Czym różni się usługa G Suite od poczty Gmail?


Do niedawna usługa G Suite mogła być znana użytkownikom jako Google Apps for Work lub nazywana potocznie Google Apps. G Suite to pakiet inteligentnych aplikacji od Google, które w przeciwieństwie do ich darmowej odmiany (Gmail oraz usługi Google) dedykowany jest firmom, oczekujących idealnego narzędzia do pracy grupowej i online.

Podstawową różnicą pomiędzy usługą G Suite a Gmail jest grupa użytkowników, współpracowników, dla których liczy się szybki dostęp do niezbędnych do pracy narzędzi oraz możliwość dzielenia się efektami tej pracy, praca zespołowa nad projektem. G Suite to poczta dla całej Twojej firmy. Poczta oraz wszystkie narzędzia Google dostępne online oraz jako aplikacje mobilne.

G Suite działa w Twojej domenie, co oznacza, że pracownicy firmy, chociaż nadal posługują się narzędziami i kontem Google,

Czym różni się G Suite od darmowej poczty i narzędzi Google/Gmail?

 1. Jesteś administratorem konta G Suite oraz wszystkich kont e-mail utworzonych w ramach Twojej usługi tak, jakbyś posiadał własny hosting poczty e-mail. Dzięki takiemu rozwiązaniu w każdej chwili możesz dodawać, usuwać oraz zmienić hasło do konta pocztowego. Idealne rozwiązanie aby zapewnić swojej firmie prawidłowy przepływ informacji.
 2. Gdy Twoi pracownicy korzystają ze standardowych kont poczty Gmail, konta są ich własnością. W przypadku odejścia pracownika, nie masz możliwości zarządzać korespondencją e-mail swojej firmy wysłanej i odebranej z takiego konta pocztowego. w G Suite zarządzasz kontami wszystkich pracowników. Zostają z Tobą tak długo, jak potrzebujesz utrzymać do nich dostęp.
 3. Dysk Google jest częścią wspólną Twojej firmy. Nie tylko zapewnia przestrzeń dla każdego pracownika z osobna, ale pozwala na szybką wymianę plików wewnątrz firmy. Wszystko co Twoi pracownicy wrzucają do sieci jest objęte kopią zapasową folderów i plików roboczych. Dotyczy to także zawartości konta pracownika, który opuszcza Twoją firmę.
 4. Dysk Google w połączeniu ze wszystkim narzędziami G Suite to idealne narzędzie do wymiany zasobów, w tym udostępniania dokumentów, które umożliwia sprawną współpracę kilku pracowników, działów firmy. Jako administrator G Suite możesz udostępnić wszystkim pracownikom dostęp np. tylko do dokumentów Google i to za pomocą kilku kliknięć.
 5. G Suite umożliwia szybkie zarządzanie grupowymi kontami e-mail (tzw. listy mailingowe) dzięki którym wysłanie wiadomości e-mail na jeden adres, automatycznie skutkuje jej przekazaniem do właściwych odbiorców, którzy mogą odpowiadać na nią wewnątrz swojej własnej grupy.
 6. G Suite to w pełni konfigurowalny system nazw/adresów poczty e-mail wraz z opcją dodawania aliasów czyli adresów alternatywnych przypisanych do konkretnych skrzynek pocztowych. Dzięki nim nie tylko przekazywanie adresu e-mail będzie łatwiejsze, ale aliasy znajdą także zastosowanie przy tworzeniu zaawansowanych reguł wiadomości.
 7. Domyślna pamięć na bezpłatne konta Gmail to 15 GB. W przypadku G Suite Basic pojemność taka zaczyna się od 30 GB na użytkownika.
 8. G Suite w przeciwieństwie do Gmail objęty jest pełnym wsparciem pomocy technicznej, świadczonym przez konsultantów Google oraz home.pl
 9. Gmail to najpopularniejszy operator poczty e-mail a zarazem najpopularniejszy klient poczty elektronicznej. W praktyce oznacza to, że wdrożenie G Suite prawdopodobnie ograniczy się jedynie do poinformowania o tym fakcie Twoich pracowników, którzy będa kontynuowali korzystanie z narzędzi Google w sposób, w jaki robili to do tej pory.

 

Gmail z domeną Twojej firmy? To możliwe!

G Suite to m.in. poczta Gmail, której możesz używać z domeną swojej firmy. Zyskasz także pakiet praktycznych aplikacji Google.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub