.

  phpMyAdmin - Import - Kliknij na przycisk Przeglądaj i wybierz plik, który ma zostać zaimportowany do wybranej bazy danych MySQL

 5. Podaj inne niezbędne informacje o importowanym pliku, w szczególności informacje o kodowaniu.
 6. Kliknij na przycisk „Wykonaj”, aby zaimportować wybrany plik do Twojej bazy danych MySQL.

phpMyAdmin - Import - File to Import - Kliknij przycisk Wykonaj, aby zaimportować wybrany plik

Kliknij tutaj, aby wyświetlić kurs SQL, który opisuje podstawowe zagadnienia związane z SQL.
Przeczytaj więcej, jak zmienić kodowanie bazy danych po zakończonym imporcie. Operacja taka może mieć znaczenie, jeśli domyślne kodowanie bazy danych jest inne niż bazy importowanej, np. z innego serwera.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie